Pasieka Pasterki
Ja wtapiarke zrobilem ze starego zasilacza komputerowego. Podlaczasz zasilacz do pradu, kabelkiem zwierasz czarny ze z tego co pamietam zielonym a jedna koncowke co normalnie idzie do zasilenia np dysku (fachowo ta koncowka nazywa sie molex) rozcinasz zeby nie bylo plastiku i żółtą końcówke stykasz z jednym końcem druta a czarną z drugim końcem i kabel sie grzeje. Jutro sie tylko upewnie jeszcze czy dobre kolory podałem. Ewentualnie jak trzeba mogë zdjęcia porobić.
Cytuj ten post
(10.01.2018, 19:22)terran napisał(a): Ja wtapiarke zrobilem ze starego zasilacza komputerowego. Podlaczasz zasilacz do pradu, kabelkiem zwierasz czarny ze z tego co pamietam zielonym a jedna koncowke co normalnie idzie do zasilenia np dysku (fachowo ta koncowka nazywa sie molex) rozcinasz zeby nie bylo plastiku i żółtą końcówke stykasz z jednym końcem druta a czarną z drugim końcem i kabel sie grzeje. Jutro sie tylko upewnie jeszcze czy dobre kolory podałem. Ewentualnie jak trzeba mogë zdjęcia porobić.

ZróbOczko
Cytuj ten post
Szkoda kombinować
http://allegro.pl/prostownik-ladowarka-do-akumulatora-6v-12v-6a-fv-i6571387130.html
Cytuj ten post
Na drut nierdzewny będzie za małe napięcie. Polecam kupić transformator bezpieczeństwa 24v np. taki:
http://allegro.pl/transformator-bezpieczenstwa-i6935409457.html
Cytuj ten post
Rozcinam plastik w złączu molex i wydobywam z niego kabelek czarny i żółty - przy zwarciu ich powstaje napięcie 12V (plik molex.jpg). Potem podłączam zasilacz do prądu i wtykam kabelek w otwory zielony i czarny (plik zasilacz.jpg) żeby zasilacz się uruchomił. Na koniec dotykając końce drutu w ramce powstaje zwarcie dzięki czemu drucik się nagrzewa i można wtopić węzę.


Załączone pliki Miniatury
       
Cytuj ten post
(11.01.2018, 10:18)Popszczelony napisał(a): Szkoda kombinować
http://allegro.pl/prostownik-ladowarka-do-akumulatora-6v-12v-6a-fv-i6571387130.html

Ja taki obecnie używam i działa choć denerwuje mnie że ciągle palą się bezpieczniki dlatego myślę o zmianie..
Cytuj ten post
Daj mocniejsze. Może jaki egzemplarz nieudany. Jak używałem to działało to mega szybko, kładłem węze na to szybkę pleksi ładnie równo dociskała, nie za ciężka, wszystko było widać, nawet to lubiłem. Ale bardziej lubię tego nie robić Uśmiech.
Cytuj ten post
Tak, ala nierdziewki zwłaszcza przy 0,4mm srednicy i długości 4 x 435 mm plus odcinki na górnej i dolnej beleczce, trzeba mieć mocniejszy transformator. Polecam, albo kupno starego typu prostownika ze skokową regulacją natężenia prądu na wyjściu, albo, tak ja pisze Krzyżak, transormator bezpiecześństwa. Na złomowiskach jest tego sporo i za groszę.
Cytuj ten post