FORUM WOLNE PSZCZOŁY

Pełna wersja: Mapa użytkowników
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nie myś,liście nad stworzeniem mapy użytkowników forum?
A w jakim celu ?
W sumie to nie głupi pomysł. Zamiast szukać w profilach kogoś w pobliżu to luk na mapkę i już wiemy jak bardzo samotni jesteśmy Oczko
Nie mi decydować, co warto, a czego nie warto. Ja jednak jestem sceptyczny co do zamieszczania pewnych informacji na forum. Nie każdy jest przychylny idei PN. Jeśli będę chciał do kogoś pojechac, piszę, dzwonię, umawiam się i co za problem ? Chcesz mieć rozeznanie, napisz na priv i zrób sobie mapkę, nie widze problemu. Jednak, ja nie widzę potrzeby, bym publicznie ujawniał, gdzie stoi moja pasieka. Oczywiście, piszę za siebie. Uśmiech
(31.12.2015, 13:21)markus napisał(a): [ -> ]Nie mi decydować, co warto, a czego nie warto. Ja jednak jestem sceptyczny co do zamieszczania pewnych informacji na forum. Nie każdy jest przychylny idei PN. Jeśli będę chciał do kogoś pojechac, piszę, dzwonię, umawiam się i co za problem ? Chcesz mieć rozeznanie, napisz na priv i zrób sobie mapkę, nie widze problemu. Jednak, ja nie widzę potrzeby, bym publicznie ujawniał, gdzie stoi moja pasieka. Oczywiście, piszę za siebie. Uśmiech

W obecnej chwili jest nas mało i rzeczywiście łatwo z kimś się skontaktować poprzez priv, z czasem ilość użytkowników wzrośnie. Dokładność z jaką podasz swoją lokalizację sam ustalasz - może to być np. rynek w Twoim mieście lub pobliskie miasto mimo, że np. masz do niego 10km. Wg. mnie bardziej chodzi o rejon żeby wiedzieć do kogo ten priv napisać z np. prośbą o pomoc. Przy omawianiu sposobów gospodarzenia również lokalizacja nie jest bez znaczenia. Przy pinezce na mapie może być nazwa pasieki jak i dopisek "nie leczę od..." - z czasem jeśli takich wpisów byłoby więcej, zacznie robić to wrażenie - są to realne osoby, które nie leczą, które istnieją i z którymi można nawiązać kontakt czy to żeby uzyskać informację lub też żeby kupić swoje pierwsze pszczoły nie traktowane chemią.
"Masa ma wpływ na przełożenie". Wtedy tak, ale na dzień dzisiejszy...?
Hmm na dzień dzisiejszy to de facto jest ok 12 użytkowników aktywnych a reszta to czytacze, więc nie ma problemu ze znalezieniem kogoś wg rejonu. Jednak jakbym chciał poszukać w miarę bliskiego sąsiada wśród wszystkich zarejestrowanych to muszę przeglądać profil po profilu a to już trochę zabawy. Wystarczyło by w liście użytkowników dodać miejsce (o ile ktoś je podał) a dalej to już na PW.
Tutaj można by zrobic jak nie chcecie mapki taki dział z wojewodztwami. Też w jakimś sensie by spełniało zadanie. Bo z Mazowsza nie widzę nikogo na tym forum. A chętnie bym odwiedził kogoś w okolicyDuży uśmiech
Może być mapka albo lokalizacja po wojewòdztwach, chociaż te informacje są już chyba przy nickuOczko
Przy nicku tak. Ale nie każdy zna gdZie leży każda miejscowość w polsceJęzyk Mapka była by praktyczniejszaOczko
Jak kto dociekliwy, to wrzuci na google maps, to co piszesz, to tylko kliknięcieDuży uśmiech i już namierzony Duży uśmiech