FORUM WOLNE PSZCZOŁY

Pełna wersja: Bez węzy na ramkach wielkopolskich
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam po długiej przerwie nieobecności mnie na forum. wracam z jednym, małym ale kluczowym pytaniem.
Czy wam też na ramce wielkopolskiej pszczoły nie dociągają plastra do dolnej beleczki? U mnie zawsze zostaje tak z 5 cm i trochę mnie to bulwersuje.

Jeszcze jedno, co z zimowlą na takich ramkach?

Pozdrawiam
Wstaw taką niedobudowaną ramkę do górnego korpusu to dobudują.
(03.09.2017, 10:50)Krzyżak napisał(a): [ -> ]Wstaw taką niedobudowaną ramkę do górnego korpusu to dobudują.

Szymon, on się skarży, że mu tak wszystkie ramki niedobudywodywowywują... Jak zrobić jedyny korpus górnym korpusem?
(03.09.2017, 14:01)flamenco108 napisał(a): [ -> ]
(03.09.2017, 10:50)Krzyżak napisał(a): [ -> ]Wstaw taką niedobudowaną ramkę do górnego korpusu to dobudują.

Szymon, on się skarży, że mu tak wszystkie ramki niedobudywodywowywują... Jak zrobić jedyny korpus górnym korpusem?

Dołożyć drugi korpus, ustawić ramki 5x5, dokarmić, jak dobudują zamienić korpusy i znów dokarmić.
(03.09.2017, 15:15)Krzyżak napisał(a): [ -> ]
(03.09.2017, 14:01)flamenco108 napisał(a): [ -> ]

Dołożyć drugi korpus, ustawić ramki 5x5, dokarmić, jak dobudują zamienić korpusy i znów dokarmić.

To się nazywa "beehacking" Oczko
Ciekawe, u mnie na snozach w LN i WLP, też nie budują do dna ula, lub góry ramek dolnego korpusu. Za to do boków tak i trzeba odcinać.
(04.09.2017, 08:30)Popszczelony napisał(a): [ -> ]Ciekawe, u mnie na snozach w LN i WLP, też nie budują do dna ula, lub góry ramek dolnego korpusu. Za to do boków tak i trzeba odcinać.

Do boków może dlatego żeby się lepiej trzymały..