FORUM WOLNE PSZCZOŁY

Pełna wersja: Moje Warre - hybrydy...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie,

Dziś wywiozłem ostatnio zrobione ule do pasieki kolegi na zasilenie rójkami (jest mistrzem wyrajania - pół sezonu lata wokół swojej pasieki i nic tylko zbiera roje...) co prawda pogoda na razie daleka od rójek ale trzeba było zawieźć i tyle.

To taka moja trochę wariacja na temat warre - tzn zastosowałem ramki o rozmiarze 26x26 cm dla ułatwienia sobie życia bo mam inne konstrukcje na tej właśnie ramce.

W każdym ulu wylądowały trzy niewielkie paski suszu + ramki z paskami węzy na starter.

ul nr. 5 (3x 10ramek)
ule nr. 4,3,2,1 (3x 12 ramek)

Do zdjęcia zestawiłem cały kompletny ten najmniejszy.

Ule nasączane gorącym, czystym olejem lnianym z dodatkiem terpentyny balsamicznej + daszki lakierowane z wierzchu lakierem jachtowym.

Cała reszta jak widać na zdjeciach.

pozdrosy

[Obrazek: DSC_1069_zpsarqkbud8.jpg]

[Obrazek: DSC_1070_zpsfhebwa2i.jpg]

[Obrazek: DSC_1080_zpsvnwxvcun.jpg]

[Obrazek: DSC_1083_zps1vvtfdxd.jpg]

[Obrazek: DSC_1084_zpswt7qsvkw.jpg]

[Obrazek: DSC_1087_zpsus2lpekp.jpg]

[Obrazek: DSC_1090_zpseevavnip.jpg]

[Obrazek: DSC_1092_zpsfzj67qye.jpg]

[Obrazek: DSC_1096_zpsoqp6uicy.jpg]

[Obrazek: DSC_1097_zpsxqgi6i6l.jpg]
Piękne
Te ule są twojej własnej produkcji?
Na sprzedaż czy możesz podzielić się planami Duży uśmiech
Znaczy się spod mojej ręki.
Planów nie mam bo były szkicowane na papierze do kanapek mojej córki...

Deski z tartaku, miarka, piła + trochę roboty i są :-)

I nie są też na sprzedaż.

p.s. Daszki zrobione z desek pozostałych po półkach które robiłem w zeszłym roku + desek pozyskanych z palet.

Korpusy to dechy z tartaku, materiały to stare prześcieradło + wór po owsie dla moich gęsi i królików.

Wypełnienie "poduszki" / górnego "okrycia" to wysuszone wióry. Listeweczki dębowe do tych właśnie skrzyneczek dali mi gratis w tartaku jak dechy kupowałem a dennice to deski na pióro-wpust pozostałe po budowie.

Ozdobne numery to moje farbki modelarskie a siatkę do dennic i wkręty kupiłem.
(24.04.2017, 21:03)Weinar napisał(a): [ -> ]Ozdobne numery to moje farbki modelarskie a siatkę do dennic i wkręty kupiłem.

Weinar, Ty to jesteś mistrz. Takie mebelki, oby owady doceniły Oczko Choć może powinieneś się zastanowić nad propagowaniem akcji "adoptuj ul" - takie cacuszka niejeden by sobie w ogródku postawił.

Daleko masz do tego kolegi od rójek?
Tomice - taki miły młody kolo od Nas z Koła.

A co do uli to lubię mieć coś ładnego od czasu do czasu :-)

pozdrosy
(25.04.2017, 06:53)Weinar napisał(a): [ -> ]Tomice - taki miły młody kolo od Nas z Koła.

To będę miał niedaleko do niego z jednego ze swoich pasieczysk.
Piękne ule. Szkoda na dworze stawiać. Wyrazy uznania.
Miło, że nie tylko ja lubię mieć ładnie. Oczko
Trzymam kciuki.