FORUM WOLNE PSZCZOŁY

Pełna wersja: Albo to pszczoły, które nie umieją zrobić matecznika, albo cud, albo.....
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
We wtorek moją rodzinkę rozdzieliłem, w celu uzyskania mateczników. Dziś (to jest piątek, tak na przyszłość) poszedłem na "pasiekę" i dwie rodzinki latają, jakby nic, wchodzę do nich i ani w jednej ani w drugiej nie ma mateczników. Cud?
Jest kilka możliwości:
1. Miałeś w ulu dwie matki, starą i młodą z cichej wymiany. Podzieliłeś i w każdym ulu masz po jednej. Fuks jak diabli ale możliwy.
2. W jednym ulu jest stara matka a w drugim nie było jaj/larw na których mogły pociągnąć mateczniki.
3. W jednym ul jest matka a w drugim ulu jest kilka mateczników, które przeoczyłeś /mogły być na jednej ramce którą pominąłeś/.
4. Jesteś ślepy, idź do lekarza Uśmiech

Cudów nie ma bez względu na to co mówią "czarni" Oczko
Uśmiech obstawiam punkt nr. 4
Może po prostu jest za zimno? i juz.
Nie ma temperatur do grzebania w ulach Zły
(29.04.2016, 14:37)Krzyżak napisał(a): [ -> ]Jest kilka możliwości:
1. Miałeś w ulu dwie matki, starą i młodą z cichej wymiany. Podzieliłeś i w każdym ulu masz po jednej. Fuks jak diabli ale możliwy.
2. W jednym ulu jest stara matka a w drugim nie było jaj/larw na których mogły pociągnąć mateczniki.
3. W jednym ul jest matka a w drugim ulu jest kilka mateczników, które przeoczyłeś /mogły być na jednej ramce którą pominąłeś/.
4. Jesteś ślepy, idź do lekarza Uśmiech

Cudów nie ma bez względu na to co mówią "czarni" Oczko

1.Możliwe, ale w pierwszym nie było wygryzionych mateczników, ale pszczoły przed podzielenie zbudowały kilka miseczek chyba chciały zrobić cichą wymcichą
2.wszędzie larwy są.
3.Oglądałem wszystkie ramki.
4.Nie mam skierowania Uśmiech
(29.04.2016, 15:48)marbert napisał(a): [ -> ]Może po prostu jest za zimno? i juz.

Tomek Miodek już choduje matki.
(29.04.2016, 17:48)Pieteros623 napisał(a): [ -> ]
(29.04.2016, 15:48)marbert napisał(a): [ -> ]Może po prostu jest za zimno? i juz.

Na sprzedaż Uśmiech
(29.04.2016, 17:50)Krzyżak napisał(a): [ -> ]

Na sprzedaż Uśmiech

Co za różnica czy dla siebie czy na sprzedaż, ta i ta ma czerwić.
W tym roku jeszcze nie grzebałem,choć lubię!
(29.04.2016, 17:53)marbert napisał(a): [ -> ]W tym roku jeszcze nie grzebałem,choć lubię!

Szacun
(29.04.2016, 17:53)Pieteros623 napisał(a): [ -> ]

Na sprzedaż Uśmiech

Co za 4óżnica cay dla siebie czy na sprzedaż, ta i ta ma czerwić.

Tomekmiodek to inny klimat jak Ty. To tak trzy tygodnie. Co najmniej.
To jeszcze w temacie: nie "nie umią" tylko "nie umieją"

Admin: Poprawiono
(29.04.2016, 17:53)Pieteros623 napisał(a): [ -> ]Co za różnica czy dla siebie czy na sprzedaż, ta i ta ma czerwić.

Ma ale czy będzie ?
Jak sprzedaje NU to ma w nosie jakiej one będą jakości. Zawsze może zwalić na złe unasiennienie.
(29.04.2016, 17:57)emzarek napisał(a): [ -> ]To jeszcze w temacie: nie "nie umią" tylko "nie umieją"

Jeszcze kilka innych by się znalazło.... Oczko
(29.04.2016, 17:56)marbert napisał(a): [ -> ]
(29.04.2016, 17:53)Pieteros623 napisał(a): [ -> ]

Na sprzedaż Uśmiech

Co za 4óżnica cay dla siebie czy na sprzedaż, ta i ta ma czerwić.

Tomekmiodek to inny klimat jak Ty. To tak trzy tygodnie. Co najmniej.

(29.04.2016, 17:57)Krzyżak napisał(a): [ -> ]
(29.04.2016, 17:53)Pieteros623 napisał(a): [ -> ]Co za różnica czy dla siebie czy na sprzedaż, ta i ta ma czerwić.

Ma ale czy będzie ?
Jak sprzedaje NU to ma w nosie jakiej one będą jakości. Zawsze może zwalić na złe unasiennienie.
Mówisz o jakości, a ja o mateczniki pytałem, a raczej o ich brak. Choć pszczoły nie umiące robić mateczników chodowcą by się opłacały.
(29.04.2016, 17:57)emzarek napisał(a): [ -> ]To jeszcze w temacie: nie "nie umią" tylko "nie umieją"

Emzarku? 

A jak ma nos do hodowli pszczół to "nastolatka" zaprosisz na wykłady do Krakowa?
(29.04.2016, 17:58)Borówka napisał(a): [ -> ]

Jeszcze kilka innych by się znalazło.... Oczko

Pan Android nie zawsze dobrze działa.
(29.04.2016, 18:02)marbert napisał(a): [ -> ]

Emzarku? 

A jak ma nos do hodowli pszczół to "nastolatka" zaprosisz na wykłady do Krakowa?

Pewnie są jakieś grandy?

Emzarku? 

Temat jest wizytówką, warto żeby nie miał błędów. W treść postów nie wnikam. A jeżeli jest prezentowany tekst, który ma się pojawić w szkole to też dobrze, żeby był poprawnie napisany. Nie dlatego, żeby komuś dokopać tylko po to, żeby nabierać prawidłowych nawyków.
Piotrek,
zobacz do uli w niedzielę. jeżeli dalej nie będzie mateczników to z tej rodziny gdzie będzie najmłodszy czerw i jajka wsadź taką ramkę z jajkami do tej drugiej rodziny (bez pszczół!). jak w obu będą jajka to tak jak napisał Szymon miałeś dwie matki.

Mogły być 2 sytuacje wg mnie (zakładając, że nie było 2 matek):
1. przełożyłeś do tej części bez matki same jajeczka, bez najmłodszych larw i pszczoły jeszcze nie zdążyły lub jeszcze nie potrzebowały (minęło tylko 2 doby od zabrania matki) przerobić komórek na miseczki dookoła jaj.
2. dałeś jednej rodzinie starsze larwy i pszczoły nie założyły mateczników. Choć wg mnie założyłyby i na najstarszych larwach, żeby wychować sobie choćby byle jaką matkę.

Tak czy siak wg mnie jest duża szansa, że w niedzielę mateczniki będą Uśmiech
(29.04.2016, 19:10)emzarek napisał(a): [ -> ]

Emzarku? 

Temat jest wizytówką, warto żeby nie miał błędów. W treść postów nie wnikam. A jeżeli jest prezentowany tekst, który ma się pojawić w szkole to też dobrze, żeby był poprawnie napisany. Nie dlatego, żeby komuś dokopać tylko po to, żeby nabierać prawidłowych nawyków.

Zaprosisz naszego kolegę "nastoletniego"  na wykłady? Czy nie?

Myślałem że nie jesteś "polonistą " a wyławiasz talenty?
Robert daj spokój Uśmiech
Marcin ma rację. Starajmy się pisać poprawnie po polsku, tym bardziej, że technologia nam to bardzo ułatwia.
Tyczy się wszystkich bez względu na wiek.
(29.04.2016, 20:17)Krzyżak napisał(a): [ -> ]Robert daj spokój Uśmiech
Marcin ma rację. Starajmy się pisać poprawnie po polsku, tym bardziej, że technologia nam to bardzo ułatwia.
Tyczy się wszystkich bez względu na wiek.

Uważam tak:
- Marcin ma możliwości wyłowić talent
- A my stare pierdoły hhee nie mamy pokierować kimś co jak my czuje? Dobra koniec jak nie ma odzewu.