Japońskie pszczoły
Wrzucam link do artykułu po angielsku... kiedyś czytałem i znowu na niego natrafiłem więc można sobie przejrzeć w wolnej chwili.

Pokrótce w artykule jest mowa o japońskich pszczołach które w dużej mierze zostały wyparte przez pszczoły sprowadzone z Europy. Jednak na jednej z wysp te pszczoły mają się bardzo dobrze... pszczelarza mówią że radzą sobie lepiej z chorobami i szerszeniami azjatyckimi dlatego przetrwały... Przedstawione jest jeszcze krótkie streszczenie gospodarki czyli wykonywanie ula a są to kłody (dzięki temu na to trafiłem), wybór miejsca, chwytanie roi itd.

http://www.tokyofoundation.org/en/topics/japanese-traditional-foods/vol.-22-japanese-honeybee
Cytuj ten post
Ciekawe jak te pszczoly sprawowaly by się u nas.
Japonia ma klimat zbliżony do naszego. W sumie te japońskie pszczoly musiały być przystosowane do zmiennego klimatu Japonii
Cytuj ten post
Marcin u nas też powoli będą pojawiać się takie pszczoły. To tylko kwestia czasu...
Cytuj ten post
Dziękuję za ciekawy artykuł, ewolucja, wypieranie, zobaczymy dalej, jak będą zachowywać się konkretne gatunki i ich liczebność
Cytuj ten post