Przedstaw się
(21.12.2015, 10:43)Piotrm1975 napisał(a): Ja mam na szczęście taką pracę że sam sobie reguluje godziny pracy więc korki to nie straszne mi. Ul w mieście to ostateczność. Póki co szukam na peryferiach

Witam.
Spróbuj szukać gdzieś w lesie, może masz w pobliżu lasy państwowe. Pogadaj z leśniczym i na pewno coś się znajdzie.
Cytuj ten post
Witam. Mam na imię Łukasz. Mieszkam w Krośnie Odrzańskim. Pasiekę mam w wielkości 12 rodzin. Uli około 30, i do takiej ilości na razie dążę, ale bez spiny. Nie wiem w sumie jakiej liczbie rodzin podołam
( praca, rodzina, wiadomoOczko. Na stronę trafiłem, sam już nie wiem jak. Ale podzielam inicjatywę, choć sam NA RAZIE nie prowadzę w ten sposób pasieki jak wy. Ale powoli idę w tym kierunku. Węza o małej komórcę już jest, pomysł na ramki bez wezowę też, reproduktorki augustowskiej i północej zamówione. Poza tym mam dość tego miżmażu z szukaniem sposobu na warozę, więc idea tego, że pszczoły same mogą sobie pomóc, przynajmniej po części, bierze mnie. Pozdraiwam.
Cytuj ten post
Witamy
Cytuj ten post
cześć Łukasz, witamy na forum Uśmiech
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
Witam.Na imię mam Zdzisław,okolice Jastrowia. Młody emeryt.Gospodarze na ulach wlkp korpusowych i leżakach , chociaż zaczynam myśleć o niższej ramce, coś takich jak TM. Moje pszczółki to sklenary, elgony i ambrozyjki od szczupaka.Chcę zobaczyć które wpadną mi w oko.  Obecnie mam 8 rodzin za zimowanych,miałem więcej ale ze względu na sąsiadów musiałem trochę zmniejszyć stan.Żywopłot trochę mały,za dwa lata tuje będą dobre.Z tego też względu musiałem się przestawić na wywóz pszczółek do lasu na pożytek,nawet może na tym skorzystałem bo tam lepszy pożytek. Do najbliższej pasieki mam 3 km . Dzisiaj natrafiłem na to forum i postanowiłem się zapisać tym bardziej że widzę tutaj znajome twarze, tylko nieco już starsze---jeden krzyżyk więcej.Pozdrawiam Zdzisiek
Cytuj ten post
Zdzisiek tu same znajome twarze tylko trochę inaczej myślące
Cytuj ten post
Cześć Zdzisław. Nie ma to jak być emerytem... przynajmniej już robota nie będzie zabierała czasu, który można poświęcić pszczołom Oczko
Cytuj ten post
Dzięki koledzy za miłe przyjęcie.  pastaga--na "robotę" jeszcze znajdę czas.
Cytuj ten post
Witamy Zdzichu na forum.
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
Dzień dobry wszystkim w Nowym Roku.
Mam na imię Andrzej, mieszkam w Krakowie.
Na wiosnę kupiłem 2 rodziny pszczele, obecnie mam już 4. Na pszczelarstwie się prawie nic nie znam, czytam książki i fora pszczelarskie.
Ule mam na dzikich ogródkach działkowych nad Wisłą.
Nie podoba mi się "leczenie" pszczół chemią, chcę spróbować bez, chociaż mam wielkie obawy. To forum chyba mnie przekonało do tego aby spróbować PN. Od wiosny zacznę, oczywiście zakładam że moje pszczółki wylecą na wiosnę zdrowe.
Cytuj ten post
Witamy kolejnego Krakusa Uśmiech
Cytuj ten post
Witaj
Cytuj ten post
Witaj i powodzenia!
Cytuj ten post
Witamy Ziomka Uśmiech
no cóż. pszczelarstwo bez leczenia jest pełne ryzyka Uśmiech w razie czego będziemy się wzajemnie ratować. coraz silniejsza grupa w rejonie, jak tak dalej pójdzie to zdominujemy tutejsze pszczelarstwo haha Oczko w tym tempie nie dłużej niż 1000 lat i warroza oraz leczący pszczelarze nie mają z nami szans! Oczko

ps. Szymon, Toruń wygląda przy nas blado... Oczko
Cytuj ten post
Również witam ! Uśmiech
Cytuj ten post
Witam i pozdrawiam
Cytuj ten post
Witam jestem początkującym pszczelarzem. Mam pszczoły od tamtego roku, a poszerzam wiedzę od półtora roku Uśmiech Żyje eko mam 18 arową działek pod Krakowem niczym nie pryskam jem większości swoje warzywa i owoce . Zakochalem sie w pszczołach nie dawno, ale wcześniej robiłem wszystko by mieć ogród przywabiający owady, motyle, jaszczurki, jeże, ptaki.... Zakupiłem trzy rodziny od pszczelarza ktory jak większość leczył pszczoły hemią i mi powiedział ze bez tego sie nie da je utrzymać przy życiu. Ciagle poszukuje wiedzy by pszczoły hodować naturalnie ale tej wiedzy jest nie wiele w Polsce. Wkoncu trafiłem do Ambrozji tydzień temu napisałem gdzie taka wiedzę mozna dostać, ktoś mi dał linka do was i jestem wielkim szoku ile tu jest wiedzy. Prubowalem nawet szukać kogoś kto mógłby mnie takiego ekologicznego bez ramkowego howu nauczyć ale bez skutku. Mam nadzieje ze to sie zmieni kiedyś Uśmiech Ale na trafiłem na cudownych ludzi którzy hodują pszczoły z pasją i od których sie ucze, mam nadzieje zeWitam jestem początkującym pszczelarzem. Mam pszczoły od tamtego roku, a poszerzam wiedzę od półtora roku Uśmiech Przepraszam ze pisze wprowadzenie ale mnie nie znacie. Żyje eko mam 18 arową działek pod Krakowem niczym nie pryskam jem większości warzyw i owoców jem swoje. Zakochalem sie w pszczołach nie dawno, ale wcześniej robiłem wszystko by mieć ogród przywabiający owady, motyle, jaszczurki, jeże, ptaki.... Zakupiłem trzy rodziny od pszczelarza ktory jak większość leczył pszczoły hemią i mi powiedział ze bez tego sie nie da je utrzymać przy życiu. Ciagle poszukuje wiedzy by pszczoły hodować naturalnie ale tej wiedzy jest nie wiele w Polsce. Wkoncu trafiłem do Ambrozji tydzień temu napisałem gdzie taka wiedzę mozna dostać, ktoś mi dał linka do was i jestem wielkim szoku ile tu jest wiedzy. Prubowalem nawet szukać kogoś kto mógłby mnie takiego ekologicznego bez ramkowego howu nauczył ale bez skutku. Mam nadzieje ze to sie zmieni kiedyś Uśmiech Ale teraz natrafiłem na cudowne małżeństwo które dzieli sie swoją wiedza, a z tym wcześniej było cieżko by ktoś sie dzielił tym co wie. Jestem na początku drogi i moze kiedys dojdę do takiej hodowli co propagujcie Uśmiech
Cytuj ten post
Witamy i do czytania zachęcamy.
Cytuj ten post
(06.01.2016, 11:53)Konrad napisał(a): Witam jestem początkującym pszczelarzem. Mam pszczoły od tamtego roku, a poszerzam wiedzę od półtora  roku Uśmiech Żyje eko mam 18 arową działek pod Krakowem niczym nie pryskam jem większości swoje warzywa i owoce . Zakochalem sie w pszczołach nie dawno, ale wcześniej robiłem wszystko by mieć ogród przywabiający owady, motyle, jaszczurki, jeże, ptaki.... Zakupiłem trzy rodziny od pszczelarza ktory jak większość leczył pszczoły hemią i mi powiedział ze bez tego sie nie da je utrzymać przy życiu. Ciagle poszukuje wiedzy by pszczoły hodować naturalnie ale tej wiedzy jest nie wiele w Polsce. Wkoncu trafiłem do Ambrozji tydzień temu napisałem gdzie taka wiedzę mozna dostać, ktoś  mi dał linka do was i jestem wielkim szoku ile tu jest wiedzy. Prubowalem nawet szukać kogoś kto mógłby mnie takiego ekologicznego bez ramkowego howu nauczyć ale bez skutku.  Mam nadzieje ze to sie zmieni kiedyś Uśmiech

Witam... masz w okolicy samych specjalistów w tej dziedzinie więc nawiąż kontakt i zobaczysz jak to wygląda z bliska...
kurcze na grupa Małopolska coś szybko rośnie
Cytuj ten post
(06.01.2016, 11:57)bonluk napisał(a): Witam... masz w okolicy samych specjalistów w tej dziedzinie więc nawiąż kontakt i zobaczysz jak to wygląda z bliska...

Mogę kilku usunąć z forum Oczko
Konrad witaj u nas.
Cytuj ten post
hehe.
Witamy kolejnego Ziomka!
... myślę, że to pozostał wpływ zaboru austrowęgierskiego... hahahaha Oczko

o pszczelarstwie bezramkowym to wiele nie wiem (podobnie jak o pszczelarstwie wydajnym ekonomicznie), ale o bezwęzowym mogę trochę powiedzieć po 2 latach doświadczeń. Kolega Marcin (emzarek) - też tu w rejonie - trochę próbuje bez ramek. Może i ja od przyszłego roku ze 2 ule bez ramek założę? Uśmiech

które to okolice Krakowa? (do mnie na Zachód od miasta).
Cytuj ten post
(06.01.2016, 12:04)Krzyżak napisał(a):
(06.01.2016, 11:57)bonluk napisał(a): Witam... masz w okolicy samych specjalistów w tej dziedzinie więc nawiąż kontakt i zobaczysz jak to wygląda z bliska...

Mogę kilku usunąć z forum Oczko
Konrad witaj u nas.

to jest oburzające!! Oczko 
Toruń na każdym kroku wpycha swoje macki i chce rządzić zgodnie z wytyczoną linią! Oczko kategorycznie się sprzeciwiam i oddam sprawę do Trybunału Pszczelarskiego! Oczko
Cytuj ten post
Już wiem kogo usunę pierwszego Oczko
Cytuj ten post
(06.01.2016, 12:22)Krzyżak napisał(a): Już wiem kogo usunę pierwszego Oczko

proponuję usunąć największych mącicieli! Oczko hehe
Cytuj ten post
Witam jeszcze raz Uśmiech mieszkam w okolicach Kobierzyna Uśmiech Bardzo mi miło ze tyle osób mnie powitało Uśmiech Wiem jedno chce się uczyć jak najwięcej o pszczołach bez chemii hoduje pszczoły hobbystycznie Uśmiech z chęcią się od was będę uczył Uśmiech Oj jak mówiłem o hodowli pszczół bez chemii każdy się ze mnie śmiał a tu proszę jestem w domu Uśmiech
Cytuj ten post
Witaj, To ja Ci podesłałem kierunek na to forum. Fajnie, że zauwarzyłeś ile tu jest wiedzy.
Cytuj ten post
(06.01.2016, 13:06)Konrad napisał(a): Witam jeszcze raz Uśmiech mieszkam w okolicach Kobierzyna Uśmiech Bardzo mi miło ze tyle osób mnie powitało Uśmiech Wiem jedno chce się uczyć jak najwięcej o pszczołach bez chemii hoduje pszczoły hobbystycznie Uśmiech z chęcią się od was będę uczył Uśmiech Oj jak mówiłem o hodowli pszczół bez chemii każdy się ze mnie śmiał a tu proszę jestem w domu Uśmiech

Witaj Konrad! Wprawdzie nie jestem z Waszych rejonów ale zdarza się, że dosyć często przebywam w Krakowie (nie wiem czy powinienem to pisać bo jeszcze Szymon przez pomyłkę, albo co gorzej z premedytacją, usunie mnie z forum Oczko ).
Gdzieś tam w okolicach Kobierzyna widziałem spore połacie nawłoci, chyba że coś mylę. W innym rejonie wprost biało od akacji jak kwitła. Fajne tereny.
Cytuj ten post
Pasieka Krosno Odrzańskie- Bardzo dziekuje za danie mi linka na to forum ja juz od dawna szukałem takich informacji ale nie znalazłem. A jak pytałem to sie śmiali ze mnie Uśmiech

Pastaga - Zgadza się mam sporo tutaj porzytkow od wirzby, sady, ogrody bylinowe a kończywszy na nawłoci Uśmiech
Cytuj ten post
Dziękuję wszystkim za powitanie i również witam nowego kolegę Konrada też chyba  prawie Krakusa, chociaż napisał Małopolska

(03.01.2016, 15:06)MrDrone napisał(a): Witamy Ziomka Uśmiech
no cóż. pszczelarstwo bez leczenia jest pełne ryzyka Uśmiech w razie czego będziemy się wzajemnie ratować. coraz silniejsza grupa w rejonie, jak tak dalej pójdzie to zdominujemy tutejsze pszczelarstwo haha Oczko w tym tempie nie dłużej niż 1000 lat i warroza oraz leczący pszczelarze nie mają z nami szans! Oczko

ps. Szymon, Toruń wygląda przy nas blado... Oczko

Oczywiście jak trzeba to się będziemy ratować. A może kiedyś trzeba się będzie spotkać na żywo przy pszczółkach.

Przeczytałem to forum całe i chyba nie wiedziałem w co się pakuję decydując się na Pszczelarstwo Naturalne.
Ale mam nadzieję że się nie wycofam, chociaż nie wiem jak to rozegrać.
Moje 4 rodziny które posiadam były leczone, ale zimują prawie na samym miodzie nawłociowym. Cukru nie chciały bo miód miały. Czyli już bezwiednie zacząłem pszczelarstwo naturalne. Po przemyśleniach i poukładaniu sobie wszystkiego w głowie napiszę co i jak planuję, ale to już nie w tym wątku tylko w odpowiednim.
Cytuj ten post
(07.01.2016, 17:18)andrzej68 napisał(a): Oczywiście jak trzeba to się będziemy ratować. A może kiedyś trzeba się będzie spotkać na żywo przy pszczółkach.

Przeczytałem to forum całe i chyba nie wiedziałem w co się pakuję decydując się na Pszczelarstwo Naturalne.
Ale mam nadzieję że się nie wycofam, chociaż nie wiem jak to rozegrać.
Moje 4 rodziny które posiadam były leczone, ale zimują prawie na samym miodzie nawłociowym. Cukru nie chciały bo miód miały. Czyli już bezwiednie zacząłem pszczelarstwo naturalne. Po przemyśleniach i poukładaniu sobie wszystkiego w głowie napiszę co i jak planuję, ale to już nie w tym wątku tylko w odpowiednim.

hehe Oczko
no nie wiedziałeś... możemy Ci tylko współczuć. Duży uśmiech
Przy pszczółkach zawsze chętnie możemy się zobaczyć. ja daleko od Krakowa nie mieszkam, a w Krakowie jestem codziennie. Więc duży luz i oby do oblotu Uśmiech
Cytuj ten post