Z jakiego materiału matryca do węzy
(05.01.2017, 17:20)Krzyżak napisał(a):
(05.01.2017, 14:56)Borówka napisał(a):  to  niby jak.

Nie mam bladego pojęcia jak ale jak byś ogłosił konkurs, że płacisz "1milnion$" za rozwiązanie tego zadania to podejrzewam, że znalazło by się przynajmniej kilka rozwiązań Uśmiech
Inżyniery nie z takimi pierdołami dali sobie radę Uśmiech

Podejrzewam, że wystarczy takie mydełko wydrukować (3D) a każdą kolejną warstwę układać w innym kierunku. Przy zmywaniu każda kolejna warstwa w kształcie komórek pszczelich będzie widoczna....
Szymon dawaj milion... Oczko
Cytuj ten post
Kuba niech buli, On mówił, że się nie da Oczko
Cytuj ten post
Istotnie, miałem na myśli to, żeby mydło cały czas miało fakturę węzy na powierzchni.
Niewykluczone, że ludzki umysł by coś takiego wymyślił. W końcu czego się nie robi dla kobiet? To znaczy czego mężczyźni by nie zrobili dla kobiet oraz czego kobiety bu nie zrobiły kobiety dla siebie, albo dla pieniędzy ;-)

Chciałem sobie zażartować z nieistotności wzorku na powierzchni mydła, ale teraz muszę przyznać się do błędu. Bo ostatnio odlewałem świeczki z foremek silikonowych stworzonych przez moją narzeczoną. Odlew gałęzi akacjowej, szyszki świerkowej i z czarnej sosny oraz szklanej kuli. Jak dotąd robiliśmy świece "maczane", a teraz te ładne świeczki tak samo stopią się i wypalą. Życie to kupa ;-)

No ale te ładne świeczki to powstają z myślą o gratisach dla klientów i innych prezentach. Ludzie jednak zazwyczaj lubią jak coś ładnie wygląda. Nawet jeśli to sprawia, że ten użytkowy przedmiot będzie stał latami na półce.
Ja wciąż preferuję proste świece i kostkę szarego mydła mniej więcej jak to firmy "barwa" Chociaż te sześciokątne "pszczelarskie" też się dobrze zużywają. Sześciokąt podobno najlepiej wykorzystuje przestrzeń i zużywa najmniej materiału na ścianki, więc łatwo można zrobić formę na wiele mydełek na raz, ale nie pamiętam już kto to wymyślił ;-)

Moja ukochana robiła te formy jako prezent dla mnie ale poznałem co nieco kulisy ich tworzenia.
Np. kupiła specjalnie do tego celu taki próżniowy pojemnik na żywność, żeby odpowietrzyć silikon, chociaż okazało się, że przy czasie wiązania 30 minut było to prawie całkiem zbędne.
Tak poza tym to łatwizna, trzeba tylko dobrze rozplanować czynności.
"Mądry nie jest uczony, uczony nie jest mądry" Lao - Tse
Cytuj ten post