Co teraz kwitnie - dyskusja
Dyskusja do WĄTKU

(04.04.2017, 08:45)Popszczelony napisał(a): podkarpackie - pogórze dynowskie

20 luty - przebiśniegi
15 marca - krokusy, kosaćce, zawilec gajowy
15 marca  - wierzba iva
1 kwietnia - kaczeńce, żonkile,

Co Wy notatki robicie, że pamiętacie takie dokładne daty czy co?
Kto to jest tak naprawdę pszczelarz?
Ten kto potrafi zarobić na chowie i hodowli pszczół. Reszta to trzymacze.
Cytuj ten post
Od 5 lat sobie notuję kiedy zaczyna kwitnąć leszczyna, wierzba, ałycza, rzepak, akacja, lipa.
Cytuj ten post
(04.04.2017, 09:31)MN napisał(a): Od 5 lat sobie notuję kiedy zaczyna kwitnąć leszczyna, wierzba, ałycza, rzepak, akacja, lipa.

I co Ci wychodzi? Jest jakiś wzór?
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
Ostatnio też myślałem o kalendarzu fenologicznym.
Jakby ktoś wam zrobił aplikację na komórkę, albo stronę internetową, do zapisywania swojego położenia (orientacyjnie +-5km) i daty kwitnięcia kwiatów to chcielibyście spisywać takie rzeczy? Można by z tego jakieś ciekawe dane generować.
Cytuj ten post
(04.04.2017, 09:34)flamenco108 napisał(a):
(04.04.2017, 09:31)MN napisał(a): Od 5 lat sobie notuję kiedy zaczyna kwitnąć leszczyna, wierzba, ałycza, rzepak, akacja, lipa.

I co Ci wychodzi? Jest jakiś wzór?

Jest. Czas trochę za krótki na wielkie generalizowanie, ale wychodzi na to, że pszczoły im później wystartują tym więcej jest miodu. Najwięcej zależy od kwitnienia wierzby, bo jeżeli np. nie ma pogody na loty to później z rzepaku kiszka. Ten rok zapowiada się doskonale, ale jak będzie...
Cytuj ten post
Robię fotki to mam datę, napisałbym więcej roślin ale nie mam dowodów w postaci zdjęć
Cytuj ten post
(04.04.2017, 10:03)kosz85 napisał(a): Ostatnio też myślałem o kalendarzu fenologicznym.
Jakby ktoś wam zrobił aplikację na komórkę, albo stronę internetową, do zapisywania swojego położenia (orientacyjnie +-5km) i daty kwitnięcia kwiatów to chcielibyście spisywać takie rzeczy? Można by z tego jakieś ciekawe dane generować.

chętnie Uśmiech 
Fakty nie przestaną istnieć z powodu ich ignorowania 
Jola
Cytuj ten post
(04.04.2017, 11:08)Popszczelony napisał(a): Robię fotki to mam datę, napisałbym więcej roślin ale nie mam dowodów w postaci zdjęć

Dokładnie ja robię tak samo, i mam wszystko udokumentowane, dlatego zawsze wiosną robię sporo zdjęć okolicy abym miał odniesienie... później znam te terminy dość dokładnie.
Cytuj ten post
Niestety mój poczciwy aparacik w telefonie bardziej płoszy pszczoły niż robi dobre zdjęcia, więc wolę długopis i mój stary kajet. Zapisuję daty i fakty dla siebie, więc nie podejrzewam się o kombinacje Duży uśmiech
Cytuj ten post
W Szczecinie teraz wszystko na raz...
- klony
- wierzby
- tarniny
- migdałowce
- zaczynają czereśnie, szafirki, żonkile
- kończą leszczyny i krokusy
- spadziują i kwitną topole

Dokładnych dat nie pisałam, ale zacznę.
Szkoda tego bogactwa, bo pszczoły w mieście ani pół nie widać. Smutny
Do you think this is wise, boy? Crossing blades with a pirate?
Cytuj ten post