Odkurzacz do rójek
https://www.youtube.com/watch?v=hgCKiVUeUAk

Omówienie budowy od 9 min.

Zastanawiam się nad zrobieniem sobie takiego koromysła.
Czy ktoś używa czegoś podobnego? Sprawdza się? Warto?

Tu bardziej precyzyjne urządzenie (12.50)
https://www.youtube.com/watch?v=LE0hte4cx4U

Swoją drogą ciekawe czy pszczoły zabudowują ten susz do góry. Mowa o tym wkładanym do ramek na gumki
Cytuj ten post
w którym momencie filmu jest koromysło ?
Fakty nie przestaną istnieć z powodu ich ignorowania 
Jola
Cytuj ten post
(27.02.2017, 22:49)kubi napisał(a): Swoją drogą ciekawe czy pszczoły zabudowują ten susz do góry. Mowa o tym wkładanym do ramek na gumki

Usztywniają plaster doklejając go do boków. Puste przestrzenie zostają zabudowane.
Cytuj ten post
ja mam ułatwia pracę w kominach...
bez odkurzacza nie ma czasami jak wyciągnąć pszczół...

tu na tym filmie widać u mnie

Cytuj ten post
To jest to samo co separator do popiołu - do kominka. 50 zł w castoramie.
Cytuj ten post
(28.02.2017, 11:14)Popszczelony napisał(a): To jest to samo co separator do popiołu - do kominka. 50 zł w castoramie.

dokładnie tak... tylko że w środku jest drugi pojemnik osiatkowany...
Cytuj ten post
(28.02.2017, 12:27)bonluk napisał(a):
(28.02.2017, 11:14)Popszczelony napisał(a): To jest to samo co separator do popiołu - do kominka. 50 zł w castoramie.

Ale TAKI to wypas. Pojemnik osiatkowany w tym rozwiązaniu niepotrzebny chyba, bo filtr załatwia problem przechodzenia pszczół do odkurzacza. Chyba sobie sprawię. Oczko
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post

Czyli sobie z takiego separatory popiołu to zrobiłeś osiatkowując pojemnik?
Kto to jest tak naprawdę pszczelarz?
Ten kto potrafi zarobić na chowie i hodowli pszczół. Reszta to trzymacze.
Cytuj ten post
(28.02.2017, 12:35)flamenco108 napisał(a): Ale TAKI to wypas. Pojemnik osiatkowany w tym rozwiązaniu niepotrzebny chyba, bo filtr załatwia problem przechodzenia pszczół do odkurzacza. Chyba sobie sprawię. Oczko

Osiatkuj filtr, bo będziesz pszczoły z niego wydłubywał Uśmiech
Cytuj ten post
Chyba że filtr jest z gąbki. Oryginalny lub zrobić.
Cytuj ten post
(28.02.2017, 12:35)flamenco108 napisał(a):

Ale TAKI to wypas. Pojemnik osiatkowany w tym rozwiązaniu niepotrzebny chyba, bo filtr załatwia problem przechodzenia pszczół do odkurzacza. Chyba sobie sprawię. Oczko

Potrzebny z kilku względów po pierwsze aby się pszczoły nie objały i po drugie aby można było łatwo je wyjac w wiadereczku z separatora.
Cytuj ten post
(28.02.2017, 12:47)Borówka napisał(a):

Czyli sobie z takiego separatory popiołu to zrobiłeś osiatkowując pojemnik?

Tak separator a w środku kolejne wiadro z przykrywką... W która wchodzi rura ssaca. Wiadro osiatkowane czyli boki wycięte.
Cytuj ten post
Na ten filtr w separatorze można nałożyć taki filtr siatkowy do miodu jak pokazywal pszczelarz w innym załączonym filmiku. Mam odkurzacz Karchera, który działa na podobnej zasadzie ale obawiam się, że "cug" w nim zbyt mocny.
Cytuj ten post
W pracowni używam do wypraszania nachalnych pszczół małego odkurzacza na aku, ściąga pszczołę z szyby ale już z drewna nie bardzo. Taki ciąg jest niegroźny.
Jak zrobiłem sobie z wiadra taką przystawkę do odkurzacza, to mimo najmniejszego ciągu i wewnętrznego filtra ubranego w dwie skarpety i tak pszczoły cierpiały wskutek uderzeń w ściany wiadra.
Teraz kombinowałbym jak wymościć miękko ściany i unikać ruchu wirowego wewnątrz.
Najlepiej byłoby zasysać pszczoły do skrzynki z ramkami od razu.
"Mądry nie jest uczony, uczony nie jest mądry" Lao - Tse
Cytuj ten post
Taka skrzynka - korpus dla przykładu była w tym drugim linku:
https://www.youtube.com/watch?v=LE0hte4cx4U
Cytuj ten post
(27.02.2017, 22:54)Modliszqa napisał(a): w którym momencie filmu jest koromysło ?

Nie ma konkretnego momentu żeby dłużej  na nie popatrzeć ale widać kilka razy m.in. 12 min i 50 s.
Cytuj ten post

Jedna rójka i się zwracaOczko
Cytuj ten post
(28.02.2017, 09:14)bonluk napisał(a): ja mam ułatwia pracę w kominach...
bez odkurzacza nie ma czasami jak wyciągnąć pszczół...

tu na tym filmie widać u mnie

Nie widać żeby urządzenie mocno wciągało. Siłę ciągu można regulować?
Cytuj ten post
(28.02.2017, 13:08)bonluk napisał(a): Tak separator a w środku kolejne wiadro z przykrywką... W która wchodzi rura ssaca. Wiadro osiatkowane czyli boki wycięte.
Nie mogę sobie tego wyobrazić. Czy w wolnym czasie jesteś w stanie zrobić fotkę i podesłać?
Cytuj ten post
Już załapałem. Wystarczy dobrze przeczytać Duży uśmiech
Powiedz tylko jak duże to osiatkowanie wiaderka 20-50% powierzchni?
Cytuj ten post
to może być coś innego kosz osiatkowany itp.
Siatka tak aby był przepływ powietrza na zdrowy rozum...
Cytuj ten post