FORUM WOLNE PSZCZOŁY
KRAINKA SKLENAR H/47 - Wersja do druku

+- FORUM WOLNE PSZCZOŁY (http://forum.wolnepszczoly.org)
+-- Dział: Pszczelarstwo Naturalne (http://forum.wolnepszczoly.org/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Bioróżnorodność w pszczelarstwie (http://forum.wolnepszczoly.org/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: KRAINKA SKLENAR H/47 (/showthread.php?tid=1179)

KRAINKA SKLENAR H/47 - Weinar - 23.03.2017

Panie i Panowie,

Potrzebuję namiar na sprawdzone matki Krainka Sklenar H/47
Miotam się po internetach i nie mogę znaleźć nic konkretnego...

Najchętniej kupił bym z Austrii lub Niemiec ale sprawdzone z Polski też mogą być.

Za wszelką pomoc z góry dziękuję
pozdrosy

RE: KRAINKA SKLENAR H/47 - Modliszqa - 24.03.2017

mam w zakładce taką stronę : https://pasieka24.pl/index.php/matki-pszczele - też szukałam tego sklenara rok temu ale już nie muszę Duży uśmiech

RE: KRAINKA SKLENAR H/47 - flamenco108 - 24.03.2017

(23.03.2017, 18:14)Weinar napisał(a): Panie i Panowie,

Potrzebuję namiar na sprawdzone matki Krainka Sklenar H/47
Miotam się po internetach i nie mogę znaleźć nic konkretnego...

Ty namnażaj swoje, nie kombinuj. Co mi po jakichś Sklenarach? Sam je sobie mogę kupić.

RE: KRAINKA SKLENAR H/47 - Weinar - 24.03.2017

Mianowicie rozesłałem wici do masy Niemców i Austriaków i dostałem ciekawą odp od jednego Pana:

..."I'm afraid but I only sell pure bred carnica queens from the beebreed population. It mainly originates from Troiseck and Peschetz and maybe includes Sklenar as well. Alas, nowadays almost nobody breeds certain lines such as Sklenar. Many breeders still use the names of the lines but in reality they are mixed with other carnica genetics. If you want to receive pure Sklenar genetic you would have to ask the Sklenar association in Germany, but at the moment I don't know their contact details. Maybe ask Theo Günthner from Germany. Alternatively, I could sell you high quality carnica queens (50 €) originating from my single drone insemiation project (high varroa resistace)."...

Chyba będę z nim dobijał targu...

RE: KRAINKA SKLENAR H/47 - bonluk - 24.03.2017

(24.03.2017, 12:59)Weinar napisał(a): Mianowicie rozesłałem wici do masy Niemców i Austriaków i dostałem ciekawą odp od jednego Pana:

..."I'm afraid but I only sell pure bred carnica queens from the beebreed population. It mainly originates from Troiseck and Peschetz and maybe includes Sklenar as well. Alas, nowadays almost nobody breeds certain lines such as Sklenar. Many breeders still use the names of the lines but in reality they are mixed with other carnica genetics. If you want to receive pure Sklenar genetic you would have to ask the Sklenar association in Germany, but at the moment I don't know their contact details. Maybe ask Theo Günthner from Germany. Alternatively, I could sell you high quality carnica queens (50 €) originating from my single drone insemiation project (high varroa resistace)."...

hehehe....
Teraz zadaj sobie pytanie kupujesz high varroa resistance i co? Zamierzasz leczyć? Czy rzeczywiście chcesz sprawdzić to HVR?

RE: KRAINKA SKLENAR H/47 - mapi - 24.03.2017

(24.03.2017, 13:28)bonluk napisał(a):
(24.03.2017, 12:59)Weinar napisał(a): Mianowicie rozesłałem wici do masy Niemców i Austriaków i dostałem ciekawą odp od jednego Pana:

hehehe....
Teraz zadaj sobie pytanie kupujesz high varroa resistance i co? Zamierzasz leczyć? Czy rzeczywiście chcesz sprawdzić to HVR?

Moze zostawi dla niedzwiedzi? to tez  jakas eliminacja slapszej populaci.

Raczej w jego okolicy to tylko niedźwiedzie na dwóch łapach się trafiają...

RE: KRAINKA SKLENAR H/47 - Weinar - 24.03.2017

Mam same Krainki (jakieś mieszańce) przezimowało mi 100%.
Nie karmione na Zimę, zostawiony full miodu w gnieździe - podczas całego sezonu 2016 raz podany kwas mrówkowy na około 30 dni po nawłoci.
W sezonie regularnie odymiane obficie wrotyczą podczas każdego przeglądu.
Na wiosnę żadnego ciasta też nie daję.

Nie narzekam bo apiwarolu nigdy nie stosowałem i nie zastosuję bo pszczoły żyją, mają się dobrze i miód też jest dla rodziny i znajomych.

A Sklenara chcę zmieszać z moimi pszczółkami i zobaczę co z tego wyjdzie.
A jak będzie spoko to troszkę matek pociągnę...

najlepszego

Daj znać na jesieni jak te HVR się mają jak i reszta...

RE: KRAINKA SKLENAR H/47 - Weinar - 06.04.2017

Sprawa zaczyna wyglądać naprawdę ciekawie...

Przez prezesa Austriackiego stowarzyszenia Sklenar H47 dotarłem do 85 letniego mentora wśród Austriackich pszczelarzy a ten poinformował mnie że korzysta jednak nie z materiału z Niemiec czy Austrii ale od lat kupuje jak najbardziej pierwotne Krainki z jednej pasieki zarodowej w Słowenii.

W każdym razie matki już zamówione :-)

zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie...

pozdrosy