Sposób na wilgoć w ulu
Genialny sposób na wilgoć w ulu Uśmiech Uśmiech Uśmiech

W 25 sekundzie Uśmiech

Cytuj ten post
Ta podpaska to chyba jedyny naturalny materiał ula. Oczko
"Walka z warrozą ma sens bo nigdy co do nogi nie wybijemy warrozy" z innego forum. Paradoks pszczelarstwa.
Cytuj ten post
(05.12.2016, 20:20)Borówka napisał(a): Ta podpaska to chyba jedyny naturalny materiał ula. Oczko

Znaczy, jej zawartość chłonąca, czy jak to zwał Oczko 
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
Offtopując w suriwiwalu się używa rozmemłanych tamponów jako bardzo dobra rozpałka pod krzesiwo. Oczko
"Walka z warrozą ma sens bo nigdy co do nogi nie wybijemy warrozy" z innego forum. Paradoks pszczelarstwa.
Cytuj ten post
(05.12.2016, 20:33)flamenco108 napisał(a): Znaczy, jej zawartość chłonąca, czy jak to zwał Oczko 

Jak chcecie znać dokładny skład poszczególnych warstw jakie tworzą podpaskę to nie ma problemu.
Moja żona nadzoruje proces ich produkcji w największej fabryce w Polce. Zna to od podszewki Uśmiech
Cytuj ten post
(05.12.2016, 20:57)Krzyżak napisał(a): Jak chcecie znać dokładny skład poszczególnych warstw jakie tworzą podpaskę to nie ma problemu.

Moja żona nadzoruje proces ich produkcji w największej fabryce w Polce. Zna to od podszewki Uśmiech

To w Twojej rodzinie powinno się mówić "zna to od podpaski".
Cytuj ten post
A jak duża (albo mała) ta wilgoć powinna być?
Pytam bo który daszek nie podniosę to się z niego leje..

Ule to ln 3/4, wkładka zasunięta, 1 korpus, wylotki zmniejszone a pszczół od 3 do 6 uliczek, pod daszkiem stare prześcieradło.

Może wkładkę wyjąć albo wylotek powiększyć?

Jak dobrze pamiętam w zeszłym roku u mojego mentora nie widziałem takiej wilgoci..

Ule stoją w całkowitym zacienieniu.
Cytuj ten post
hehe to chyba wody gruntowe u Was wysokie Oczko
W życiu wilgoci w LN nie widziałem w lato.
Otwórz dennicę, powinno pomóc.
Cytuj ten post