Pasieka Jeszczebeznazwy
Dla mnie też każdy kilogram jest ważny, ale na nie nie liczę. Uśmiech Nie w tym roku. Jak coś będzie, to będę strasznie zadowolona, ale jak nie, to trudno. Teraz chcę je przeżyć i rozmnożyć, i to tak, żeby były w miarę silne przed zimą. Miód w tym roku traktuję jako produkt uboczny. Ale, żeby nie było, nie potępiam pszczelarzy, którzy żyją z miodu. I nawet jeśli ich technik nie zamierzam wykorzystywać w celu maksymalizacji zbiorów, to chętnie się dowiem jakie są, bo raz, że chcę wiedzieć, a dwa, że może część tej wiedzy przyda mi się do czegoś innego. A może do tego samego. Więc siedźcie sobie tutaj i zaśmiecajcie. Uśmiech
Do you think this is wise, boy? Crossing blades with a pirate?
Cytuj ten post
(10.03.2017, 11:00)Lady Bashere napisał(a): Ja nie wierzę w matematykę. Duży uśmiech Wierzę w intuicję, zwłaszcza swoją. Oczko I w to, że jak dorosły człowiek podejmuje decyzje, to nie ma prawa później jęczeć, że ktoś mu coś źle poradził i teraz mojeja mojeja, jaki on zły, paskudny i wszystko jego wina. Dlatego spokojnie, ja bardzo chętnie poczytam różne rzeczy, co nie znaczy, że od razu popędzę je realizować.

Frankowiczom to powiedz.
Cytuj ten post
(10.03.2017, 12:03)MN napisał(a):
(10.03.2017, 11:00)Lady Bashere napisał(a): Ja nie wierzę w matematykę. Duży uśmiech Wierzę w intuicję, zwłaszcza swoją. Oczko I w to, że jak dorosły człowiek podejmuje decyzje, to nie ma prawa później jęczeć, że ktoś mu coś źle poradził i teraz mojeja mojeja, jaki on zły, paskudny i wszystko jego wina. Dlatego spokojnie, ja bardzo chętnie poczytam różne rzeczy, co nie znaczy, że od razu popędzę je realizować.

Frankowiczom to powiedz.

90% społeczeństwa to powiedz.
Kto to jest tak naprawdę pszczelarz?
Ten kto potrafi zarobić na chowie i hodowli pszczół. Reszta to trzymacze.
Cytuj ten post
(10.03.2017, 12:20)Borówka napisał(a):
(10.03.2017, 12:03)MN napisał(a):

Frankowiczom to powiedz.

90% społeczeństwa to powiedz.

My mamy w dolarach. Mówi się trudno. Nie zmienia to mojej opinii o matematyce w stosunku do przyrody. Uśmiech
Cytuj ten post
(10.03.2017, 11:10)Lady Bashere napisał(a): Dla mnie też każdy kilogram jest ważny, ale na nie nie liczę. Uśmiech Nie w tym roku. Jak coś będzie, to będę strasznie zadowolona, ale jak nie, to trudno. Teraz chcę je przeżyć i rozmnożyć, i to tak, żeby były w miarę silne przed zimą. Miód w tym roku traktuję jako produkt uboczny. Ale, żeby nie było, nie potępiam pszczelarzy, którzy żyją z miodu. I nawet jeśli ich technik nie zamierzam wykorzystywać w celu maksymalizacji zbiorów, to chętnie się dowiem jakie są, bo raz, że chcę wiedzieć, a dwa, że może część tej wiedzy przyda mi się do czegoś innego. A może do tego samego. Więc siedźcie sobie tutaj i zaśmiecajcie. Uśmiech

Haha. Ja co roku tak mamDuży uśmiech Aby rozmnozyc, a z miodem jak byloJęzyk I miodu nie ma i pszczół dalej maloDuży uśmiech 
Cytuj ten post
Ale za to jest ruch w interesie. Uśmiech
Cytuj ten post
Podzieliłam ten jeden, przetrwały ul na cztery. Do każdego nowego po dwie ramki + węza. Jeden z matecznikiem, dwa z czerwiem krytym, którym dałam nowe natki NU. Następnego dnia ul ze starą matką mi się wyroił i poszedł w buraki. Na moich oczach... Skubane. Ciekawe czy przeżyły te dwie, wielkie burze, które później przyszły? Pozostaje się cieszyć, że zdążyłam je podzielić w ostatniej chwili. Ale i tak nieco zła jestem, że mimo starań spyliły. Tym bardziej, że mam teraz cztery miniaturowe ule bez żadnej gwarancji, że w którymś się uda.
Cytuj ten post