FORUM WOLNE PSZCZOŁY

Pełna wersja: Pyłek...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Kto ma pomysł z czego pszczoły targają teraz pyłek?
Mam pasiekę w lesie więc trudno mi się zorientować...
Pyłek znoszony w ogromnych ilościach - kolor (biały / blado żółty)
Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.
pozdrosy
Ja głęboko w lesie?
(25.07.2016, 07:21)Weinar napisał(a): [ -> ]Kto ma pomysł z czego pszczoły targają teraz pyłek?
pozdrosy

Może na skraju lasu jest pole kukurydzy?
Więc tak:
Kukurydzy brak, do skraju lasu różnie ale tak w promieniu 1,5km - 2km las sosnowy / mieszany.
Na skaraju lasu i wszystkich nieużytkach masa nawłoci ale ta jeszcze nie kwitnie.

Pszczoły dostały w piątek po słoiku 0,9l syropu bo miałem wrażenie że głód i mizeria - zaglądam w niedzielę po południu a tam niektóre słoiki wypite w 2/3 inne w 1/2 inne całkowicie. Ale myślałem że przez weekend to 0,9l zniknie bez dyskusji.

No a dziś ruch od rana i ten białawy / blado żółty pyłek noszą jak najęte.

Ludzie mają tu sporo dużych ogrodów, jest też sporo nieużytków, no nie wiem...
A co za różnica z czego, byle nosiły :-)
jak co za różnica... a jak z młyna noszą "pszeniczny"? Oczko
Raczej cukier z cukrowni w zębach noszą ;-)
(25.07.2016, 07:21)Weinar napisał(a): [ -> ]Kto ma pomysł z czego pszczoły targają teraz pyłek?
pozdrosy

Może niecierpki?
(25.07.2016, 12:16)Krzyżak napisał(a): [ -> ]Raczej cukier z cukrowni w zębach noszą ;-)

to tylko u Ciebie, bo Ty głodzisz pszczoły! Oczko
(25.07.2016, 12:08)Krzyżak napisał(a): [ -> ]A co za różnica z czego, byle nosiły :-)

Myślę że dobrze jest być świadomym tego jakie pożytki nas otaczają i jakie rośliny wchodzą w skład menu naszych pszczół... a że się cieszę to rzecz oczywista... 
Weinar, warto wiedzieć pod tym kątem, że jak będziesz poszerzał bazę pożytkową to właśnie tych rodzin się trzymaj. Widocznie na Twoim terenie są one atrakcyjne dla pszczół, więc warto je rozmnażać.
Ja od lat chciałem mnóstwo lipy w okolicy. Posadziłem kilka setek drzew... większość zjadły sarny. Chyba z 2 lata temu posadzili mi wzdłuż drogi kilka setek lip i już temat mam z głowy.
Rozsadzam gdzie się da akację i śnieguliczkę, bo to rośliny, które na moim terenie są idealne (sucho i piachy).
a łopiany czy inne ostowate w pobliżu są ?
(27.07.2016, 21:08)Modliszqa napisał(a): [ -> ]a łopiany czy inne ostowate w pobliżu są ?

Jeżeli to pytanie do mnie, to tak. Mam tego sporo w okolicy. Niekiedy po tyłku mnie żga, bo za ulami rośnie taki mega okazały egzemplarz Język
[attachment=671][attachment=670]Czy ktoś wie co to za roślina
Prawdopodobnie to rożnik przerośnięty... bo u mnie też kwitnie...