FORUM WOLNE PSZCZOŁY

Pełna wersja: Pszczoła środkowo europejska
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy ktoś na wiosnę będzie miał pakiet lub odkład z pszczoły środkowo europejskiej chętnie kupię  
W temacie o meliferze są namiary na matki. Pakiet czy odkład nie ma wielkiego znaczenia co to będzie za pszczoła, matkę możesz wymienić. A jak pytasz o odkład to podaj jaka ramka Cię interesuje. I czym dla ciebie jest pszczoła środkowoeuropejska, bo w Polsce to głównie kundelki.
Wedlug mnie odklad czy pakiet z pszczola z tej samej rodziny bedzie sie roznil od metody wymiany matki na korzysc tej pierwszej opcji. A najlepsza bylaby rojka. I sadze, ze roznica nie jest niewielka dla potrzeb TF.
Panowie, macie na sprzedaż to handlujcie.
Jak nie macie, to szkoda męczyć klawiatury.
Szymon, mogę mieć, bo mogę zrobić Duży uśmiech I nie wiem czy nie będę domawiał sobie ASTY. Ale nie wiem jaka ramka i jaka pszczoła.
Środkowo europejskie pszczoły są podobno ciemniejsze u nas dostępne raczej jako kundelki a ramkę mam Ostrowskiej ale mogła by być 18 wysoka najlepiej pakiet bo mam dziwny ul Ostrowska ramka ale na stojąco będzie to ul na komórce 4.9 bez leczenia . Ale resztę Uli mam Ostrowska czyli 2 dopiero zaczynam przygodę z pszczołami a chcę bez leczenia