FORUM WOLNE PSZCZOŁY
Jaja muszą być ale nie po kolana - Wersja do druku

+- FORUM WOLNE PSZCZOŁY (http://forum.wolnepszczoly.org)
+-- Dział: Inne (http://forum.wolnepszczoly.org/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Zdjęcia i filmy pszczelarskie (http://forum.wolnepszczoly.org/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Jaja muszą być ale nie po kolana (/showthread.php?tid=940)

Strony: 1 2

Jaja muszą być ale nie po kolana - MirusB - 25.09.2016

Komentarz zostawię dla siebie.
https://www.youtube.com/watch?v=_wttKoAECbM

RE: Jaja muszą być ale nie po kolana - Borówka - 25.09.2016

Uśmiałem się. Duży uśmiech

Dobre jaja.

RE: Jaja muszą być ale nie po kolana - myku - 25.09.2016

nie ma co trzeba to wdrożyć u siebie Uśmiech

RE: Jaja muszą być ale nie po kolana - MirusB - 17.10.2016

https://www.youtube.com/watch?v=afSNDiaCxsk

Pan dalej eksperymentuje Smutny

RE: Jaja muszą być ale nie po kolana - Borówka - 17.10.2016

Hehe ja myślę, że on ta zaraz po wyłączeniu z kamery wyjął z ula.

RE: Jaja muszą być ale nie po kolana - bonluk - 17.10.2016

(17.10.2016, 18:39)MirusB napisał(a): https://www.youtube.com/watch?v=afSNDiaCxsk

Pan dalej eksperymentuje  Smutny

a ja bym jeszcze spróbował z kiszonym ogórkiem i kapustą 

RE: Jaja muszą być ale nie po kolana - MrDrone - 17.10.2016

a czytaliście na końcu?

ja myślę, że facet chce pokazać stek absurdów jakie robią pszczelarze w ulach. To co pokazał, to jak dla mnie wyśmianie 99% środowiska pszczelarskiego.
Problem w tym, że chyba to nie dotrze do świadomości, tylko na faceta będą najeżdżać, że robi co robi.

... no chyba że źle to zrozumiałem i mamy do czynienia z wariatem Duży uśmiech

RE: Jaja muszą być ale nie po kolana - bonluk - 17.10.2016

(17.10.2016, 18:47)MrDrone napisał(a): a czytaliście na końcu?

ja myślę, że facet chce pokazać stek absurdów jakie robią pszczelarze w ulach. To co pokazał, to jak dla mnie wyśmianie 99% środowiska pszczelarskiego.
Problem w tym, że chyba to nie dotrze do świadomości, tylko na faceta będą najeżdżać, że robi co robi.

Ja odbieram to podobnie i może to jedyna metoda brać ich na wariata...

RE: Jaja muszą być ale nie po kolana - flamenco108 - 17.10.2016

(17.10.2016, 18:47)MrDrone napisał(a): ... no chyba że źle to zrozumiałem i mamy do czynienia z wariatem Duży uśmiech

A ja myślę, że i to, i to. Bardzo lubię tego faceta. Numer z kością wołową wywołał nawet jakiś skurcz na wardze mojego Ojca, który można by wziąć za uśmiech... Oczko

RE: Jaja muszą być ale nie po kolana - myku - 17.10.2016

wczoraj to już widziałem myślę że raczej koleś nie tego chociaż ta pokrzywa pokrojona wcześniej coś tam może dawać reszta to utopia

RE: Jaja muszą być ale nie po kolana - Borówka - 17.10.2016

Tu jest dobre przesłanie IMO

https://www.youtube.com/watch?v=xqj1VCv7oN4

RE: Jaja muszą być ale nie po kolana - Popszczelony - 18.10.2016

Dokładnie, mi podobało sie kocie gówno ...

RE: Jaja muszą być ale nie po kolana - MrDrone - 18.10.2016

(18.10.2016, 08:39)Popszczelony napisał(a):

Dokładnie, mi podobało sie kocie gówno ...

.... zacznijmy od Jakubieńca... Oczko do kocieńca jeszcze dojdziemy Oczko

RE: Jaja muszą być ale nie po kolana - flamenco108 - 18.10.2016

(18.10.2016, 08:50)MrDrone napisał(a): .... zacznijmy od Jakubieńca... Oczko do kocieńca jeszcze dojdziemy Oczko

Jakby zadziałało, to jak to zakwalifikować? TF czy nie TF? PN czy nie PN? Zależnie od tego, co ostatnio jadł? Kuba, ale biznes się otwiera, toż "Cała Polska ratuje pszczoły"!...

RE: Jaja muszą być ale nie po kolana - Czarek - 18.10.2016

Obejrzałem wszystkie jego filmiki na YT i mimo że są mocno skrótowe, to jednak widać że obserwacja pszczół jest na wysokim poziomie. Jest w tym pokora wynikająca z wieloletniego doświadczenia.
W dodatku facet jest praktykiem, zamiast dywagować bez końca testuje na pszczołach różne pomysły.
Też sądzę, że kleju tam na długo nie zostawił, a służy to tylko szokowaniu.
Ale sprawdził atrakcyjność różnych napoi dla pszczół np. i wie że dużo miodu dają rodziny w mało napszczelonym terenie. Stawia skrzynkę na pszczoły w krzakach i jak pszczoły nie przylecą znaczy że teren do niczego.
Jego twórczość zasługuje na własny wątek na forum.

RE: Jaja muszą być ale nie po kolana - bonluk - 18.10.2016

czarek bez obrazy ale to że pszczoły dają dużo miodu na malo napszczelonym terenie wie każdy "neptyk pszczelarski"... a reszta obserwacji nie koniecznie prawdziwa... bo intensywność zbierania pylku nie zawsze oznacza miododajnego terenu bez pszczół...

Tylko, że on robi na odwrót, tj. stawia ul i jeśli pszczoły tam nie przylecą, to teren jest kiepski.
Chodzi o to, że używa pszczół jako indykatora.
Może ma szacunek dla pszczół i zdaje się na ich instynkt.

Podoba mi się to, że on naprawdę mało się chwali tym co robi, jego osoba nie zajmuje dużo kadru w filmach.
Za to robi swoje i tyle. Nie ma potrzeby wiele się nad tym rozwodzić.

RE: Jaja muszą być ale nie po kolana - bonluk - 18.10.2016

(18.10.2016, 09:34)Czarek napisał(a): Tylko, że on robi na odwrót, tj. stawia ul i jeśli pszczoły tam nie przylecą, to teren jest kiepski.
Chodzi o to, że używa pszczół jako indykatora.
Może ma szacunek dla pszczół i zdaje się na ich instynkt.

Podoba mi się to, że on naprawdę mało się chwali tym co robi, jego osoba nie zajmuje dużo kadru w filmach.

to też naciagana teoria bo nie kazdy ul to pensjonat dla pszczół i będą tam walic ze wszystkich stron...
ja patrze na to z wielkim przymrużeniem oka...

(18.10.2016, 08:58)Czarek napisał(a): Jego twórczość zasługuje na własny wątek na forum.

(18.10.2016, 09:34)Czarek napisał(a): Podoba mi się to, że on naprawdę mało się chwali tym co robi, jego osoba nie zajmuje dużo kadru w filmach.

to jak w końcu Czarku z nim jest? Uśmiech

On zajmuje się najwyraźniej pszczołami.
Pszczoły są najważniejsze.

RE: Jaja muszą być ale nie po kolana - MirusB - 18.10.2016

Wrzuciłem tu tylko 2 filmy dla tego że są co najmniej dziwne jak taktic i inne gówna które mają super leczyć pszczoły. Reszta jest obserwacjami tego pana i nie mówię czy są dobre czy nie ,ale to są jego obserwacje i ma prawo się z nimi dzielić ze światem, nie trawie tylko pakowania gówna do ula i to tyle. Dziękuję

P.S. Też widziałem wszystkie filmy tego pana.

RE: Jaja muszą być ale nie po kolana - MN - 18.10.2016

Hmmm. idąc tokiem myślenia tego Pana to może nie takie głupie z tymi kośćmi co? W końcu pszczoły zasiedlały dziuple... wcześniej mogły być tam np. sowy. Sowy robiły wyplówki i pełno rozkładającego się futra z kostkami mogło zalegać pod pszczelim gniazdem.
Sięgajmy zatem głębiej! Butapren składa się z kauczuku (co prawda sztucznego, nieważne), ten zaś ma wiele wspólnego z żywicą (podobno dobrze się miesza). Wuala! Pszczoły osiedlały się w żywicznych pniakach i były zdrowe.
Jakie jeszcze powiązania znajdziemy? Gość myśli nieszablonowo! Przybliża pszczoły do natury! Dawać do na członka honorowego!

RE: Jaja muszą być ale nie po kolana - Borówka - 18.10.2016

(18.10.2016, 12:27)MN napisał(a): Hmmm. idąc tokiem myślenia tego Pana to może nie takie głupie z tymi kośćmi co? W końcu pszczoły zasiedlały dziuple... wcześniej mogły być tam np. sowy. Sowy robiły wyplówki i pełno rozkładającego się futra z kostkami mogło zalegać pod pszczelim gniazdem.
Sięgajmy zatem głębiej! Butapren składa się z kauczuku (co prawda sztucznego, nieważne), ten zaś ma wiele wspólnego z żywicą (podobno dobrze się miesza). Wuala! Pszczoły osiedlały się w żywicznych pniakach i były zdrowe.
Jakie jeszcze powiązania znajdziemy? Gość myśli nieszablonowo! Przybliża pszczoły do natury! Dawać do na członka honorowego!

Ale obawiam się, że rozpuszczalniki użyte do tego kauczuku syntetycznego na pewno na pszczoły dobrze nie podziałają.
https://www.youtube.com/watch?v=7ioaXUPgAWQ

RE: Jaja muszą być ale nie po kolana - MN - 18.10.2016

A w naturze jakieś rozpuszczalniki nie występowały? Duży uśmiech

(18.10.2016, 12:27)MN napisał(a): Gość myśli nieszablonowo! Przybliża pszczoły do natury! Dawać do na członka honorowego!

MN, powstrzymaj zapędy... już mamy zaplanowanego Boleslawa... jeden wystarczy Duży uśmiech

RE: Jaja muszą być ale nie po kolana - Borówka - 18.10.2016

(18.10.2016, 12:37)MN napisał(a): A w naturze jakieś rozpuszczalniki nie występowały? Duży uśmiech

Występują. Najbardziej powszechnym jest woda. Także tłuszcz (czyli także wosk jak wiesz dobrze rozpuszcza niektóre substancje).

RE: Jaja muszą być ale nie po kolana - MirusB - 18.10.2016

Proponuję wlać troszkę tego kleju do woreczka foliowego i go powąchać, może nie tylko na roztocza "zadziała".

RE: Jaja muszą być ale nie po kolana - Borówka - 22.10.2016

Kolejne wyśmienite przesłanie. Mam wrażenie, że autor mógł śledzić nasze rozważania z MN o kupie i milionach agresywnych bakterii w ulu. Duży uśmiech
Polecam:

https://www.youtube.com/watch?v=002qmSOnfHk

RE: Jaja muszą być ale nie po kolana - MrDrone - 22.10.2016

ech... to już nie jest śmieszne...

RE: Jaja muszą być ale nie po kolana - Borówka - 13.11.2016

Poczytajcie komentarze pod filmikiem z kością. Oczko

http://www.tomekmiodek.pl/skarbnica-trikow-i-mykow.html#comments

ok. 50% komentarzy wskazuje, że ludzie biorą to na serio. Duży uśmiech
A Pasieka Sosna w sumie świetnie im odpowiada:

Przykład:

"Pomyśl.
Wszystkie żywe organizmy chorują.
Swoje choroby mają sarny, krowy, ludzie i pszczoły.
To i warroza ma swoje choroby i powinna chorować na coś co ją zdziesiątkuje.
Jeśli pszczelarz wywozi rodziny na suchą monokulturę rzepakową pozbawioną brudnej wody w czystych poliuretanowych ulach to w nich nie chorują ani pszczoły ani warroza.
Bakterie chorobotwórcze rozwijają się w środowisku wilgotnym, w suchym ulu nie.
Aby warroza zachorowała pszczoły muszą przynieść taką chorobę z zewnątrz.
Brudnej wody nie ma na rzepaku, bo na nim jest rosa, deszczówka albo czyta woda w wysterylizowanym poidełku.
Zachwiałeś równowagę w przyrodzie to teraz musisz cierpieć.
Ty jesteś mądry to i przyroda zmądrzała."