Film Łowcy Miodu
(04.11.2016, 12:07)MN napisał(a): http://www.polskieradio.pl/24/163/Artykul/1688082,Lowcy-miodu-Polski-film-nagrodzony-zielonym-Oscarem
no nie mogę...
Teraz już koniec z krytykanctwem. Gratulować. Skoro aktualnie ludziskom takie filmy się podobają, kim jestem, żeby narzucać im inne wizje?
== Apibus ibi mel? Buhahaha! ==

Cytuj ten post
Moneta rządzi Uśmiech
Cytuj ten post
oglądnąłem i o ile z częścią tez się zgadzam, to nie zgadzam się z pozostałą częścią Oczko

owszem mało wiedzy,
owszem, brak odpowiedzi na pewne pytania (a nawet pokazuje jakieś błędne kierunki typu to sztuczne unasiennienie)
owszem sposób narracji jest jaki jest

ale uważam, że film jest taki jaki miał być. Miał pokazać pszczoły laikowi i zainteresować go tematem. Właśnie brak takiej dokumentalnej naukowej wiedzy jest dla mnie atutem z punktu widzenia odbiorcy amatorskiego, który potrzebuje parę zdjęć z odległych stron świata).

Jest powiedziane (wprost lub w sposób dorozumiany), że:
- dla pszczół najlepsze są naturalne warunki
- chemia im szkodzi, a pszczoły są "papierkiem lakmusowym"
- nawet dla zupełnej amatorki co najmniej dziwne jest, że pszczoły nie żądlą jak im wpycha łapy do gniazda
itp itd. i parę jeszcze tez można by z tego wyciągnąć.

to nie jest film propagujący pszczelarstwo naturalne dla pszczelarzy. to jest film mający zainteresować tematem pszczół zupełnego laika.
Nie wiem czego spodziewaliście się zobaczyć przez godzinę zupełnie popularyzatorskiej produkcji stworzonej dla szerokiej publiki, ale myślę, że nie jest z tego punktu widzenia aż tak źle jak to opisywaliście.

(a może tak zjechaliście ten film, że spodziewałem się, że będzie o krowach albo mrówkach i jak zobaczyłem pszczoły to zaspokoiło moje potrzeby) Oczko
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
a co laika w Polsce obchodzą pszczoły w Nepalu i Baszkiri?
zwykły zjadacz miodu wolałby zobaczyć dziadka z wasem pośród starych warszawiaków...
Cytuj ten post
Moja mama jest laikiem w temacie pszczół.
Film oglądała i mówiła, że nudy na budy.
Cytuj ten post
(04.11.2016, 21:38)bonluk napisał(a): a co laika w Polsce obchodzą pszczoły w Nepalu i Baszkiri?
zwykły zjadacz miodu wolałby zobaczyć dziadka z wasem pośród starych warszawiaków...

nie sądzę. Laik nie wie co to pszczoły. 
Ja odbieram to tak, że pokazano kilka obrazów o różnych typach pszczelarstwa. Wcale nie oceniając ich jakoś, tylko przedstawiając różne wizje tego jak się z pszczół korzysta. 
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
(04.11.2016, 21:46)Krzyżak napisał(a): Moja mama jest laikiem w temacie pszczół.
Film oglądała i mówiła, że nudy na budy.

no może i nudy. 
mówię tylko, że zjechaliście ten film wg mnie bardziej niż na to zasłużył. oczywiście, że mógł być lepiej zrobiony. 
Cytuj ten post
no to oglądnę i ja Duży uśmiech
Fakty nie przestaną istnieć z powodu ich ignorowania 
Jola
Cytuj ten post
Bartek zjechaliśmy, bo mieliśmy duże oczekiwania. Od pół roku czy od roku słyszę jaki to będzie super film, co będzie poruszał i że pewnie oskara dostanie Oczko A tu taka lipa, że szkoda gadać. Na początku rzucona teza o wymieraniu pszczół, która sugerowała, że o tym będzie film a potem tak naprawdę pokazują jak pan na parkingu lub w windzie wozi pszczoły na dach albo jak ktoś na wierzy bagietki wcina, bo to bardziej francuskie niż kanapki. Cały Nepal to pokazanie rabunkowej gospodarki plemiennej i nic poza tym. I ta dziewczyna, która nakręca się jak szczerbaty na suchary. Pojęcia nie ma o pszczołach, pszczelarstwie czy nawet miodzie a komentuje. Dla mnie lipa. W porównaniu do takich produkcji jak "Więcej niż miód" w ogóle nie ma startu.
Film o niczym, laikowi nic nie przybliża ani nie tłumaczy. Narracja słaba, skoki z tematu na temat. Gdyby nie widoki z Nepalu to by się niczym nie bronił.
Cytuj ten post
(04.11.2016, 22:20)Krzyżak napisał(a): Bartek zjechaliśmy, bo mieliśmy duże oczekiwania. Od pół roku czy od roku słyszę jaki to będzie super film, co będzie poruszał i że pewnie oskara dostanie Oczko A tu taka lipa, że szkoda gadać. Na początku rzucona teza o wymieraniu pszczół, która sugerowała, że o tym będzie film a potem tak naprawdę pokazują jak pan na parkingu lub w windzie wozi pszczoły na dach albo jak ktoś na wierzy bagietki wcina, bo to bardziej francuskie niż kanapki. Cały Nepal to pokazanie rabunkowej gospodarki plemiennej i nic poza tym. I ta dziewczyna, która nakręca się jak szczerbaty na suchary. Pojęcia nie ma o pszczołach, pszczelarstwie czy nawet miodzie a komentuje. Dla mnie lipa. W porównaniu do takich produkcji jak "Więcej niż miód" w ogóle nie ma startu.
Film o niczym, laikowi nic nie przybliża ani nie tłumaczy. Narracja słaba, skoki z tematu na temat. Gdyby nie widoki z Nepalu to by się niczym nie bronił.

no masz rację. tylko że ja się nastawiłem, że będzie o krowach czy muchach czy o czymś, bo tak zjechaliście, a tu nagle parę ładnych zdjęć pszczół i pokazanie paru typów gospodarki a do tego wspomniano o pewnych problemach - choć bez poszerzania zagadnienia i bez odpowiedzi.
Masz rację, że film niczego nie wnosi do wiedzy o wymieraniu pszczół. 
film dla laika, nie dla pszczelarza. pokazuje za to laikowi kilka problemów z którymi mierzą się pszczelarze i też jaka to może być ciężka praca czasami. 
przyjęli taką a nie inną narrację - owszem, mogli wybrać doświadczonego pszczelarza, który miałby o tym pojęcie. ale ponieważ to miał być film dla szerokiej publiczności to przyjęli że laik-widz będzie wraz z bohaterką poznawał pewne aspekty. Czy to dobry wybór, to nie wiem... 

Na moje pytania ten film nie odpowiada, ewentualnie nie stawia też moich pytań. 
nie zachwycam się nad filmem. po prostu uważam, że to ot taka produkcja dla laików.

przyznam, że Więcej niż miód mnie też trochę zawiódł. Właśnie dlatego, że oczekiwałem, że ten film będzie wspaniały, wybitny i odpowie mi na te pytania. A tak nie było. Do tego podszedłem za to jak do kompletnej szmiry a okazało się, że to film jak film. 
(oczywiście nie ma porównania pomiędzy tymi dwoma, mówię tylko że nastawienie może wpłynąć na odbiór)
Cytuj ten post
a dla mnie to gniot jakich mało... czy dokument musi posiadać przekaz?
Skakanie z tematu na temat bez skladu i ładu jest żenujące...
Ostatnio oglądałem dokument o wilkach... "Powrót czarnego wilk" no i to był film, oglądało się od początku do końca z zainteresowaniem... wszystko opowiedziane ze smakiem, spójne i z humorystycznym komentarzem...

a tu mamy... trochę tego a może dorzucmy baszkirow bo barcie sa na topie... a i jeszcze koniecznie nepal i ule w miescie... no kurwa jak będę chciał to sobie znajdę dokument o Baszkirach i o Nepalu bo są takie i zrobione od początku do końca z głową...
a Pani aktorka jako idiotka blondynka w roli kogo?

Dla mnie i nie tylko szmira...
Cytuj ten post
(05.11.2016, 10:12)bonluk napisał(a): a dla mnie to gniot jakich mało... czy dokument musi posiadać przekaz?
Ostatnio oglądałem dokument o wilkach... "Powrót czarnego wilk" no i to był film, oglądało się od początku do końca z zainteresowaniem... wszystko opowiedziane ze smakiem, spójne i z humorystycznym komentarzem...

a tu mamy... trochę tego a może dorzucmy baszkirow bo barcie sa na topie... a i jeszcze koniecznie nepal i ule w miescie... no kurwa jak będę chciał to sobie znajdę dokument o Baszkirach i o Nepalu bo są takie i zrobione od początku do końca z głową...

no być może.
ciekawe tylko co byś pisał oglądając tamten film jakbyś zajmował się wilkami Oczko
Cytuj ten post
(05.11.2016, 15:03)MrDrone napisał(a):
(05.11.2016, 10:12)bonluk napisał(a): a dla mnie to gniot jakich mało... czy dokument musi posiadać przekaz?

no być może.
ciekawe tylko co byś pisał oglądając tamten film jakbyś zajmował się wilkami Oczko

a co można mieć z wilków? hehe... 
Cytuj ten post
dla mnie też film nieudany ciężko się go oglądało
Ciężko jest dymić pszczoły amitrazą Uśmiech
Cytuj ten post
wcale nie twierdzę, że jest udany Oczko
Cytuj ten post
uch, ja wciąż nieoglądnięta, ale ogarnę, oglądnę i opiszę - aż się boję Duży uśmiech
Fakty nie przestaną istnieć z powodu ich ignorowania 
Jola
Cytuj ten post
Ja przez przypadek trafiłem na coś takiego:

Pewnie część już widziała, ale dla mnie to nowość. I jakieś takie bliskie...
Cytuj ten post
To jeden z najlepszych filmów o pszczołach. Aż nie wiem czy powinien by w tym samym wątku co nasz chłam Uśmiech
Cytuj ten post
(12.11.2016, 22:05)Krzyżak napisał(a): To jeden z najlepszych filmów o pszczołach. Aż nie wiem czy powinien by w tym samym wątku co nasz chłam Uśmiech
To może weź go wydziel, bo będzie profanacja Oczko
Cytuj ten post
(12.11.2016, 22:09)emzarek napisał(a):
(12.11.2016, 22:05)Krzyżak napisał(a): To jeden z najlepszych filmów o pszczołach. Aż nie wiem czy powinien by w tym samym wątku co nasz chłam Uśmiech
To może weź go wydziel, bo będzie profanacja Oczko

Jest już na forum Uśmiech
Cytuj ten post