FORUM WOLNE PSZCZOŁY

Pełna wersja: Jaku ul?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam was drodzy pszczelarze ,przymierzam się do zakupu uli ,mam w planach zakupić ule wielkopolskie korpusowe drewniane , i terez do was pytanie ,jakie polecicie mi ule z własnego doświadczenia jednośćienne czy ocieplane , a jak ocieplane to czym słomą,wełną czy styropianem, a może jakiś inny rodzaj ,proszę o waszę wypowiedzi ,oraz możecie podesląc link jakiegoś producenta którego polecacie Uśmiech
Pozdrawiam Krzysztof
Jednościenne, najlepiej z Wejmutki.
Langstroth 2/3 lub 3/4, Dadant zwykły lub 1/2.
Krzysiek, napisz może najpierw co z tymi ulami chciałbyś robić? Mają stać w ogrodzie, czy będziesz jeździł? Masz siły dużo, czy może rozklepany kręgosłup? Korpusowe ule są super jak masz siłę je targać, jak masz problemy to lepiej jakiś leżak, lub dadant korpusowy.

To, że lang jest najlepszy na świecie to wiadomo, ale nie każdy taki najlepszy ul potrzebuje, czasem wystarczy tylko dobry.
Z dźwiganiem ciężkich korpusów problemu nie będzie ,tak zamierzam te ule wywozić ,ale nie w tym sezonie tylko może za kilka lat ,a co do uli jednościennych to słyszałem dużo negatywnych opini , że kiepsko z zimowlą, w lato za gorąco więc jestem za ulami ocieplanymi tylko niewiem co wybrać ocieplane słomą ,czy styropianem .
(02.01.2017, 20:54)krzysiek5000 napisał(a): [ -> ]... a co do uli jednościennych to słyszałem dużo negatywnych opinii , że kiepsko z zimowlą, w lato za gorąco ...

Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech pewnie słuchałeś ludzi, którzy ule jednościenne widzieli w gazecie Uśmiech