Zdechł samochód
Zupełnie nie w temacie forum ale może ktoś poradzi. Przyszły mrozy i samochód zdechł. Akumulator działa. Rozrusznik kaszle ale silnik nie odpala. Nie pomogły klemy. Jakieś pomysły jak to odpalić? 13 letni ford focus na benzynę i na gazie.

Pszczołowód
Cytuj ten post
Hrabia mówi, żebyś spróbował ogrzać farelką pod maską bo to pewnnie coś z przewodami paliwa Uśmiech
Fakty nie przestaną istnieć z powodu ich ignorowania 
Jola
Cytuj ten post
Rozrusznik kaszle czy kręci normalnie ?
Jak kaszle to za mały prąd z akumulatora. Naładować w domu i "ciepły" podłączyć a odpali.
Jak kręci to coś raczej z paliwem. Podgrzanie nieraz pomaga ale może też być lewa waha i w tedy gorzej.
Można też świece przeczyścić, nie zaszkodzi.
Jak masz jak i gdzie to do ciepłego garażu i powinno być ok.
Cytuj ten post
(06.01.2017, 15:30)Krzyżak napisał(a): Rozrusznik kaszle czy kręci normalnie ?
Jak kaszle to za mały prąd z akumulatora. Naładować w domu i "ciepły" podłączyć a odpali.
Jak kręci to coś raczej z paliwem. Podgrzanie nieraz pomaga ale może też być lewa waha i w tedy gorzej.
Można też świece przeczyścić, nie zaszkodzi.
Jak masz jak i gdzie to do ciepłego garażu i powinno być ok.
Jak na moje ucho to kręci normalnie. Ale z każdą kolejną próbą idzie mu coraz słabiej. Dlatego próbowałem odpalić przez klemy. Nic nie dało. Wymontowalem aku i zabrałem do domu. Na mierniku pokazuje 12,5V. Garażu nie mam więc ten pomysł odpada.

Pszczołowód
Cytuj ten post
Może filtr paliwa, może kable/świece, pompka paliwa lub słabe paliwo. W sklepach mają takie spraje do rozruchu. Psika się do wlotu powietrza. Super to dla silnika raczej nie jest ale awaryjnie można walnąć - mi kiedyś w benzyniaku pomogło. Możesz też spróbować pociągnąć go innym autem.
Cytuj ten post
(06.01.2017, 15:49)emzarek napisał(a): Jak na moje ucho to kręci normalnie.  Ale z każdą kolejną próbą idzie mu coraz słabiej. Dlatego próbowałem odpalić przez klemy. Nic nie dało. Wymontowalem aku i zabrałem do domu. Na mierniku pokazuje 12,5V.  Garażu nie mam więc ten pomysł odpada.

Pszczołowód

Ja w moim starym Oplu (1993) miałem na dużych mrozach problemy z filtrem paliwa (pomijam kłopoty z innymi rzeczami, bo mówisz, że kręci normalnie ;-)).
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
Żebym jeszcze wiedział gdzie jest wlot powietrza i które to filtr paliwa... No i zrobiło się ciemno. Dziś już nic nie zrobię. Może się jutro ocknie....

Pszczołowód
Cytuj ten post
Wlot powietrza jest tam gdzie filtr powietrza. Wyjmujesz filtr, psikasz i próbujesz odpalić. Filtr powietrza najczęściej jest łatwo dostępny w puszce na zatrzaski.
Cytuj ten post
Jak masz plaka do czyszczenia tapicerki to też możesz prysnąć do wlotu filtra powietrza, nie musisz kupować żadnych autostartów. Wymień przewody wysokiego napięcia i świece, myślę że to jest przyczyna awarii przy takich mrozach
Cytuj ten post
Mój diesel dzis rano (-22) ani drgnął. Wziąłem akumulator do domu i zobaczymy.
Cytuj ten post
Oj, z poprzednim autem też miałem przygody na mrozie, ale u mnie to jednak był akumulator... co prawda był nowy, ale tam coś nie stykało, elektrycy się nieźle pobawili, zanim naprawili usterkę.
Cytuj ten post
Mój nadal zdechlak, ale dzisiaj jak próbowałem odpalić (z ciekawości) to ze dwa razy zakaszlał. Jest nadzieja bo w czwartek ma mróz puścić, to może wtedy odpali Uśmiech
Cytuj ten post
Ogrzewanie nie pomogło, mrozy się skończyły i też nie pomogło. Wczoraj pojechał na lawecie do diagnozy - do wymiany padnięta pompa paliwa Smutny

Pszczołowód
Cytuj ten post
Samochód to studnia bez dna niestety.
Cytuj ten post
Dokladnie..zawsze sie cos znajdzie do wymiany czy naprawy..
Cytuj ten post