Co teraz kwitnie
Na tą chwilę ataki odpierają ale do czasu zimowego karmienia muszę uszczelnienic te dziury lub karmić małymi dawkami tak aby w noc pobraly...
Oczywiście korpusy stoją sobie niewzruszone bo nawet rabusie tam nie próbują...
Cytuj ten post
Łódź północny wschód - dziś nektaruje na potęgę nawłoć - choć dopiero zakwitło jakieś 5 % areału. Widziałam też mnóstwo pszczół na brodawniku. Jest pochmurno i parno po wczorajszej ulewie,temp 24 st.
Fakty nie przestaną istnieć z powodu ich ignorowania 
Jola
Cytuj ten post
No to piękne warunki...
Cytuj ten post
Południowe podwarszawie - ruszyła chyba nawłoć kanadyjska, bo od 2 dni istotne przybytki na wagach kontrolnych w mojej okolicy. Na razie ok. 2kg dziennie.

Nie znam się za bardzo na włoszczyźnie i innej masie zielonej, ale wydaje mi się tak osobiście, że pszczoły uspokoiły się i przeszły do trybu roboczego trochę przed kwitnieniem nawłoci. Ciekawym, cóż to za cudo wówczas zakwitło.
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
Mnóstwo kwitnie teraz - szczególnie na terenach podmiejskich Uśmiech U mnie wciąż oregano, kończy też macierzanka, od miesiąca kwitną słoneczniczki szorstkie u sąsiadów, koniczyna, cynie, jeżówki, pysznogłówki, onętki, rudbekie, krwawnica, brodawnik jesienny widzę na wielu trawnikach, maliny , osty, mikołajki, zaczynają astry alpejskie
Jola
Cytuj ten post
Południowe podwarszawie: na wczorajszym objeździe deptałem kwitnący wrzos. Czyli już kwitnie. Nawłoć kanadyjska ciągle laguje...
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
Nostrzyk dwuletni biały i żółty rozpoczyna drugie kwitnienie. Odbijają pędy kwiatowe obok uschniętych już z nasionami lub pustymi po nasionach. Oczywiście nie tak obficie jak za pierwszym razem ale ciekawe czy coś da.
Kto to jest tak naprawdę pszczelarz?
Ten kto potrafi zarobić na chowie i hodowli pszczół. Reszta to trzymacze.
Cytuj ten post
28.08 zakwitł u mnie złotokap. Zamiast w maju wybrał sobie koniec sierpnia. Pachnie bardzo intensywnie widziałem na nim pszczoły.
Cytuj ten post
Myślenice: Kwitną barbule, zaczyna topinambur - i to chyba ostatnia roślina pożytkowa.
Cytuj ten post
Są jeszcze różne astry, rozchodniki olbrzymie, rdestowce japońskie i niecierpki Roylego.
"Mądry nie jest uczony, uczony nie jest mądry" Lao - Tse
Cytuj ten post
Kwitną poplony - głównie gryka i facelia (Pogórze Dynowskie).
Cytuj ten post
U mnie noszą dziś pyłek z bluszczu.
"od wiedzy, ważniejsza jest wyobraźnia"
Cytuj ten post
W Krakowie też zaczął kwitnąć bluszcz.
Cytuj ten post
Marcinki, ziemowity i nagietki (podkarpacie).
Cytuj ten post
Pomorskie
Cztery dni temu rzepak zakwitł z ziaren które wyspały sie z strąków przed żniwami.
Przez ostatnie trzy dni nosiły pyłek jak głupie,dziś temperatura za niska i siedzą w ulach.
Cytuj ten post
u mnie kwitnie lawenda i ... sasanki (dwie ale zakwitły ) i wciąż maliny późne
Jola
Cytuj ten post
U mnie ciągle zakwitają nowe kwiaty dyni, nie zmarzły jeszcze marcinki, kwitnie złotokap (od sierpnia ciągle nowe kwiaty!) i poziomki. Dzisiaj na dachach - jeszcze nie przy ziemi - był pierwszy przymrozek. Skończy się to i owo. Pszczoły w kłębach, najsilniejsza rodzina w 3piętrowym ulu wlkp 18 siedzi na 8 uliczkach. Oby tak do wiosny...
Cytuj ten post
Jak mówimy o anomaliach to mam słoneczniki, ogórecznik, lawendę, grykę, facelię - wczoraj to grad położył.
Cytuj ten post
Nie do wiary. Dziś 12.11.2017 dalej kwitną rudbekie i ogóreczniki.
Cytuj ten post