Jacucha pomysł na pszczoły
Jacuch, ja bym traktował całą Twoją nieleczoną pasiekę jako rodzinę. Tobie padły pszczoły tylko w określonych ulach i trudno stwierdzić jednoznacznie, że to były najstarsze rodziny. Były to tylko najdłużej zajmowane bez przerwy pojemniki. Rodzina to dziadkowie, rodzice, dzieci itd. Rodzina żyje, dopóki jest następstwo pokoleń. Twoja nieleczona rodzina (pasieka) przeżyła cztery lata i z tego co napisałeś ma szansę na kolejne.
Szczerze gratuluję.
"od wiedzy, ważniejsza jest wyobraźnia"
Cytuj ten post
(13.12.2018, 21:01)alexader napisał(a): Jacuch, ja bym traktował całą Twoją nieleczoną pasiekę jako rodzinę. Tobie padły pszczoły tylko w określonych ulach i trudno stwierdzić jednoznacznie, że to były najstarsze rodziny. Były to tylko najdłużej zajmowane bez przerwy pojemniki. Rodzina to dziadkowie, rodzice, dzieci itd. Rodzina żyje, dopóki jest następstwo pokoleń. Twoja nieleczona rodzina (pasieka) przeżyła cztery lata i z tego co napisałeś ma szansę na kolejne.
Szczerze gratuluję.

Dla tego też strasznie żałuję że mam nie znakowane matki. Bo przecież to one są trzonem rodziny.

napewno jednoznacznie można określić że w tych ulach najdłużej utrzymywała się rodzina Varroa. A to że jednak jej skłonności samobójcze przeważyły i uśmierciła żywiciela jest tylko potwierdzeniem tego że Varroa wymiera .
Cytuj ten post
Witam
Czy ktoś wie jaki jest stan pasieki kolegi Jacucha na dzień dzisiejszy ?
Rozmawiałem z kilkoma osobami,  jego pomoc w kilku tematach została zaopiniowania jako skuteczna,a sam opis metody jako rzetelny.
Chciałbym spróbować tego pomysłu.
Czy jest tu ktoś kto go powiela ?

Szukam też kontaktu do kolegi.

No i gratuluję . Przeżywalność imponująca. A i sam temat w pierwszej dziesiątce najczęściej tu czytanych.

Pozdrawiam i czekam na odzew.

Bogdan
Cytuj ten post
Cosik około 19 z 46.
Cytuj ten post
Trzmielec, o pasiece Jacucha mógłby powiedzieć tylko sam Jacuch, musisz się posiłkować tym co autor sam napisał. Odpowiedzi bezpośrednio od niego tu nie dostaniesz, bo został zbanowany wspólną decyzją za nieprzestrzeganie netykiety, zaczepki słowne i generalnie nieprzyjemne zachowania. Ale możesz poszukać go na innych forach, gdzie go tolerują i tam go dopytać bezpośrednio.
Cytuj ten post