FORUM WOLNE PSZCZOŁY

Pełna wersja: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34
a czemu do nowego? skończyła się kaseta w magnetofonie? Oczko
Ty ciemny chłopaku, ścieżek pomału brakuje, przecież to winyl Oczko
(19.09.2016, 19:18)Krzyżak napisał(a): [ -> ]Ty ciemny chłopaku, ścieżek pomału brakuje, przecież to winyl Oczko

ahaaa...

ps. ścieżek to Ty masz czasem za dużo chyba... Duży uśmiech
Ja też zabiorę nasiona przegorzanu, więc nie braknie Uśmiech kto chce to jeszcze trochę sztobrów śnieguliczki mogę pociąć.
Biorę, co zostanie mi dane Oczko
Z roślin miododajnych w mojej okolicy występuje głównie nawłoć.
U mnie pierwszy raz w tym roku wszędzie pojawiła się masa (chyba) rożnika przerośniętego, ale nie wiem jak i kiedy nasiona pozyskać.
(20.09.2016, 07:21)MN napisał(a): [ -> ]Ja też zabiorę nasiona przegorzanu, więc nie braknie Uśmiech kto chce to jeszcze trochę sztobrów śnieguliczki mogę pociąć.

Ja się pisze na parę nasionek
Znalazłem dziś tanie krokusy 20 gr za cebulkę, rozpoczynam nasadzanie kolejnej części ogrodu.
Jest opcja być mi ze 100 szt kupił? Rozliczymy się w piątek.
Nie ma sprawy, w czwartek będe tam jechał.
(20.09.2016, 10:52)Popszczelony napisał(a): [ -> ]Znalazłem dziś tanie krokusy 20 gr za cebulkę, rozpoczynam nasadzanie kolejnej części ogrodu.

Mariusz a brałeś już z tego źródła?
Nie, nie wiem co to wyjdzie, to jest mix fioletowych i żółtych, takie najzwyklejsze, najpierw wschodzą żółte potem fioletki, miesiąc są kwiaty, tyle że w tym roku nic z tego nie było (pożytku), może coś tam pszczoły skubły ale niewiele.
(20.09.2016, 07:21)MN napisał(a): [ -> ]Ja też zabiorę nasiona przegorzanu, więc nie braknie Uśmiech kto chce to jeszcze trochę sztobrów śnieguliczki mogę pociąć.

A nie za wcześnie na sztobry?
(20.09.2016, 10:52)Popszczelony napisał(a): [ -> ]Znalazłem dziś tanie krokusy 20 gr za cebulkę, rozpoczynam nasadzanie kolejnej części ogrodu.

Mariusz, to weź i mi 100 szt, jeżeli mogę Cię prosić.
(20.09.2016, 11:27)MrDrone napisał(a): [ -> ]

Mariusz, to weź i mi 100 szt, jeżeli mogę Cię prosić.

Ja też poproszę jeśli mogę? Duży uśmiech
Tylko? Ja sobie wziąłem 1000. Jak rozsadzicie tak 20 cm od siebie to zaledwie na kawałek ziemi wystarczy.
(20.09.2016, 11:24)emzarek napisał(a): [ -> ]

Śnieguliczkę wystarczy namoczyć dobę przed wsadzeniem i urośnie nawet w sierpniu. Podobnie jak wierzba.
(20.09.2016, 11:32)Popszczelony napisał(a): [ -> ]Tylko?  Ja sobie wziąłem 1000. Jak rozsadzicie tak 20 cm od siebie to zaledwie na kawałek ziemi wystarczy.

a to weź mi 200 Oczko przekonałeś mnie. Oczko (jeżeli mogę prosić) Uśmiech
(20.09.2016, 11:38)MN napisał(a): [ -> ]

Śnieguliczkę wystarczy namoczyć dobę przed wsadzeniem i urośnie nawet w sierpniu. Podobnie jak wierzba.

Zamierzam w na wiosnę posadzić więcej śnieguliczki i miałem zamiar zebrać sztobry na jesieni, przezimować w wilgotnym piasku w piwnicy i wysadzić na wiosnę. Za bardzo się bawię?
(20.09.2016, 12:22)emzarek napisał(a): [ -> ]
(20.09.2016, 11:38)MN napisał(a): [ -> ]

Zamierzam w na wiosnę posadzić więcej śnieguliczki i miałem zamiar zebrać sztobry na jesieni, przezimować w wilgotnym piasku w piwnicy i wysadzić na wiosnę. Za bardzo się bawię?
No właśnie. Tak stoi w internetach. A jak to robią prawdziwi fachmaniacy?
(20.09.2016, 12:22)emzarek napisał(a): [ -> ]Zamierzam w na wiosnę posadzić więcej śnieguliczki i miałem zamiar zebrać sztobry na jesieni, przezimować w wilgotnym piasku w piwnicy i wysadzić na wiosnę. Za bardzo się bawię?

Marcin, ja mam jakąś odmianę śnieguliczki różowej (nie kojarzę w tej chwili jaką, ale też pszczoły gonią ładnie po niej). I późną zimą naciąłem trochę, wsadziłem do wilgotnego piachu gdzie sobie leżała przez jakiś czas, a chyba z początkiem marca wsadziłem do doniczek wystawiłem w jednym pokoju z dużym oknem na słońce itp itd
W międzyczasie uznałem, że chcę tego więcej. Więc naciąłem z początkiem marca i wsadziłem bezpośrednio do doniczki od razu podlewając i na słoneczku - tak jak tamte. 
Z tej drugiej grupy wyrosły praktycznie wszystkie, a z tej pierwszej chyba nie więcej niż 20% - większość zgniła lub spleśniała.
Widzę po tym przypadku, że ze śnieguliczką nie ma co kombinować. Ciach - do ziemi /doniczki - podlewać - rośnie Uśmiech
(20.09.2016, 12:27)MrDrone napisał(a): [ -> ]
(20.09.2016, 12:22)emzarek napisał(a): [ -> ]Zamierzam w na wiosnę posadzić więcej śnieguliczki i miałem zamiar zebrać sztobry na jesieni, przezimować w wilgotnym piasku w piwnicy i wysadzić na wiosnę. Za bardzo się bawię?

Marcin, ja mam jakąś odmianę śnieguliczki różowej (nie kojarzę w tej chwili jaką, ale też pszczoły gonią ładnie po niej). I późną zimą naciąłem trochę, wsadziłem do wilgotnego piachu gdzie sobie leżała przez jakiś czas, a chyba z początkiem marca wsadziłem do doniczek wystawiłem w jednym pokoju z dużym oknem na słońce itp itd
W międzyczasie uznałem, że chcę tego więcej. Więc naciąłem z początkiem marca i wsadziłem bezpośrednio do doniczki od razu podlewając i na słoneczku - tak jak tamte. 
Z tej drugiej grupy wyrosły praktycznie wszystkie, a z tej pierwszej chyba nie więcej niż 20% - większość zgniła lub spleśniała.
Widzę po tym przypadku, że ze śnieguliczką nie ma co kombinować. Ciach - do ziemi /doniczki - podlewać - rośnie Uśmiech

Tak jak Bartek opisał robię i ja. Często podchodzę też do krzaczorów ze szpadlem, wykopuję co się da i przesadzam. Nie ma znaczenia kiedy dokonuję takiego aktu terroru, śnieguliczka zawsze się przyjmie.
Sztobry w marcu ścięte wsadzone bezpośrednio do ziemi, żeby tylko z 1-2 cm wystawały też doskonale sobie dają radę.
(20.09.2016, 12:47)MN napisał(a): [ -> ]
(20.09.2016, 12:27)MrDrone napisał(a): [ -> ]

Tak jak Bartek opisał robię i ja. Często podchodzę też do krzaczorów ze szpadlem, wykopuję co się da i przesadzam. Nie ma znaczenia kiedy dokonuję takiego aktu terroru, śnieguliczka zawsze się przyjmie.
Sztobry w marcu ścięte wsadzone bezpośrednio do ziemi, żeby tylko z 1-2 cm wystawały też doskonale sobie dają radę.
a te sztobry co tniecie to jakie mają wymiary (dł, średnica)?
+/- jak ołówek lub grubsze.
ja ciąłem takie jak wkład ołówka Oczko i też wyrosły. ale zwykłego ołówka, a nie technicznego z wkładem 0.5 Oczko

miałem same cienkie, bo ścinałem tylko końcówki gałązek.
długość 15 - 20 cm.
No to będę robił plantację. U mnie się dobrze udają a kwitną od czerwca jeszcze do tej pory.

Pszczołowód
Dobrze wiedzieć , że tak łatwo je rozmnozyć bo mam w pobliżu kilka krzaków w burzanach. Jutro postaram się wysłać Wam paczkę na adres zlotowy - zaadresowaną na Łukasza, ale paczka do podziału. Będą tam nasiona - dwa trzeba wysiać tej jesieni - niezindentyfikowany oset, który kwitnie od końca maja do dziś i wabi mnóstwo pszczołowatych i motyli oraz bzygów - nie wiem co to za oset, ale na szczęście nikt go nie skosił więc wezmę z rana tyle nasion ile zdołam. Druga roślina to ta podobna do rzepaku czy urzetu barwierskiego, ale jak widzę ma zupełnie inne nasiona - nie w strąkach i nie udało mi się namierzyć co to jest - rośnie do 1,2 m, kwitnie na żółto pod koniec maja i na początku czerwca i wabi chmary pszczół przecudnym zapachem(nie wiem kiedy ją siać, ale w naturze chyba sama się wysiewa jesienią ) . No i trzecia, którą trzeba wysiać na stanowisko suche, słoneczne i jałowe jeszcze w tym roku - byle jak najpłycej - sasanki. Niestety nasiona mam 5 lat, więc nie wiem jak będzie z kiełkowaniem, a posiane w 2016 powinny zakwitnąc w 2018 jeśli wzejdą jeszcze w tym roku. W tym roku się zgapiłam i wichury wyrwały nasiona moim tegorocznym sasankom. Może wiosną się spotkamy Uśmiech
Jak ktoś ma Lerua Merlin to są tam krokusy za 19 gr. 19, 90 za 100 paczka. Kupiłem dziś 4 paczki.
Kurka wodna, jeszcze się przeproszę z ogrodnictwem. Czego to pszczoły na człowieku nie wymogą! Oczko
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34