FORUM WOLNE PSZCZOŁY

Pełna wersja: Facelia i Gryka sprzedam
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jak w temacie facelia po 8zł a gryka bez desykacji po 2 złocisze towar ograniczony
(25.11.2016, 07:09)myku napisał(a): [ -> ]Jak w temacie facelia po 8zł a gryka bez desykacji po 2 złocisze towar ograniczony

Grykę mógłbyś wysłać? Nie wiem, czy 100, czy 200kg? Może miałbym kupca, ale muszę zagaić z %
Z takimi ogłoszeniami trzeba uważać, podobno są jakieś obostrzenia w handlu nasionami.
Chyba że masz jakieś zezwolenie czy coś, nie wiem nie znam się. Ale czytałem że pszczelarze mieli problem z rozprowadzaniem nawet małych ilości nasion facelii.
W jakiej postaci jest gryka? Nadaje się do jedzenia?
Nasiona gryki są podobne do nasion łubinu - ojciec kupił właśnie jako łubin a wyrosła gryka Duży uśmiech
(25.11.2016, 10:07)Modliszqa napisał(a): [ -> ]Nasiona gryki są podobne do nasion łubinu - ojciec kupił właśnie jako łubin a wyrosła gryka Duży uśmiech

Hehe no co Ty? Są zupełnie inne Duży uśmiech łubin sieją co roku koło mnie, wyglądają jak małe, jasne nakrapiane fasolki a gryka ma ciemne, trójkątko-stożkowate nasionka, bardzo kanciaste. Jak można je pomylić? Uśmiech
(25.11.2016, 10:05)Czarek napisał(a): [ -> ]Z takimi ogłoszeniami trzeba uważać, podobno są jakieś obostrzenia w handlu nasionami.
Chyba że masz jakieś zezwolenie czy coś, nie wiem nie znam się. Ale czytałem że pszczelarze mieli problem z rozprowadzaniem nawet małych ilości nasion facelii.

Co do sprzedaży nasion. Można je chyba dobrowolnie rozdysponowywać, ale jeżeli chcesz mieć np. uprawy eko, dotacje etc to musisz mieć certyfikat, czy rachunek z centrali nasiennej. Takich "samosiejek- kundelków Fx mogą Ci nie uznać.
(25.11.2016, 08:48)MN napisał(a): [ -> ]
(25.11.2016, 07:09)myku napisał(a): [ -> ]Jak w temacie facelia po 8zł a gryka bez desykacji po 2 złocisze towar ograniczony

Grykę mógłbyś wysłać? Nie wiem, czy 100, czy 200kg? Może miałbym kupca, ale muszę zagaić z %

Właśnie. w jakich opakowaniach to masz? Oczko
(25.11.2016, 10:16)MN napisał(a): [ -> ]Hehe no co Ty? Są zupełnie inne Duży uśmiech łubin sieją co roku koło mnie, wyglądają jak małe, jasne nakrapiane fasolki a gryka ma ciemne, trójkątko-stożkowate nasionka, bardzo kanciaste. Jak można je pomylić? Uśmiech
Ano - ja mam te nasiona i wyglądają jak łubinowe kropkowane kulki i wiem co z nich wyrosło Uśmiech 
(25.11.2016, 10:32)Modliszqa napisał(a): [ -> ]
(25.11.2016, 10:16)MN napisał(a): [ -> ]Hehe no co Ty? Są zupełnie inne Duży uśmiech łubin sieją co roku koło mnie, wyglądają jak małe, jasne nakrapiane fasolki a gryka ma ciemne, trójkątko-stożkowate nasionka, bardzo kanciaste. Jak można je pomylić? Uśmiech
Ano - ja mam te nasiona i wyglądają jak łubinowe kropkowane kulki i wiem co z nich wyrosło Uśmiech 

Wszystko wina GMO Język
(25.11.2016, 10:05)Czarek napisał(a): [ -> ]Z takimi ogłoszeniami trzeba uważać, podobno są jakieś obostrzenia w handlu nasionami.

Gryka i nostrzyk mogą być w handlu jako nasiona niekwalifikowane ponieważ nie podlegają kwalifikacji i kontroli Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa a jeśli chodzi o facelię to trzeba liczyć ze nikt się nie "doczepi".
Pozdrawiam
and777
nasiona mogę wysłać po 29 kg tanim kurierem warunek niestety z góry przelew można też wysłać na palecie ale to ogromne raczej ilości. Kurier kosztuje coś chyba 12 zł

jakby nadawała się do jedzenia to bym sam ją pożarł niestety łupina to uniemożliwia a bukownika u nas nie ma w okolicy