Film Łowcy Miodu
Świetna produkcja, lecę z całą rodziną do kina. Będzie edukacja polaków na poziomie a kogo poruszy ten doczyta.
Cytuj ten post
(10.03.2016, 08:54)bonluk napisał(a): ... (chodzi mi o wieś typową Polską na jakiej ja mieszkam)

Łukasz nie mieszkasz na typowej polskiej wsi. Można by wręcz rzec, że mieszkasz w skansenie.
95% polskich wsi wygląda zupełnie inaczej nić w świętokrzyskim.
Cytuj ten post
(10.03.2016, 09:26)Krzyżak napisał(a):
(10.03.2016, 08:54)bonluk napisał(a): ... (chodzi mi o wieś typową Polską na jakiej ja mieszkam)

Łukasz nie mieszkasz na typowej polskiej wsi. Można by wręcz rzec, że mieszkasz w skansenie.
95% polskich wsi wygląda zupełnie inaczej nić w świętokrzyskim.

może trochę przesadziłeś Oczko powiedzmy, że 75 - 80% Oczko
Mamy praktycznie całe pogórze od Sudetów po Bieszczady, mamy sporo ładnych rejonów na ścianie wschodniej i w północnowschodnim rejonie Polski. Jest też właśnie świętokrzyskie. 
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
Myślicie, że wszędzie są monokultury i uprawy w hektarach...?
Szymon u mnie wieś jak wszędzie....
Cytuj ten post
(10.03.2016, 14:07)bonluk napisał(a): Myślicie, że wszędzie są monokultury i uprawy w hektarach...?
Szymon u mnie wieś jak wszędzie....

Łukasz u Ciebie nie jest wieś jak wszędzie Oczko
a nawet jak wieś jest jak wszędzie to inne jest otoczenie tej wsi. chociażby tam gdzie jest płasko takich lasów jak u Ciebie nie uświadczysz, bo wszystko w polach uprawnych. a dziś to tylko kukurydza i kukurydza. Jak w Montanie Oczko ale prawda, że lokalnie rejony nie bywają najgorsze. 
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
A ja pod wpływem zwiastunu filmu, zapytałem dyrekcje czy nie chcieliby jak Arkadia miec na dachu uli, i raczej chcą (to takie pro eco działanie) jeszcze prezesi i będe miał ule na największej galerii w Rzeszowie Uśmiech
Cytuj ten post
(10.03.2016, 15:41)Popszczelony napisał(a): A ja pod wpływem zwiastunu filmu, zapytałem dyrekcje czy nie chcieliby jak Arkadia miec na dachu uli, i raczej chcą  (to takie pro eco działanie) jeszcze prezesi i będe miał ule na największej galerii w Rzeszowie Uśmiech

no proszę Uśmiech to powodzenia. weź jakieś żądliwe bestie! Duży uśmiech
Cytuj ten post
(10.03.2016, 15:41)Popszczelony napisał(a): A ja pod wpływem zwiastunu filmu, zapytałem dyrekcje czy nie chcieliby jak Arkadia miec na dachu uli, i raczej chcą  (to takie pro eco działanie) jeszcze prezesi i będe miał ule na największej galerii w Rzeszowie Uśmiech

Radzę wykupić OC, teraz każde pożądlenie w promieniu 10km będzie na Twoje konto Uśmiech
Cytuj ten post
Z ich strony to działanie czysto marketingowe, będa potem pisać jak to przyczyniają się do ochrony pszczół. Lubia takie akcje, teraz jest godzina dla ziemi i tez biora udział. A ja wyjadę sobie windą na dach na przerwie i popatrzę na pszczółki. Idealnie.
Cytuj ten post
W ramach marketingu pro eko wsi w mieście to możnaby postawić jakieś ostre borówki na dachu Wiejskiej w Warszawie.   Diabeł

Warunki idealne. Wokół sporo lip i parki. Potencjał do żądlenia. Byłby zadowolone.

[Obrazek: sejm_trzeba_ogrodzic.jpg]
Cytuj ten post
Kuba to już przerabialiśmy w 2015r. Ino podobno ostre nie były Język
Cytuj ten post
Wybieram się jutro do kina. Zdam relację.
Na razie słyszałem jedną średnią opinię.
Cytuj ten post
Szczegółów zdradzał nie będę. Opiszę to co już wiadomo po zajawce.

Film jako taki jeśli chodzi o obrazy i ujęcia w porządku. Pewnie jeśli ktoś pierwszy raz zobaczy bartników Baszkirskich i łowców miodu z Nepalu to zrobi na nim ogromne wrażenie. Dodatkowo jeśli zobaczy, że w mieście czy w lasach w Polsce można stawiać barcie i kłody to się zainteresuje tematem być może. Może nawet ktoś sobie zapragnie posiadać pszczoły w ogródku czy lesie po tym filmie. Kto wie. Jednak pytanie jak będzie gospodarował i na jakich pszczołach zachęcony przez film i tutaj druga część recenzji się kłania.

Z punktu widzenia PN, a w szczególności TF, film oceniam średnio. Film na początku stawia motto przewodnie: Dlaczego hodowane pszczoły mają się tak źle na świecie. Czyli dlaczego chorują itd. Znany temat. Otóż nie ma puenty tego przesłania w tym filmie i to by było ok bo dopowiedzenie jej sobie samemu mogłoby być kreatywne i zmusić co poniektórych do myślenia. Co do motta filmu podkreślone zostało najbardziej używanie pescytydów przez rolników. Kilkukrotnie. Dwa razy bodajże padł argument monokultur. Poza jednym wyjątkiem przy okazji wypowiedzi na trochę inny temat, co pewnie standardowy widz laik pszczelarstwa nie wychwyci, argumenty o winach pszczelarstwa w słabości pszczół, zostały przemilczane. Leczenie zostało całkowicie przemilczane. Kompletnie nic. Zmowa milczenia. Pomimo, że wiem, że niektórzy bohaterzy filmu używają pescytydów do środka gniazda pszczół.

Za to była bezpośrednia i pośrednia pochwała tego, że mamy my jako Polska super łagodne pszczoły nie to co kiedyś. Dokonał się ogromny wartościowy postęp. Pochwała Buckfasta. Pochwała wymieniania matek co rok/dwa lata na super matki ze stacji hodowli. Negowanie dzikich mateczników i kundli. Nawet pochwała sztucznej inseminacji!!!

Motyw pszczelarstwa w mieście to najgorszy punkt filmu z punktu widzenia PN i motta filmu. Nie wiem co ten motyw tam robi. Po za faktem, że ok bo są pszczoły w mieście. Tylko pytanie jakie to pszczoły.

W filmie pada stwierdzenie, ze im więcej będzie pszczelarzy tym lepiej przyczyniamy się dla zdrowia pszczół. Mam wątpliwości czy ta opinia jest zawsze słuszna. To zależy od pszczelarzy. Możliwe, że mogłoby się okazać, ze dla zdrowia pszczół lepiej jakby tych pszczelarzy było mniej.
Cytuj ten post
no proszę. dzięki Kuba za uwagi.
tak czy siak raczej trzeba zobaczyć. choćby z czystej ciekawości Uśmiech
Cytuj ten post
Trzeba zobaczyć, tylko że w Rzeszowie nie grają, nie ma zainteresowanych Smutny
Cytuj ten post
Przed DVD chyba będzie też jakoś w TV i to dłuższa wersja chyba.
W wersji kinowej nie ma prof. Woyke. :/
Cytuj ten post
emisja filmu w telewizji reżimowej TVP 2 - 18 październik w godzinach 22:55 - 0:15, szkoda że nie o 3 w nocy, cymbały
Cytuj ten post
(13.10.2016, 08:40)Popszczelony napisał(a): emisja filmu w telewizji reżimowej TVP 2 - 18 październik w godzinach 22:55 - 0:15, szkoda że nie o 3 w nocy, cymbały

a nie pomyślałeś, że być może wcześniej jest transmisja mszy...? Oczko
Cytuj ten post
a racja, jeszcze apel smoleński
Cytuj ten post
Myślałem, że zostało ustalone, że to słaby film, więc co za różnica?
== Apibus ibi mel? Buhahaha! ==

Cytuj ten post
(13.10.2016, 09:57)flamenco108 napisał(a): Myślałem, że zostało ustalone, że to słaby film, więc co za różnica?

zasadnicza Oczko
Cytuj ten post
Ja nie widzialem innej recenzji procz mojej.

Wysłane z mojego GT-P3100 przy użyciu Tapatalka
Cytuj ten post
(13.10.2016, 13:15)Borówka napisał(a): Ja nie widzialem innej recenzji procz mojej.

A to ona się nie lyczy?

Cytuj ten post
A polegasz tylko na mojej?

Cytuj ten post
(13.10.2016, 14:29)Borówka napisał(a): A polegasz tylko na mojej?

Żeby nie pójść do kina - wystarczy Oczko

Cytuj ten post
Jakby ktoś miał link do wersji internetowej po wersji telewizyjnej to proszę podlinkować.
Chętnie uzupełnię film o prof. Woykę którego nie było w wersji kinowej.
Cytuj ten post
Widziałem... BOSZSZSZ (flamenco Oczko) jaka żenada! Ktoś sobie chciał zrobić wakacje to wyjechał do Rosji i Nepalu (?), kto inny do Francji i tak zrobili film. A że wyszło badziewie to dokręcili kilka wypowiedzi mondrych głów, które trochę postraszyły i tyle.
Pierwotna teza, czyli jak ocalić pszczoły gdzieś w połowie im się zagubiła, bo nie sądzę, by uważali, że stawianie barci w sosnowych kłodach miało wpływ na to, że pszczoły ocaleją?!
Pani aktorka wegetarianka i "silna kobieta" porównuje wykradanie miodu pszczołom do zabicia barana raz do roku we wiosce, że święto, że tradycja... a że giną tysiące pszczół, larwy są wyciskane razem z miodem? E tam, pyszny ten miód... Czemu nie pokazali zwykłej polskiej pasieki, gdzie miód można wybrać bez zabijania 1 pszczoły nawet? Ano bo pszczelarstwo jest skomercjalizowane i bierze inseminowane matki od Pani Gembali...
A muzykę to im dobierał jakiś cymbał brzmiący chyba, bo się tego słuchać nie dało.
Cytuj ten post
(19.10.2016, 07:46)MN napisał(a): Pierwotna teza, czyli jak ocalić pszczoły gdzieś w połowie im się zagubiła, bo nie sądzę, by uważali, że stawianie barci w sosnowych kłodach miało wpływ na to, że pszczoły ocaleją?!

Obawiam się, ze wierzą. W dodatku wierzą, ze dla dobra pszczół trzeba przeleczyć owe barcie.

Skoro wierzą, że sztuczna inseminacja i pszczoły w laboratorium Pani Gębali uratują pszczoły toto przy tym to jest pikuś jak dla mnie.

A tak po za tym to chcieli zrobić film na modny temat. Dlatego wpletli w to kilka innych modnych wątków poza "ratowaniem pszczół" jak ten wegetarianizm choćby. Scena pierwsza wyjątkowo udawana z główną bohaterką która nagle się dowiaduje o tragedii pszczół? "Wyśmienita" co nie? Oczko
Cytuj ten post
(19.10.2016, 07:46)MN napisał(a): Widziałem... BOSZSZSZ (flamenco Oczko) jaka żenada! Ktoś sobie chciał zrobić wakacje to wyjechał do Rosji i Nepalu (?), kto inny do Francji i tak zrobili film. A że wyszło badziewie to dokręcili kilka wypowiedzi mondrych głów, które trochę postraszyły i tyle.
---CIACH---
A muzykę to im dobierał jakiś cymbał brzmiący chyba, bo się tego słuchać nie dało.

Dopisuję się pod tezami kolegi. Poważny problem polskich filmowców: nie umieją kręcić filmów, jak ich ktoś dobrze nie zmotywuje. Mam wrażenie, że w Szkole Filmowej uczą jakichś specyficznych technik, które wciąż i wciąż się odbijają czkawką w produkcjach, przez co nawet w dobrych filmach (nie mówię o tym) narracja się rwie, i nie wiadomo, o-co-cho.

Najlepsza z żon skomentowała: "O już się skończył? Tak mi się przysnęło...".

Zdjęcia fajne ze środka ula - i to wszystko.

Na jutubie można zobaczyć o wiele ciekawszy film o poławiaczach halucynogennego miodu z Nepalu, lepiej nakręcony, choć przez turystę - półamatora, z ręki i bez fachowego studia.

A co do bicia barana - to akurat uważam za dobre porównanie.

EDIT: O, tutaj Łukasz zlinkował TTTUU

Cytuj ten post
(19.10.2016, 07:46)MN napisał(a): Widziałem... BOSZSZSZ (flamenco Oczko) jaka żenada! Ktoś sobie chciał zrobić wakacje to wyjechał do Rosji i Nepalu (?), kto inny do Francji i tak zrobili film. A że wyszło badziewie to dokręcili kilka wypowiedzi mondrych głów, które trochę postraszyły i tyle.

ja tam filmu  nie widziałem... ALE

(19.10.2016, 07:46)MN napisał(a): Pierwotna teza, czyli jak ocalić pszczoły gdzieś w połowie im się zagubiła, bo nie sądzę, by uważali, że stawianie barci w sosnowych kłodach miało wpływ na to, że pszczoły ocaleją?!

jak dla mnie to jedna z podstawowych dróg do ocalenia pszczół... 
(bo chyba nie myślisz MN, że takie pasieki jak np Twoja???)

(19.10.2016, 07:46)MN napisał(a): Pani aktorka wegetarianka i "silna kobieta" porównuje wykradanie miodu pszczołom do zabicia barana raz do roku we wiosce, że święto, że tradycja... a że giną tysiące pszczół, larwy są wyciskane razem z miodem? 

a przepraszam czym to się różni z punktu widzenia biologii rodziny od namawiania do wycinania trutni?

(19.10.2016, 07:46)MN napisał(a): E tam, pyszny ten miód... 

to już kwestia gustu....

(19.10.2016, 07:46)MN napisał(a): Czemu nie pokazali zwykłej polskiej pasieki, gdzie miód można wybrać bez zabijania 1 pszczoły nawet? 

bo te pasieki nie sprzyjają przetrwaniu i zdrowiu gatunku (patrz na swoją "część komercyjną"). Metody tradycyjne hodowli wszystkich zwierząt, choć czasem mogą wydać się barbarzyńskie, są niejednokrotnie daleko mniej barbarzyńskie niż to co oferuje rolnictwo "cywilizowane" (rzecz jasna nie zawsze i wiele rzeczy jest oburzających, to fakt). Że nie wspomnę o zdrowiu populacyjnym hodowanych zwierząt (w tym pszczół).

(19.10.2016, 07:46)MN napisał(a): Ano bo pszczelarstwo jest skomercjalizowane i bierze inseminowane matki od Pani Gembali...

tu akurat prawda.

To tak tytułem komentarza - nie do filmu (bo go nie widziałem) tylko do tego komentarza jaki przeczytałem Uśmiech
Cytuj ten post