FORUM WOLNE PSZCZOŁY

Pełna wersja: kupię paski węzy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Kupię kilka-kilkanaście sztuk pasków węzy organicznej (z czystego nieskażonego wosku 100%).
Potrzebuję długość 50-53 cm ale przyjmę każdą długość. Potrzebuje do osadzenia roju do transportówki.
Ktoś coś?
Panie, takie rzeczy to tylko w Erze Oczko
(11.05.2016, 14:50)Borówka napisał(a): [ -> ]Kupię kilka-kilkanaście sztuk pasków węzy organicznej (z czystego nieskażonego wosku 100%).
Potrzebuję długość 50-53 cm ale przyjmę każdą długość. Potrzebuje do osadzenia roju do transportówki.
Ktoś coś?

Kuba, a może jeśli w przyszłości potrzebowałbyś więcej pasków (bo na kilka-kilkanaście to chyba nie warto) to zrobiłbyś sobie taką najprostszą praskę do węzy. Wydajność jej pewnie jest niska bo słabe chłodzenie ale za to wykonanie wydaje się być proste. Mając tochę dziewiczego wosku można sobie odlać parę arkuszy na paski.

Praska do węzy
Kuba mam jakąś węzę... tylko czy ona organiczna to wątpię... Węza robiona z wosku z mojej pasieki ale ten wosk pewnie też coś tam jeszcze może mieć...
Ostatnio spakowałem arkusze do wysyłki dla Modliszqa i nie mam czasu wysłać...
(12.05.2016, 06:40)pastaga napisał(a): [ -> ]
(11.05.2016, 14:50)Borówka napisał(a): [ -> ]Kupię kilka-kilkanaście sztuk pasków węzy organicznej (z czystego nieskażonego wosku 100%).
Ktoś coś?

Kuba, a może jeśli w przyszłości potrzebowałbyś więcej pasków (bo na kilka-kilkanaście to chyba nie warto) to zrobiłbyś sobie taką najprostszą praskę do węzy. Wydajność jej pewnie jest niska bo słabe chłodzenie ale za to wykonanie wydaje się być proste. Mając tochę dziewiczego wosku można sobie odlać parę arkuszy na paski.

Praska do węzy

Dziękuję ale nie będę w przyszłości potrzebował gdyż w razie co będę osadzał pszczoły na plastry po padłych rodzinach. Teraz mi po prostu nie starczyło gdyż za krótko lat mam pszczoły i będę osadzał do nowych typów uli gdzie nie mam żadnych plastrów a nie chcę niszczyć potencjały rójki z kilku dni w postaci tych plastrów do wybudowały i narażać ją na nowy stres pozbyciem się tego zaczątku domu jak strzepywaniem z plastrów.
(12.05.2016, 06:46)Borówka napisał(a): [ -> ](...) gdyż za krótko lat mam pszczoły (...)

Kuba, wiesz że to CIę skreśla w każdej dyskusji? Duży uśmiech
(12.05.2016, 07:05)MrDrone napisał(a): [ -> ]
(12.05.2016, 06:46)Borówka napisał(a): [ -> ](...) gdyż za krótko lat mam pszczoły (...)

Kuba, wiesz że to CIę skreśla w każdej dyskusji? Duży uśmiech

Ale chyba nie na tym forum łudzę się. Uśmiech