Pasieka u Bartnika - Pabianice
Jest nadzieja po dzisiejszym przeglądzie:
odkład 5 ramkowy: zerwałem dzika zabudowę na beleczkach połączoną plastrami - okazało się, że jest z jajkami, od kilku dni widziałem pszczoły noszące pyłek
rodzina nr.1: nadal bez matki i jaj, cały dół zalany, ale bez poszycia, naniesione dużo pyłku, wyjąłem jedna ramkę z nadstawki i wstawiłem oberwany plaster z jajami z odkładu - nie wiem czy to coś da
rodzina nr.2: widziałem matkę, jajek brak, masa pyłku i pierzgi, większość komórek zalana świeżym miodem, 2 skrajne plastry zalane i poszyte w 90% - ile może ważyć taka ramka?
Cytuj ten post
Zrobiłem dzisiaj kontrolę rodzin: we wszystkich ulach trwa chaotyczna odbudowa ramek, we wszystkie strony jak leci
Wygląda na to, że rodziny wreszcie ruszą z rozwojem, tylko że czerwiec ma się ku końcowi.
Tak jak mi ktoś powiedział w kwietniu - w pierwszym roku to raczej miodu nie zbierzesz.
Przypuszczam, że jeszcze kilka dni będzie kwitła dzika róża w mojej okolicy, a potem...? maliny, bylinki po ogrodach i byle do nawłoci.
Mogę wysiać około 500m2 facelii, rozpocznie kwitnienie w pierwszej połowie sierpnia, ma to jakiś sens?
Cytuj ten post
Pewnie ze maOczko Jak nie dla miodu to chociaz pylku jakiegos na zime sobie beda nosicOczko
Cytuj ten post
(19.06.2017, 08:38)Naturalny Maniek napisał(a): Pewnie ze maOczko Jak nie dla miodu to chociaz pylku jakiegos na zime sobie beda nosicOczko

A do tego sporo faceli wysieje się samo w przyszłym roku. U mnie kwitnie facelia z mieszanki od sygenty, samosiejki. Miejscami wysiał się też ogórecznik, ale raczej dominują chwasty i facelia.
Cytuj ten post
(19.06.2017, 09:54)kosz85 napisał(a):
(19.06.2017, 08:38)Naturalny Maniek napisał(a): Pewnie ze maOczko Jak nie dla miodu to chociaz pylku jakiegos na zime sobie beda nosicOczko

A do tego sporo faceli wysieje się samo w przyszłym roku. U mnie kwitnie facelia z mieszanki od sygenty, samosiejki. Miejscami wysiał się też ogórecznik, ale raczej dominują chwasty i facelia.

Dlatego szkoda, że nie dodają tam nostrzyka dwuletniego. W kolejnym roku byłyby mieszanka kwiatów nostrzyka i facelii.
"Walka z warrozą ma sens bo nigdy co do nogi nie wybijemy warrozy" z innego forum. Paradoks pszczelarstwa.
Cytuj ten post