Wózek
(06.03.2018, 10:55)kubi napisał(a):
(05.03.2018, 08:59)pastaga napisał(a):
(05.03.2018, 08:48)terran napisał(a): Jaka cena?

Pytaj Szymona, robił dla mnie ule i ten wózek był niejako na doczepkę do całości.

Pastaga, a czy Ty przypadkiem nie miałeś rezygnować z langow na rzecz warszawskich? 
Czy pomylile osoby..

Ani mi przez myśl nie przeszło Uśmiech
Cytuj ten post
(06.03.2018, 10:55)kubi napisał(a): Pastaga, a czy Ty przypadkiem nie miałeś rezygnować z langow na rzecz warszawskich? 

Kubi, rzuć to co bierzesz, bo Ci szkodzi Oczko
Cytuj ten post
(06.03.2018, 11:44)Krzyżak napisał(a):
(06.03.2018, 10:55)kubi napisał(a): Pastaga, a czy Ty przypadkiem nie miałeś rezygnować z langow na rzecz warszawskich? 

Tak, bo jeszcze powiesz, że modrzew jest lepszy od wejmutki Duży uśmiech
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
(06.03.2018, 11:46)flamenco108 napisał(a): Tak, bo jeszcze powiesz, że modrzew jest lepszy od wejmutki Duży uśmiech

Jak budujesz cerkiew na Podlasiu to jest Uśmiech
Cytuj ten post
(06.03.2018, 11:44)Krzyżak napisał(a):

A wiesz że biorę bo jakieś chorobsko mnie wzięło ?
Cytuj ten post
(04.03.2018, 20:35)Krzyżak napisał(a): A zapomniałem pokazać. Zrobiłem sobie w zimę wózek coś na wzór tych francuskich.

W testach na wyboistych panelach mojego salonu spisuję cię nieźle Uśmiech

Jak sytuacja po testach w realu?
Nadaje się?
Cytuj ten post
(22.05.2018, 11:57)kubi napisał(a):
(04.03.2018, 20:35)Krzyżak napisał(a): A zapomniałem pokazać. Zrobiłem sobie w zimę wózek coś na wzór tych francuskich.

Nadaje się?

Wg. mnie bardzo fajna konstrukcja. Można brać ule nawet z palet czy niezbyt wysokich stojaków. Może jedynie zamiast obu ramionach ruchomych lepsze by było jedno ale to jeszcze muszę wypróbować.
Cytuj ten post
(22.05.2018, 12:04)pastaga napisał(a):
(22.05.2018, 11:57)kubi napisał(a):

Nadaje się?

Wg. mnie bardzo fajna konstrukcja. Można brać ule nawet z palet czy niezbyt wysokich stojaków. Może jedynie zamiast obu ramionach ruchomych lepsze by było jedno ale to jeszcze muszę wypróbować.
Przewiozłem już nim kilka uli różnych typów. W tym po prawdziwym wertepie, mam jeden toczek odległy o ok. 300m w linii prostej przez las i uprawy leśne, zero ścieżek, zwalone pnie itp. Spisał się na medal. Jednego nie lubi: zbyt wysoko umieszczonego środka ciężkości. Czyli nie da się nim transportować wielokorpusowej, pełnej miodu wieży. Ale odkłady jedno, a nawet dwukorpusowe - bez problemu.
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
Wózek wozi dobrze, tak jak Krzychu pisze trzeba uważać jak jest więcej korpusów ale woziłem i 4 korpusowe.
Jest po prostu mniej stabilnie. Jak bym robił jeszcze raz to dałbym większe koło takie z 26" cali.
Lepiej by po nierównościach jechało. Jeden mankament to ul musi być dobrze spięty/zbity żeby w razie uderzenia nim o jakiś ustęp terenu się nie rozszczelnił.
Cytuj ten post