Znalezione w necie
Nie bywam tak często i nie czytam wszystkiego Uśmiech Dzielę się informacjami, które znajduję ot i tyle.
Cytuj ten post
(19.11.2018, 12:02)kosz85 napisał(a): Nie bywam tak często i nie czytam wszystkiego Uśmiech Dzielę się informacjami, które znajduję ot i tyle.

Najlepiej, moim zdaniem, byłoby przenieść ten link, do tematu o nosemozie.
Pszczoły miodne nie wymierają w Polsce i w USA.
Polska Czerwona Księga Zwierząt - Bezkręgowce, PAN
Cytuj ten post
Hehe dobre Oczko

Cytuj ten post
597 rodzin pszczelich w Europie nie leczonych od 2009 roku
Varroa wymiera  na ziemi i w kosmosie. 
wykres
Cytuj ten post
Albo źle czytam, albo zaczęli z tą liczba. I zaczęli od aplikacji Apivarolu oraz kwasu. Dalej jest że w 2011 75 procent już nie ma. Coś innego masz na myśli?

Wysłane z mojego A8 przy użyciu Tapatalka
Take a time to waste a moment
Cytuj ten post
A to coś dla zwolenników ramki szeroko-niskiej.

Cytuj ten post
(02.01.2019, 23:38)michal79 napisał(a): A to coś dla zwolenników ramki szeroko-niskiej.

Apipol system Oczko
Cytuj ten post
(02.01.2019, 21:58)Jacuch napisał(a): 597 rodzin pszczelich w Europie nie leczonych od 2009 roku

To są podsumowania Polskie.... badań Europejskich już starszych z programu Coloss
Ja na podstawie tych badań dotarłem do grupy hodowców A.m.macedonika których pszczoły żyły najdłużej i w największej liczbie przeżywały bez leczenia i zakupiłem 6 matek czerwiących z Macedonii... wiem, że miałem wtedy problemy z zakupem bo Macedonia nie jest w UE ale Hodowca załatwił wszystko, świadectwo zdrowia, dokumentacje przewozową itd.
Do dziś po tych macedonkach zostały kolejne pokolenia...
Cytuj ten post
było o tym na forum ?
bo jakoś mi umknęło.
i te Macedonki też przeszły przez program małych kroczków? mimo że nie były już wcześniej leczone ?
wykres
Cytuj ten post
(03.01.2019, 09:13)Jacuch napisał(a): było o tym na forum ?
bo jakoś mi umknęło.
i te Macedonki też przeszły przez program małych kroczków?  mimo że nie były już wcześniej leczone ?

Przeszły.... z tego co pamiętam to (dokładnie musiałbym sprawdzić w zapiskach) miałem finalnie 4 matki oryginały zazimowane. Jedna padła w klateczce jak przyszła już u mnie a jedną wysłałem koledze. Z tych 4 do wiosny ostała się chyba 2 ale później do rozwoju majowego dotrwała 1... Z tej 1 zrobiłem chyba 7-8 małych rodzinek z których dotrwały to dej pory 2 - Mac 1 i Mac 5.... w tym roku namnożyłem więcej tych macedonek.
Cytuj ten post
Znajomi podesłaliUśmiech

Załączone pliki Miniatury

Cytuj ten post
Wywiad ze znanym nam już Konradem Zarembą na temat projektu bartnego Bartnicy Sudetów i nie tylko:

==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
że żeś to wygrzebał z jamki w miriadzie Internetu.
Ciekawy podcast. miło się słuchało mimo długości. prowadzący zbytnio nie filosofował.
dobra robota.
wykres
Cytuj ten post
jak pojedyńcze pszczoły rozpoznają rozmiar kolonii.
jak rozmiar koloni wpływa na rozwój, usadowienie rodni w gnieździe i jeszcze  kilka innych ciekawych żeczy. 
doświadczenie na 55 rodzinach .

wykres
Cytuj ten post
Gniazdo os, pszczoły miodnej i wiewiórki w 13-letnich zwłokach powieszonego mężczyzny, dobrze zachowanych biorąc pod uwagę czas po śmierci.

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C30731%2Cnaukowcy-o-tym-jak-pszczoly-osy-i-wiewiorka-zamieszkaly-w-ciele-wisielca

EDYTA:

Wcześniej mit Samsona jedzącego plastry miodu ze zwłok lwa w Starym Testamencie, wydawał mi się czystą fantastyką. Rzeczywistość pokazuje jednak, że mogłoby to być prawdziwe.

[Obrazek: samson-and-the-lion.jpg?w=672&h=372&crop=1]

[Obrazek: ?u=https%3A%2F%2Flaymansbible.files.word...on.jpg&f=1]
Cytuj ten post
(07.01.2019, 12:46)flamenco108 napisał(a): Wywiad ze znanym nam już Konradem Zarembą na temat projektu bartnego Bartnicy Sudetów i nie tylko:

Brawo Borówka
Podcast to moja ulubiona forma przekazu Uśmiech
Liczę na kolejne wywiady...
Uzależniony od zapachu z ula...
Cytuj ten post