Dezynfekcja
Myślę, że cukier nie stanowi bezpośredniej przyczyny śmierci pszczół - raczej uważam, że po prostu długofalowo w pewien sposób je osłabia przez co mogą być podatne na inne rzeczy. czyli mógłby być jakąś "praprzyczyną" choroby i osypu, ale raczej nie bezpośrednim gwoździem do trumny.
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
(14.05.2016, 13:54)Borówka napisał(a):
(14.05.2016, 13:46)Krzyżak napisał(a): Tysiące ludzi karmi cukrem od lat i nie mają problemów.
Nie żebym chwalił czy namawiał do cukru ale fakt jest taki, że pszczoły nie mają problemów z zimowaniem na cukrze.

Ale tysiące pszczelarzy właśnie ma problemy. Uśmiech Wystarczy zajrzeć na pszczelarskie fora. A toto a to tamto. Ciągłe problemy z
zimowaniem.
Nie mają problemów pszczoły? To skąd słaba kondycja zdrowotna pszczół, masowy chorowitość i słabowitość.
Fakty są też takie, że od XIX wieku (od czasu zakarmiania cukrem) kondycja zdrowotna pszczół uległa drastycznemu pogorszeniu. Powodów tego jest głównych co najmniej kilka a w sumie to pewnie kilkadziesiąt które się na siebie wzajemnie nakładają ale nie można tego wykluczyć, że i cukier się do tego przyczynia. Niedożywienie jest jednym z głównym powodów mym zdaniem.

Zimują dobrze na cukrze to dla mnie znaczy nie wymagają szpitala i opieki w kolejnym sezonie i mogą żyć same.

Miast pisać co minutę na forum, rozwijaj pasiekę i teorie stosuj.
Co się sprawdzi, upubliczniaj. 
Tak to tylko piany bicie.
Cytuj ten post
(14.05.2016, 14:02)MrDrone napisał(a): Myślę, że cukier nie stanowi bezpośredniej przyczyny śmierci pszczół - raczej uważam, że po prostu długofalowo w pewien sposób je osłabia przez co mogą być podatne na inne rzeczy. czyli mógłby być jakąś "praprzyczyną" choroby i osypu, ale raczej nie bezpośrednim gwoździem do trumny.

W sumie z tym się zgadzam choć pewności na 100% nie ma. Odnosiłem się do słów:

Cytat:Tysiące ludzi karmi cukrem od lat i nie mają problemów.

...pszczoły nie mają problemów z zimowaniem na cukrze.

Są problemy a pszczoły na przerobionym cukrze jednak krócej żyją. Oczywiście są też inne ważne czynniki ale może się teoretycznie tak zdarzyć, że cukier jest kroplą która przepełnia czarę.
Kto to jest tak naprawdę pszczelarz?
Ten kto potrafi zarobić na chowie i hodowli pszczół. Reszta to trzymacze.
Cytuj ten post
(14.05.2016, 14:03)marbert napisał(a): Miast pisać co minutę na forum, rozwijaj pasiekę i teorie stosuj.

Sprawdziło się. Pszczoły żyją. Uśmiech

To nie czytaj, jak Cię to boli.
Ewentualnie mnie zablokuj
Będziesz miał spokój.
Kto to jest tak naprawdę pszczelarz?
Ten kto potrafi zarobić na chowie i hodowli pszczół. Reszta to trzymacze.
Cytuj ten post
(14.05.2016, 14:03)marbert napisał(a): Miast pisać co minutę na forum, rozwijaj pasiekę i teorie stosuj.

no przecież rozwija pasiekę Oczko
czyta to co się sprawdziło i upubliczniają inni (zgodnie z Twoimi namowami) i stosuje u siebie. 

Robert ciekawe kiedy Ty załapiesz, że to w co wierzysz i to co stosują pszczelarze od dziesiątek lat po prostu nie działa? Oczko a raczej działa destrukcyjnie. logika jest taka: Nie działa - to dokręca się jeszcze bardziej. Neguje się podstawowe fakty. 

Przestałbyś i Ty bić pianę z tą nieustającą krytyką założeń, które na świecie przynoszą świetne rezultaty Oczko 
otwórz oczy i otwórz umysł. Uśmiech
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
(14.05.2016, 14:12)MrDrone napisał(a):

no przecież rozwija pasiekę Oczko
czyta to co się sprawdziło i upubliczniają inni (zgodnie z Twoimi namowami) i stosuje u siebie. 

Robert ciekawe kiedy Ty załapiesz, że to w co wierzysz i to co stosują pszczelarze od dziesiątek lat po prostu nie działa? Oczko a raczej działa destrukcyjnie. logika jest taka: Nie działa - to dokręca się jeszcze bardziej. Neguje się podstawowe fakty. 

Przestałbyś i Ty bić pianę z tą nieustającą krytyką założeń, które na świecie przynoszą świetne rezultaty Oczko 
otwórz oczy i otwórz umysł. Uśmiech

"które na świecie przynoszą świetne rezultaty Oczko 

otwórz oczy i otwórz umysł. Uśmiech"

Ja prosił bym o fakty a nie demagogię.

Gdzie?  Pojadę w Europie zobaczyć. Te świetne rezultaty. Oczko
Do hameryki mnie nie stać. Niezdecydowany

A może pojedziemy w ramach stowarzyszenia? Taniej wyjdzie razem.
Cytuj ten post
(14.05.2016, 14:32)marbert napisał(a): "które na świecie przynoszą świetne rezultaty Oczko 

otwórz oczy i otwórz umysł. Uśmiech"

Ja prosił bym o fakty a nie demagogię.

Gdzie?  Pojadę w Europie zobaczyć. Te świetne rezultaty. Oczko
Do hameryki mnie nie stać. Niezdecydowany

A może pojedziemy w ramach stowarzyszenia? Taniej wyjdzie razem.

http://forum.wolnepszczoly.org/showthread.php?tid=461
wybierz sobie (pierwszy post) i pojedziemy jak fundujesz Oczko
czasem szkoda słów na Ciebie jak na MN'a... Oczko
Cytuj ten post
Fakt, mocno minąłem się z prawdą. Dezynfekcja i mycie to zupełnie różne rzeczy. Czyli nie trzeba całej miodarni dezynfekować, a wystarczy umyć detergentem i wodą. Sita od miodu wkładam do ula i następnego dnia jest czyste. Nie widzę wtedy potrzeby aby to jeszcze pucować bardziej.
"Mądry nie jest uczony, uczony nie jest mądry" Lao - Tse
Cytuj ten post
(14.05.2016, 14:02)MrDrone napisał(a): Myślę, że cukier nie stanowi bezpośredniej przyczyny śmierci pszczół - raczej uważam, że po prostu długofalowo w pewien sposób je osłabia przez co mogą być podatne na inne rzeczy. czyli mógłby być jakąś "praprzyczyną" choroby i osypu, ale raczej nie bezpośrednim gwoździem do trumny.

Na pewno się przyczynia do powstawania chorobotwórczych bakterii wirusów bo jak to ktoś napisał środowisko jest wszystkim a mikroby niczym a właśnie cukier zmienia środowisko w ulu z kwasowego na bardziej zasadowe ale pszczoły z tym walczą noszą kiszą pyłek dolewają nektaru z pola ale już późno zalewane pokarmem na zime pszczoły mają mniejsze szanse zmienić to niekorzystne środowisko na normalne kwasowe dlatego ważne żebyśmy chociaż ph mniej więcej wyrównywali im podając syropy nie zaszkodzi też ziół naparów powodujących pożywkę dla bakterii pożytecznych dziękuję Uśmiech
Cytuj ten post
(24.09.2016, 09:36)myku napisał(a):

Na pewno się przyczynia do powstawania chorobotwórczych bakterii wirusów bo jak to ktoś napisał środowisko jest wszystkim a mikroby niczym a właśnie cukier zmienia środowisko w ulu z kwasowego na bardziej zasadowe ale pszczoły z tym walczą noszą kiszą pyłek dolewają nektaru z pola ale już późno zalewane pokarmem na zime pszczoły mają mniejsze szanse zmienić to niekorzystne środowisko na normalne kwasowe dlatego ważne żebyśmy chociaż ph mniej więcej wyrównywali im podając syropy nie zaszkodzi też ziół naparów powodujących pożywkę dla bakterii pożytecznych dziękuję Uśmiech

ooo widzę że "nowy MrDrone", z ziół same pszczoły korzystają . reszta bleble ble Duży uśmiech
Cytuj ten post
(24.09.2016, 16:57)marbert napisał(a):
(24.09.2016, 09:36)myku napisał(a):

ooo widzę że "nowy MrDrone", z ziół same pszczoły korzystają . reszta bleble ble Duży uśmiech

nie tylko z ziół ale jak zabieramy to oddajmy w miare sensowny niewyjałowiony pokarm
Cytuj ten post
ponad to ja swoje pszczoły można powiedzieć hartuje a nie sterylizuje więc może mam jakieś podobieństwo do niektórych z was
Ciężko jest dymić pszczoły amitrazą Uśmiech
Cytuj ten post
(24.09.2016, 18:36)myku napisał(a): ponad to ja swoje pszczoły można powiedzieć hartuje a nie sterylizuje więc może mam jakieś podobieństwo do niektórych z was

pszczoły nie są wolne? 
i nie noszą do ula co chcą?
Cytuj ten post
noszą tylko ktoś im podpier...
Ciężko jest dymić pszczoły amitrazą Uśmiech
Cytuj ten post