Co teraz kwitnie
Dzisiaj coś nosiły zawzięcie i dużo pyłku. Jak zrobi się chłodniej przejdę się zobaczyć co kwitnie w niecce strumienia tymczasowego. Pyłek czerwony i pomarańczowy to zapewne z dziurawca ale biały to nie wiem. Koniczyna już przekwitla i częściowo uschla od suszy.
A na modrzewiu, chociaż huczy, pszczół nie widziałam. Za to pełno much i muchowek.
Cytuj ten post
Biały pyłek (pszczoły wracające całe białe) to może być Niecierpek gruczołowaty.
Cytuj ten post
Może być. Jest go trochę.
Cytuj ten post
No chyba trza te modrzewie wyciąć, puki czas Duży uśmiech
Cytuj ten post
(10.08.2018, 07:55)pastaga napisał(a): Biały pyłek (pszczoły wracające całe białe) to może być Niecierpek gruczołowaty.

A może jeszcze babka lancetowata? TKwitnie jej sporo.
Cytuj ten post
Bociany odlatują do Afryki. Zaczął kwitnąć topinambur i marcinki. Idzie zima Smutny
Cytuj ten post
(12.08.2018, 19:19)Bączek napisał(a): Bociany odlatują do Afryki. Zaczął kwitnąć topinambur i marcinki. Idzie zima Smutny
"Sierpień to miesiąc, w którym zaczynają się odloty bocianów. Najmłodsze ptaki opuściły Polskę już w pierwszej połowie miesiąca. Starsze osobniki czekają na wyfrunięcie z gniazd do końca sierpnia.

Przysłowie ludowe wyraźnie wskazuje datę odlotów - to 24 sierpnia, imieniny Bartłomieja: "Na Bartłomieja apostoła bocian do drogi dzieci woła". Jeśli wszystkie bociany odlecą wcześniej, zapowiada się sroga zima." - 2011 rok
Fakty nie przestaną istnieć z powodu ich ignorowania 
Jola
Cytuj ten post
No nie wiem. Pan który się wypowiadał na ten temat, stwierdził, że w 20-letniej karierze przyrodnika nie widział, żeby bociany odlatywały na początku sierpnia.
Cytuj ten post