Co teraz kwitnie
Na tą chwilę ataki odpierają ale do czasu zimowego karmienia muszę uszczelnienic te dziury lub karmić małymi dawkami tak aby w noc pobraly...
Oczywiście korpusy stoją sobie niewzruszone bo nawet rabusie tam nie próbują...
Cytuj ten post
Łódź północny wschód - dziś nektaruje na potęgę nawłoć - choć dopiero zakwitło jakieś 5 % areału. Widziałam też mnóstwo pszczół na brodawniku. Jest pochmurno i parno po wczorajszej ulewie,temp 24 st.
Fakty nie przestaną istnieć z powodu ich ignorowania 
Jola
Cytuj ten post
No to piękne warunki...
Cytuj ten post
Południowe podwarszawie - ruszyła chyba nawłoć kanadyjska, bo od 2 dni istotne przybytki na wagach kontrolnych w mojej okolicy. Na razie ok. 2kg dziennie.

Nie znam się za bardzo na włoszczyźnie i innej masie zielonej, ale wydaje mi się tak osobiście, że pszczoły uspokoiły się i przeszły do trybu roboczego trochę przed kwitnieniem nawłoci. Ciekawym, cóż to za cudo wówczas zakwitło.
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
Mnóstwo kwitnie teraz - szczególnie na terenach podmiejskich Uśmiech U mnie wciąż oregano, kończy też macierzanka, od miesiąca kwitną słoneczniczki szorstkie u sąsiadów, koniczyna, cynie, jeżówki, pysznogłówki, onętki, rudbekie, krwawnica, brodawnik jesienny widzę na wielu trawnikach, maliny , osty, mikołajki, zaczynają astry alpejskie
Jola
Cytuj ten post
Południowe podwarszawie: na wczorajszym objeździe deptałem kwitnący wrzos. Czyli już kwitnie. Nawłoć kanadyjska ciągle laguje...
Cytuj ten post
Nostrzyk dwuletni biały i żółty rozpoczyna drugie kwitnienie. Odbijają pędy kwiatowe obok uschniętych już z nasionami lub pustymi po nasionach. Oczywiście nie tak obficie jak za pierwszym razem ale ciekawe czy coś da.
Cytuj ten post
28.08 zakwitł u mnie złotokap. Zamiast w maju wybrał sobie koniec sierpnia. Pachnie bardzo intensywnie widziałem na nim pszczoły.
Cytuj ten post
Myślenice: Kwitną barbule, zaczyna topinambur - i to chyba ostatnia roślina pożytkowa.
Cytuj ten post
Są jeszcze różne astry, rozchodniki olbrzymie, rdestowce japońskie i niecierpki Roylego.
"Mądry nie jest uczony, uczony nie jest mądry" Lao - Tse
Cytuj ten post
Kwitną poplony - głównie gryka i facelia (Pogórze Dynowskie).
Cytuj ten post
U mnie noszą dziś pyłek z bluszczu.
"od wiedzy, ważniejsza jest wyobraźnia"
Cytuj ten post
W Krakowie też zaczął kwitnąć bluszcz.
Cytuj ten post
Marcinki, ziemowity i nagietki (podkarpacie).
Cytuj ten post
Pomorskie
Cztery dni temu rzepak zakwitł z ziaren które wyspały sie z strąków przed żniwami.
Przez ostatnie trzy dni nosiły pyłek jak głupie,dziś temperatura za niska i siedzą w ulach.
Cytuj ten post
u mnie kwitnie lawenda i ... sasanki (dwie ale zakwitły ) i wciąż maliny późne
Jola
Cytuj ten post
U mnie ciągle zakwitają nowe kwiaty dyni, nie zmarzły jeszcze marcinki, kwitnie złotokap (od sierpnia ciągle nowe kwiaty!) i poziomki. Dzisiaj na dachach - jeszcze nie przy ziemi - był pierwszy przymrozek. Skończy się to i owo. Pszczoły w kłębach, najsilniejsza rodzina w 3piętrowym ulu wlkp 18 siedzi na 8 uliczkach. Oby tak do wiosny...
Cytuj ten post
Jak mówimy o anomaliach to mam słoneczniki, ogórecznik, lawendę, grykę, facelię - wczoraj to grad położył.
Cytuj ten post
Nie do wiary. Dziś 12.11.2017 dalej kwitną rudbekie i ogóreczniki.
Cytuj ten post
No to zaczynamy odliczanie - na Podkarpaciu zakwitł podbiał, wierzby dają czadu, pięknie prezentują się łany zawilców. Wiosna jak marzenie.
Jeszcze tak nie było, żeby jakoś nie było.
Cytuj ten post
Mój dereń zalicza pierwsze swoje kwitnienie. Dzisiaj zobaczyłem pierwsze zakwitające śliwy-mirabelki. W samym centrum Podkarpacia.
Cytuj ten post
Koniec krokusów. Początek jakichś drzew całych w białych kwiatkach. Wierzba zaczyna tracić na popularności, mimo żółtych, całych w pyłku, bazi.
Cytuj ten post
Dzisiaj po drodze widziałem pierwsze kwiaty na klonach...
To ciepło ruszyło wszystko.
Cytuj ten post
Pierwszy!
Mam materiał ma selekcję w kierunku wczesnego kwitnienia.

Załączone pliki Miniatury

Cytuj ten post
O mleczyk! Pierwszy w sezonie... pyszności Oczko
Cytuj ten post
Dziś rano widziałem ałycze kwitnące? Tak z pamięci mówię, krzaczory wysokie na 3m, pokryte małymi, białymi kwiatkami.
Cytuj ten post
Rok temu alycza zakwitla u mnie koło 15 kwietnia. W tym chyba będzie o tej samej porze.
Cytuj ten post
Koło mnie ałycze kwitną już od poniedziałku (9tego), a wczoraj na spacerze z psem zobaczyłem, że zakwitły co drugie, trzecie klony.
Cytuj ten post
Dziś zauważyłem kwiatki na klonach. Znakiem tego u mnie też już kwitną.
Cytuj ten post