Przedstaw się
(18.01.2016, 21:40)Pasieka "U Bzyla napisał(a): Danielu, witam cię serdecznie, nie mamy do siebie daleko, do Śmigla będzie ok 120 km, może się spotkamy, w razie czego służę pomocą!

hej!

Jasne bardzo chętnie Uśmiech
Mój dziadek jest z Łupicy, koło Ciosańca, więc jeszcze bliżej,
Cytuj ten post
Witaj Dnielu !
Jest nas coraz wiecej, jest nas coraz wiecej, jest nas....... Uśmiech
Powodzenia życzę - markus.
Cytuj ten post
Witam Wszystkich.
Grzegorz ze Świecia. Województwo kujawsko- pomorskie.
Na dzień dzisiejszy mam 4 rodzinki, docelowo dążę do kilkunastu, góra 20 rodzinek.
Ule to 1/2 wlkp, chcę spróbować na 2 sposoby: ramki bez węzy i pomniejszona komórka. Jeżeli się uda technicznie to druga wersja ramka bez węzy i sztuczna , pomniejszona węza.
Cytuj ten post
Cześć Grześku! witamy Świecie. Uśmiech

co rozumiesz przez "sztuczna pomniejszona węza"? każda węza jest sztuczna Uśmiech
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
witajOczko
Miłej lektury forumOczko
Cytuj ten post
Witaj i tutaj Uśmiech
Cytuj ten post
Cześć Grzegorz!
Cytuj ten post
Witam i ja... Te góra 20 szybko będzie się zmieniać... Powodzenia
Cytuj ten post
(04.02.2016, 12:06)grzegor41 napisał(a): Witam Wszystkich.
Grzegorz ze Świecia. Województwo kujawsko- pomorskie.
Na dzień dzisiejszy mam 4 rodzinki, docelowo dążę do kilkunastu, góra 20 rodzinek.
Ule to 1/2 wlkp, chcę spróbować na 2 sposoby: ramki bez węzy i pomniejszona komórka. Jeżeli się uda technicznie to druga wersja ramka bez węzy i sztuczna , pomniejszona węza.
Witam również, życzę powodzenia!
Cytuj ten post
(18.01.2016, 21:43)alientresor napisał(a): hej!

Jasne bardzo chętnie Uśmiech
Mój dziadek jest z Łupicy, koło Ciosańca, więc jeszcze bliżej,

To tym bardziej jak tylko znajdziesz czas to zapraszam do siebie!
Cytuj ten post
Cześć Grzesiu
Cytuj ten post
Cześć, witaj na pokładzie.
Cytuj ten post
Ze zlotem w Toruniu dobry pomysł, najlepiej na fortach z noclegiem lub w Krainie Piwa Oczko
Cytuj ten post
Witam. Tomek spod Rzeszowa. Pszczelarstwem interesowałem się od bardzo dawna, ale dopiero tej zimy zacząłem budować ul(prawie skończony). W planie jeszcze dwa. Wszystkie na ramce warszawskiej poszerzanej. Podzielam wasze poglądy. Zaglądam na to forum od jego początków. Zamierzam zdobyć jakieś kundelkowe pszczółki i rozpocząć pszczelarzyć bez twardej chemii by za kilka lat nie leczyć wcale.
Pozdrawiam.
Cytuj ten post
Witaj Tomku !
Fajnie, że będziesz prowadził gospodarkę na ramce wąsko-wysokiej WP. Uśmiech
Jest nas coraz więcej, jest nas coraz więcej, jest nas....Uśmiech
Cytuj ten post
Cześć Tomku,
zobaczymy co przeżyje wiosną i pewnie coś obiecującego będzie się dało wykroić Uśmiech
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
witaj! Miłego pszczelarzeniaDuży uśmiech
Ramka wąsko wysoka myślę że dobry wybórOczko
Jest tu sporo osób kombinujących na tej ramceDuży uśmiech
Cytuj ten post
Cześć Tomasz!
Tak jak mówią poprzednicy ramka wąsko-wysoka nie jest taka zła bo obracając ją i trochę kombinując można przejść na LN Duży uśmiechDuży uśmiechDuży uśmiech
Cytuj ten post
Adam ma racje, obróć ramkę i będzie git Oczko
WitajUśmiech
Cytuj ten post
Witamy na forum! Życzymy samych sukcesów!
Cytuj ten post
(09.02.2016, 21:00)pastaga napisał(a): Cześć Tomasz!
Tak jak mówią poprzednicy ramka wąsko-wysoka nie jest taka zła bo obracając ją i trochę kombinując można przejść na LN Duży uśmiechDuży uśmiechDuży uśmiech

Ja lubie "moc". Więc jeśli posłuchasz kolegów i zechcesz ją obrócić, to najlepiej obróć ją o 360 stopni.
   Będzie git ! Uśmiech
Cytuj ten post
No wreszcie kolega z okolicy, materiał Ci podrzuce jak do roboty będe jechał Uśmiech
Cytuj ten post
Tomek , witaj , ciekawych doświadczeń, obserwacji i zadowolenia z pracy przy pszczołach.
Cytuj ten post
Witam przeciwległy koniec Polski. Wszystkiego dobrego
Cytuj ten post
Również witam i powodzenia w gospodarce PN życzę. Uśmiech
Cytuj ten post
Cóż. Przaśne warzawskie nie umywają sie do amerykanów ale jakiś taki sentmentalny jestem.

(09.02.2016, 22:29)markus napisał(a):

Ja lubie "moc". Więc jeśli posłuchasz kolegów i zechcesz ją obrócić, to najlepiej obróć ją o 360 stopni.
   Będzie git ! Uśmiech

Właśnie w następnych modelach będzie o 360 obrócona. Co sie na forum nowego dowiem to nigdy w księgach nie wyczytam

(10.02.2016, 08:28)Popszczelony napisał(a): No wreszcie kolega z okolicy, materiał Ci podrzuce jak do roboty będe jechał Uśmiech

Niedługo pogadamy. Pozdrawiam krajana.

Dziękuję za serdeczne przyjęcie. Nosiło mnie rejestrować sie na forum a... Ale tam jest sam beton i kiepska atmosfera.
Cytuj ten post
(11.02.2016, 16:52)Tomasz napisał(a): Cóż. Przaśne warzawskie nie umywają sie do amerykanów ale jakiś taki sentmentalntalny jestem.

Ach Tomaszu, nie wpadaj w kompleksy ! Od wieków wbija mam sie do głowy, że to co Polskie jest beeee.
Z punktu widzenia PN, ramka wasko-wysoka, w naszym przypadku WP - warszawska poszerzona, jest o wiele lepsza, niż amerykański LN. Oczywiście zwolennicy LN dobrze o tym wiedzą, tylko nie chcą się do tego przyznać. Uśmiech

Wiadomo, że w obsłudze LN jest o wiele poręczniejszy, niż leżak warszawski poszerzony, i z punktu ekonomicznego bardziej pasuje dużych pasiek ale co za problem, zrobić miks w postaci korpusowego na ramkę WP w wersji ocieplonej ? Uśmiech
Cytuj ten post
To były żarty tylko emotikony mi sie nie wyświetliły bo pisze z telefonu. Nie mam żadnych kompleksów co do polskości. Znam tem mechanizm.
Właśnie zacząłem konstruować 2 WP korpusowe. Następny w planie jest leżak 22 ramkowy z możliwością trzymania dwóch rodzinek. Mam nadzieję że nie przekombinowałem bo wszysko na ramkach standartowych.
Cytuj ten post
Dzień dobry. Sylwek z Drągowiny w Lubuskim, Pasieka Malinówka . Posiadam pasiekę od niecałego roku.
Na Forum parę dni zaledwie. Pomysł na pasiekę, ciągle szukam...może Wolne Pszczoły? Uśmiech
Pozdrawiam Was 
Cytuj ten post
WitajOczko
Jedy mądry kierunek jeśli chcesz być dobrym pszczelarzem dla pszczol. A duża pasieka?Oczko 
PowodzeniaOczko
Cytuj ten post