Stojak pod ul
Pomimo dezaprobaty Łukasza zrobiłem sobie takie 4szt.

[Obrazek: zZpgZ_AWzpLoWDNmZcGjI2wdSDnJ4JRmfAtuH7rT...0-h1080-no]
Cytuj ten post
na odkłady będą... Na ule z miodniami raczej za słabe.
Cytuj ten post
(30.12.2016, 14:59)bonluk napisał(a): na odkłady będą... Na ule z miodniami raczej za słabe.
Dlaczegoż? Założę się, że Mariusz przetestował siadając na środku (tam gdzie poprzeczka) z gąsiorem bimbuchy w ramionach...
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
(30.12.2016, 18:52)flamenco108 napisał(a):
(30.12.2016, 14:59)bonluk napisał(a): na odkłady będą... Na ule z miodniami raczej za słabe.
Dlaczegoż? Założę się, że Mariusz przetestował siadając na środku (tam gdzie poprzeczka) z gąsiorem bimbuchy w ramionach...

już pisałem kiedyś co mnie spotkało na takich stojakach... i ja się ich boję.
Cytuj ten post
Moim zdaniem to solidna konstrukcja deski 8 cm x 32mm, nic sie nie gibie. Ale w założeniu są do odkładów do wożenia, żeby sie złożył, do auta, 6 skrzynek i hajda. Siadałem ale tylko z kawą bo ziąb dziś u nas.
Cytuj ten post
Zobaczysz co i jak w sezonie.
Cytuj ten post
Z kawą się nie liczy. Prawdziwy test tylko z bimbuchą. Krzycho ma rację.
"Walka z warrozą ma sens bo nigdy co do nogi nie wybijemy warrozy" z innego forum. Paradoks pszczelarstwa.
Cytuj ten post
Czy ma ktoś stojaki krzyżakowe (powinienem się krzyżaka spytać) i jak sie sprawują.
Cytuj ten post
Skrzynki po jabłkach 50x40x30 lub palety, nic innego nie stosuję.
Cytuj ten post
Stawiacie jakieś cegły pod palety (skrzynki)?
Cytuj ten post
(12.04.2017, 13:39)kubi napisał(a): Stawiacie jakieś cegły pod palety (skrzynki)?

Pod nogi ula stawiam bo szkoda mi ula. Pod palety nie stawiam bo nie szkoda mi palet.
"Walka z warrozą ma sens bo nigdy co do nogi nie wybijemy warrozy" z innego forum. Paradoks pszczelarstwa.
Cytuj ten post
(12.04.2017, 13:42)Borówka napisał(a):
(12.04.2017, 13:39)kubi napisał(a): Stawiacie jakieś cegły pod palety (skrzynki)?

Pod nogi ula stawiam bo szkoda mi ula. Pod palety nie stawiam bo nie szkoda mi palet.

A mnie szkoda, więc stawiam. Bo mam. Jak nie mam, to nie stawiam.
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
(12.04.2017, 13:50)flamenco108 napisał(a):
(12.04.2017, 13:42)Borówka napisał(a):

A mnie szkoda, więc stawiam. Bo mam. Jak nie mam, to nie stawiam.

Ja mam ale nie chce mi się zabierać do lasu gdzie mam takie ule bo kosztowało by mnie do za dużo środków czasochłonności w stosunku do opłacalności.
Cytuj ten post
znalezione na FB

Załączone pliki Miniatury

Cytuj ten post
Bałbym sie na tym ule postawić. A kury leczone?
Cytuj ten post
(12.04.2017, 14:52)emzarek napisał(a): znalezione na FB

Fajne, szkoda tylko, że ustawianie uli w rzędach jest wbrew wszelkiej sztuce nawet w książkach obecnie już 100 letnich. A stawianie takiej konstrukcji dla jednego, czy dwóch uli chyba mija się z celem. Ale generalnie ciekawy pomysł na ławkę, wystarczy dodać przęsła by było na czym siedzieć i nawet wygląda estetycznie.

Ja sobie przybiłem nogi z deski podłogowej do własnej roboty pół korpusu z tej samej deski, wbiłem młotkiem w ziemie tak by trzymało poziom i rok stoi i nic się nie dzieje. Wieżowce nie zostały zdmuchnięte ani przewrócone. Jak je przestawiałem, to miałem problem z wyjęciem, bo wrosły w ściółkę leśną. Każdy stoi osobno i zorientowany inaczej.
Cytuj ten post