Warszawski zwykły krok po kroku
#1
W okresie zimowym zamierzam przygotować prototyp ula Warszawskiego Zwykłego na miarę naszych czasów, który po przetestowaniu w przyszłym sezonie planuję powielić w dwudziestu egzemplarzach. Oferuję podział uzyskanego miodu (z tego pierwszego egzemplarza) wszystkim, których nowatorskie pomysły zostaną wykorzystane. Ostateczne plany konstrukcji, po ich nieprofesjonalnym przygotowaniu, będą ogólnie dostępne a kolejne etapy budowy zamierzam tutaj szczegółowo opisywać. Materiały do budowy egzemplarza prototypowego z założenia zamierzam uzyskiwać drogą kupna, w ogólniedostępnych marketach budowlanych, korzystając ze środków własnych w kwocie 350 zł.
Chciałbym żeby konstrukcja ula umożliwiała jego rozłożenie na elementy umożliwiające wielokrotne składanie i przewóz (gniazdo powinno być w autonomicznej konstrukcji jednościennej dopasowanej do stacjonarnej, ale składanej obudowy, czyli taki ul w ulu), żeby można było prowadzić gospodarkę dwurodzinną, żeby było miejsce na nadstawki, żeby nóżki były ruchome i umożliwiały poziomowanie ula, żeby była możliwość instalowania podkarmiaczki (i jej napełniania) bez otwierania ula, żeby była możliwość regulacji otworów wentylacyjnych, żeby była możliwość zastosowania siatki dennicowej, a ogólnie żeby ul był dopracowany pod względem estetycznym (no żeby ładny był).
Chciałbym zacząć od wybrania jakiegoś gotowego już projektu ula WZ - takiej podstawy do przeróbek. Jak macie namiar na takie plany konstrukcyjne, to podzielcie się proszę swoją bezcenną wiedzą.
Jeszcze tak nie było, żeby jakoś nie było.
Członek SPN WOLNE PSZCZOŁY
Cytuj ten post


Wiadomości w tym wątku
Warszawski zwykły krok po kroku - regulus - 11.09.2018, 22:49