Przedstaw się
(12.10.2017, 12:01)Borówka napisał(a):
(12.10.2017, 11:41)terran napisał(a): Ja mieszkam w Poznaniu, ale pszczoły będą w Swadzimiu - jakieś 15 min autem ode mnie. Planuję tylko naturalnie leczyć... widziałem, że Tomek Stańczuk leczy winem z propolisem do tego kiszonki na wzmocnienie, ktoś inny chrzanem  itd. Zobaczymy co będzie najlepsze... może czosnek?

O czosnku coś tam czytałem nawet w starym Pszczelarstwie. Stosowało się. Wiem, że np. dla ludzi taka kuracja mocną tynkturą na czosnku jest całkiem silna jak na zielarskie metody. Aczkolwiek jak wszystko ma i swoje wady: działanie bakteriobójcze. Więc trzeba rozważyć plusy i minusy. Z pewnością jednak metoda mniej zła ogólnie niż akarycydy i pestycydy. 

Co do stosowania różnych technik leczniczych "naturalnych" zapraszam do lektury tego działu:
http://forum.wolnepszczoly.org/forumdisplay.php?fid=41

Znalazłem taką wypowiedź:
Pana Wojciecha Morawskiego:

Do pokarmu dodaję 5 kg świeżego zmielonego czosnku, w dwóch dawkach.Na początku i na koniec karmienia.To ilość na 150 rodzin. Informacje o czosnku w artykule w Pszczelarstwie w 2015(mojego autorstwa).Odpowiednio wczesny siew wiosenny(luty) -pozwala na uzyskanie roślin kwitnących w roku siewu.Nazwa Czosnek cuchnący(Allium odorum)jest troche myląca i oddaje w pełni jego zalet. Zdj-wysiewy czosnku
Kto to jest tak naprawdę pszczelarz?
Ten kto potrafi zarobić na chowie i hodowli pszczół. Reszta to trzymacze.
Cytuj ten post
Witam,
Być może to nie to miejsce na forum, ale jestem nowa i chciałam wszystkich powitać. A forum mi się podoba i widzę, że będzie przydatne
Cytuj ten post
Cześć Zuzanna.
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post