Gdzie kupić Apis Mellifera Mellifera
Ja chętnie wezmę takie matki tylko skąd pewność, że to Baszkirka.
Ale zaryzyykuję.
HB
Cytuj ten post
Kupił ktoś te Baszkirki, bo ja też mam ochotę. Jeśli ktoś kupił to jakie te matki...ładne...duże...barwa?
To bardzo dobra pszczoła...tylko żeby trafić.
Kusi mnie mieć tę pszczołę.
HB
Cytuj ten post
(09.06.2017, 09:26)Harnaś Beskidzki napisał(a): Kupił ktoś te Baszkirki, bo ja też mam ochotę. Jeśli ktoś kupił to jakie te matki...ładne...duże...barwa?
To bardzo dobra pszczoła...tylko żeby trafić.
Kusi mnie mieć tę pszczołę.
HB

Ja zanim znalazłem to ogłoszenie, kupiłem już ASTY, a nie mam tylu uli by nakupować matek. Może jedną bym kupił na trutnie.
Cytuj ten post
Spojrzałem na inne filmy tego pana, a tam co tytuł to inne psczoły - jakieś cyprus coś, kaukazka, elgon i jakieś inne n tyle dziwne, że nie zapamiętałem.
Ja tam się na tym nie znam, ale wydaje mi się, że jak się trzyma w jednej pasiece różne linie pszczół, to jest burdel, a nie hodowla.

To ja już wolę te moje lokalne kundelki z lasu, przynajmniej swojskie.
"Mądry nie jest uczony, uczony nie jest mądry" Lao - Tse
Cytuj ten post
(09.06.2017, 20:54)kosz85 napisał(a):
(09.06.2017, 09:26)Harnaś Beskidzki napisał(a): Kupił ktoś te Baszkirki, bo ja też mam ochotę. Jeśli ktoś kupił to jakie te matki...ładne...duże...barwa?
To bardzo dobra pszczoła...tylko żeby trafić.
Kusi mnie mieć tę pszczołę.
HB

Ja zanim znalazłem to ogłoszenie, kupiłem już ASTY, a nie mam tylu uli by nakupować matek. Może jedną bym kupił na trutnie.
Jeśli wolno wiedzieć...to gdzie kupiłeś Asty?
Masz może jakieś dojście do starego pszczelarza, który ma Asty z dawien dawna?
HB
Cytuj ten post
(10.06.2017, 09:10)Harnaś Beskidzki napisał(a):
(09.06.2017, 20:54)kosz85 napisał(a):
(09.06.2017, 09:26)Harnaś Beskidzki napisał(a): Kupił ktoś te Baszkirki, bo ja też mam ochotę. Jeśli ktoś kupił to jakie te matki...ładne...duże...barwa?
To bardzo dobra pszczoła...tylko żeby trafić.
Kusi mnie mieć tę pszczołę.
HB

Ja zanim znalazłem to ogłoszenie, kupiłem już ASTY, a nie mam tylu uli by nakupować matek. Może jedną bym kupił na trutnie.
Jeśli wolno wiedzieć...to gdzie kupiłeś Asty?
Masz może jakieś dojście do starego pszczelarza, który ma Asty z dawien dawna?
HB

Tutaj kupiliśmy:
http://www.mchirz.pl/oferta/pszczoly/pasieka-zarodowa-w-kocierzowach
"Walka z warrozą ma sens bo nigdy co do nogi nie wybijemy warrozy" z innego forum. Paradoks pszczelarstwa.
Cytuj ten post
(10.06.2017, 09:10)Harnaś Beskidzki napisał(a): Jeśli wolno wiedzieć...to gdzie kupiłeś Asty?
Masz może jakieś dojście do starego pszczelarza, który ma Asty z dawien dawna?
HB

Standardowo z Kocierzowy. Chciałoby się takiego pszczelarza, ale raczej mała szansa by takiego znaleźć. W zeszłym roku brałem od pszczelarza niedaleko Bydgoszczy, ale on też miał matkę z pasieki zarodowej.

U nas można liczyć chyba na AMM jedynie z kampinosu i z puszczy Augustowskiej.

Czarek co do Baszkirki, to tak, pan ma mix, ale o ile ma matkę UN z baszkirką (P - pokolenie rodzicielskie), to matki NU F1 będą ok , bo ich trutnie będą dalej P, a nie F1 zmiksowane wszystkim co ma na pasieczysku. Więc dla trutni by domixować genów AMM, takie matki się nadają.
Cytuj ten post
Svédsko:

Ingvar Arvidsson,
Homepage: http://www.nordbi.nu
E-mail: ingvar.arvidsson@telia.com


Håkan Rönnberg
Homepage: http://www.nordbi.nu
E-mail: hakan.ronnberg@mandator.com


Patrik Berg, Jämtland
Homepage: http://www.jamtbi.se
E-mail: patrik.berg@jamtbi.se


Per Ruth
Homepage: http://www.nordbi.nu
E-mail: per.ruth@sofiehem.ac


Norsko:

Bjørn Dahle,
E-mail: bjorn.dahle@norbi.no


Norges Birøkterlag
Homepage: http://www.norges-birokterlag.no/
E-mail: post@norbi.no


Nils & Ilona Drivdal,
Kvelland, N-4400 Flekkefjord
E-mail: drivdal@online.no


Finsko:

Lassi Kauko,
E-mail: lkauko@netti.fi


Aimo Nurminen
E-mail: aimo.nurminen@pp.inet.fi


Kari Pirhonen,
E-mail: mail@pirhonenpatent.fi


Polsko:

Pasieka Colmena, Szymon Naruszewicz
Homepage: http://www.pasiekacolmena.pl/oferta/
E-mail: pasieka.colmena@gmail.com


SHiUZ Olecko
Pasieka Zarodowa w Olecku,
Homepage: http://www.shiuz.pl
Email: pasieka.olecko@shiuz.pl


SHiUZ Pruszków
Stacja Hodowli i Unasieniania Zwierząt Sp. z o.o.
Pasieka Hodowlana Olecko
Sekcja Hodowlana Parzniew
ul. Przyszłości 1, 05-800 Pruszków
tel. 022-7281599 tel. kom. 600528832
Homepage: http://www.shiuz.pl


Pasieka Krzemienica
http://www.pasieka-krzemienica.pl/


Henryk Marszalek,
Homepage: http://www.ekomars.pl
E-mail: ekomars@wp.pl


David Lutz
0048666520271

Litva:

Dr. Jonas Balzekas,
Email: balzekas@lzi.lt


Belgie:

Hubert Guerriat
E-mail: hubert.guerriat@mellifica.be
Homepage: http://www.mellifica.be


Dánsko:

Carl-Johan Junge
Læsø Biavlerforening
Homepage: http://www.brunbi.dk
E-mail: http://brunbi.dk/?&mailform


Ole Hertz
E-mail: o_hertz@post12.dk


Francie:

Ruchers du Boulonnais, Nordfrankreich
E-mail: infodor@infos-fr.com


Vincent Bondois, Nordwestfrankreich
eMail: vbondois@cegetel.net


Yves Layec, Westfrankreich, Bretagne
Homepage: Auf Französisch
E-mail: yves.layec@wanadoo.fr


Bernard Nicollet, Zentralfrankreich
Homepage: http://www.abeille-et-nature.com
E-mail: http://www.abeille-et-nature.com/tele.htm


LA MIELLERIE Vincent Pericard, Südfrankreich
Homepage: http://vincent.pericard.free.fr/
E-mail: vincent.pericard@free.fr


Marc Gatineau, Südfrankreich
Homepage: http://www.apiculturegatineau.fr/
Email: gatineau.marc@orange.fr


Le Rucher D'oc, John Kefuss, Südfrankreich
eMail: jkefussbees@wanadoo.fr
Homepage: Le Rucher d'Oc


Gilles Fert, Südwestfrankreich
Homepage: http://apiculture.com/fert/
E-mail: Gilles.Fert@wanadoo.fr


Anglie:

David Campbell
Homepage: http://www.bees.me.uk
mailto: d.campbell@me.com


Roger Patterson
Homepage: http://www.bibba.com
E-mail: patterson@bibba.com


Dark Galtee Queens,
Micheal MacGiolla Coda,
Homepage: http://www.gbbg.net/link.html


Svýcarsko:

Imkerei Soland
Homepage: http://www.honigbiene.ch
Email: soland@honigbiene.ch


Bienenfarm Seeland
Ernst Hämmerli
Homepage: http://www.bienenfarm.ch
E-mail: ernsthaemmerli@bluewin.ch


Mellifera Schweiz
Verein Schweizerischer Mellifera Bienenfreunde
Balser Fried
E-mail: fried@mellifera.ch
Homepage: http://www.mellifera.ch


Walter von Allmen
E-mail: w.von-allmen@bluewin.ch


Roland Hanselmann
E-mail: info@schweizer-bienenhonig.ch
Homepage: http://www.schweizer-bienenhonig.ch/


Andrea Groll und Roland Eugster
E-mail: andrea@appenzellerbienenhonig.ch
Homepage: http://www.appenzellerbienenhonig.ch

Rakousko:

Imkerschule Imst in Tirol
Homepage: Imkerschule Imst
Email: lla-imst@tsn.at


Hermann Habel
Belegstellenleiter Hinterautal
Kreith 5
A-6162 Mutters
Tel.Nr. 0043 512 546161


Landesverband für Bienenzucht in Tirol,
Email: tir.imker.ibk@utanet.at


Imkerei Hölzl
Homepage: http://www.imkerei-hoelzl.at
Email: apis-hoelzl@aon.at


Nemecko:

Mellifera Reinzüchter
Roland Wörsching
Amselstr. 10
74199 Untergruppenbach
Tel. 07131-701540
Email: roland.woersching@gmx.de
Homepage: http://www.dunkle-biene.de


Gerhard Glock
Gerhard Glock, Baden-Württemberg
Homepage: http://www.dunklebienen.de
Email: Schreinerei_Glock@t-online.de

http://forum.sanceprovcely.cz/tema-Tmava-vcela?page=5
"Walka z warrozą ma sens bo nigdy co do nogi nie wybijemy warrozy" z innego forum. Paradoks pszczelarstwa.
Cytuj ten post