FORUM WOLNE PSZCZOŁY

Pełna wersja: Kupno używanych Uli
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, chcę w tym roku zająć się hodowlą pszczół i akurat mam sposobność kupić używane Ule po pszczelarzu który miał pszczoły w okolicy. Nikt pszczołami się nie zajmował po śmierci pszczelarza i całe pasieczysko wymarło z czasem a Ule zostały. Myślę odkupić 3 ule w okazyjnej cenie i porządnie zdezynfekować aby troszkę taniej wyszedł start.
Załączam zdjęcia Uli. Możecie jakoś się odnieść do zdjęć?

[Obrazek: f1bHSdt.jpg]
[Obrazek: 3lFv08T.jpg]
[Obrazek: VyGJYPY.jpg]
[Obrazek: iwjKbM5.jpg]
[Obrazek: UwQ6QGn.jpg]
[Obrazek: xr6VFzF.jpg]
[Obrazek: tB8xDEM.jpg]
(02.05.2017, 16:55)koening napisał(a): [ -> ]Myślę odkupić 3 ule w okazyjnej cenie i porządnie zdezynfekować aby troszkę taniej wyszedł start.
Załączam zdjęcia Uli. 

Bierz te z okienkami. Dezynfekcją się nie kłopocz, przyroda je zdezynfekowała przez lata bezczynności. Wyskrob szpachelką największe okruchy propolisu i wrzuć do spirytusu, po odcedzeniu dodaj sok z cytryny, trochę miodu - będziesz mieć nalewkę. Oczko
Jak dadzą, to weź te stare ramki z woszczyną - pszczołom się może nie przydadzą, ale wosk możesz z nich wytopić Oczko
się w sumie zgadzam ale to zależy po ile te ule...
żebyś nie zrobił tylko "interesu"...
pozdrosy
Jeszcze nie wiem ile będą kosztować, wiem tylko że cena ma być "okazyjna" więc orientacyjnie ile może kosztować taki używany ul?
Z gory dziękuję za pomoc
50 zł za komplet ul to cena okazyjna
tak jak pisze bonluk, no może do 75zł ale to max jaki ja bym dał jak bym nie miał dostępu do desek, piły i odrobiny czasu... :-)