Warszawski zwykły krok po kroku
#1
W okresie zimowym zamierzam przygotować prototyp ula Warszawskiego Zwykłego na miarę naszych czasów, który po przetestowaniu w przyszłym sezonie planuję powielić w dwudziestu egzemplarzach. Oferuję podział uzyskanego miodu (z tego pierwszego egzemplarza) wszystkim, których nowatorskie pomysły zostaną wykorzystane. Ostateczne plany konstrukcji, po ich nieprofesjonalnym przygotowaniu, będą ogólnie dostępne a kolejne etapy budowy zamierzam tutaj szczegółowo opisywać. Materiały do budowy egzemplarza prototypowego z założenia zamierzam uzyskiwać drogą kupna, w ogólniedostępnych marketach budowlanych, korzystając ze środków własnych w kwocie 350 zł.
Chciałbym żeby konstrukcja ula umożliwiała jego rozłożenie na elementy umożliwiające wielokrotne składanie i przewóz (gniazdo powinno być w autonomicznej konstrukcji jednościennej dopasowanej do stacjonarnej, ale składanej obudowy, czyli taki ul w ulu), żeby można było prowadzić gospodarkę dwurodzinną, żeby było miejsce na nadstawki, żeby nóżki były ruchome i umożliwiały poziomowanie ula, żeby była możliwość instalowania podkarmiaczki (i jej napełniania) bez otwierania ula, żeby była możliwość regulacji otworów wentylacyjnych, żeby była możliwość zastosowania siatki dennicowej, a ogólnie żeby ul był dopracowany pod względem estetycznym (no żeby ładny był).
Chciałbym zacząć od wybrania jakiegoś gotowego już projektu ula WZ - takiej podstawy do przeróbek. Jak macie namiar na takie plany konstrukcyjne, to podzielcie się proszę swoją bezcenną wiedzą.
Jeszcze tak nie było, żeby jakoś nie było. 
Cytuj ten post


Wiadomości w tym wątku
Warszawski zwykły krok po kroku - regulus - 11.09.2018, 22:49