FORUM WOLNE PSZCZOŁY

Pełna wersja: papugi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
O ciekawe widać, że nawet tak odległe stworzenia dla klimatu umiarkowanego jak papugi potrafią się adaptować do ekosystemu innego i ekosystemu który współtworzy też człowiek i to nawet ekosystemu industrialnego.
Ciekawe czy zaczną konkurować z innymi dostosowany do miast ptakami europejskimi w przyszłości.

Może niedługo kiedyś nie będzie trudno spotkać papugę w na budynku w mieście. Uśmiech hehe

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,401464,naukowcy-inwazja-papug-w-polsce-jest-tylko-kwestia-czasu.html
Zrób risercz na małego żuczka ulowego. Najlepiej taki, z którego wyniknie, że w Polsce nie ma szans - bo on jest strasznie mało estetyczny... Warroza zabija prawie bezobjawowo, mord jest czyściutki. Ale plastry opanowane przez larwy SHB, fuj, ohyda.
U mnie we wsi trzy razy papugę widziałam. Raz w zimie, zielona była i podobna do tych co nalot na Polskę jakoby miały w planach. Pozostałe to były chyba uciekinierki z hodowli. W tym jedna olbrzymia i czerwona.
Mój kolega ma w oczku wodnym żółwia błotnego z florydy. Już kilka lat.