Przedstaw się
Witam, jestem Aleks i mieszkam w Praszce. Zacząłem od niedawna interesować się pszczelarstwem oraz miodami i chciałbym dowiedzieć się więcej dla tego zawitałem na to forum. Na razie nie planuję hodowli pszczół ale bardzo fascynuje mnie ona od strony teoretycznej. Z zamiłowania jestem zielarzem.
Cytuj ten post
(23.04.2018, 12:50)Jkeieji92 napisał(a): Witam, jestem Aleks i mieszkam w Praszce. Zacząłem od niedawna interesować się pszczelarstwem oraz miodami i chciałbym dowiedzieć się więcej dla tego zawitałem na to forum. Na razie nie planuję hodowli pszczół ale bardzo fascynuje mnie ona od strony teoretycznej. Z zamiłowania jestem zielarzem.

Witaj.
Cytuj ten post
cześć Uśmiech
Fakty nie przestaną istnieć z powodu ich ignorowania 
Jola
Cytuj ten post
Witam Pszczelarską Brać Wolnych Pszczół. Robert z Kalisza. Pasieka od roku. Trzy odkłady kupione, trzy rójki złapane w rojołapki, jeden odkład dostałem za pomoc przy przewozie i podziale bardzo złośliwej rodziny w starym rozpadającym się warszawiaku. Zazimowałem dziewięć rodzin na 6-7 ramkach i dwie matki w jednym korpusie z przegrodą i dwoma wylotkami. Pszczoły nie leczone od 05.2017. Przeżyło 100 %. Obecnie 10 rodzin i 8 jednoramkowych odkładów z matecznikami rojowymi oraz 1 rodzina w rojołapce do zdjęcie z drzewa. Dwie przechodzą kryzys. Pozdrawiam wszystkich. 
Cytuj ten post
(08.06.2018, 17:28)jagi napisał(a):  Pozdrawiam wszystkich. 

Cześć Jagi Oczko
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
Witaj na pokładzie
Cytuj ten post
Hej Uśmiech
Jola
Cytuj ten post
Witaj jagi. Życzę wytrwałości w nieleczeniu. W pierwszym roku też miałem 100%. W drugim 40%. A w tym sięgnę po tymol niestety. Tak by w przyszłym roku lepiej znieść straty....
Uzależniony od zapachu z ula...
Cytuj ten post
Witam wszystkich.
Mam na imię Tomek, mam 27 lat, mieszkam w gminie Pinczów. Prowadzę małą pasiekę od 2013 roku. Pszczelarstwem zaraził mnie mój śp. dziadek któremu jako maly chlopiec toważyszyłem przy pracy w małej kilkupniowej pasiece. Moje pszczoły mieszkają w ulach wielkopolskich ocieplonych, w tym roku wprowadzam też ule optimal jednośćenne. Pasieka do tegorocznej wiosny prowadzona byla konwencjonalnie. W ubieglym roku jedynym zabiegiem przeciw warozie bylo jedno lub dwukrotne (różnie w różnych rodzinach) wyciecie ramki pracy z czerwiem trutowym wiec można uznać ze ostatni chemiczny zabieg przeciw warozie wykonalem w 2016 było to jednorazowe odymienie apiwarolem chyba 24 października. Na forum trafiłem tej zimy i w tym sezonie staram wprowadzać promowane tutaj sposoby prowadzenia pasieki, troche żałuje, że nie trafiłem tutaj wcześniej.
Cytuj ten post
Witaj w naszej drużynie Uśmiech
Cytuj ten post
(14.06.2018, 14:10)Janek napisał(a): Witam wszystkich.
Mam na imię Tomek, mam 27 lat, mieszkam w gminie Pinczów. Prowadzę małą pasiekę od 2013 roku. Pszczelarstwem zaraził mnie mój śp. dziadek któremu jako maly chlopiec toważyszyłem przy pracy w małej kilkupniowej pasiece. Moje pszczoły mieszkają w ulach wielkopolskich ocieplonych, w tym roku wprowadzam też ule optimal jednośćenne. Pasieka do tegorocznej wiosny prowadzona byla konwencjonalnie. W ubieglym roku jedynym zabiegiem przeciw warozie bylo jedno lub dwukrotne (różnie w różnych rodzinach) wyciecie ramki pracy z czerwiem trutowym wiec można uznać ze ostatni chemiczny zabieg przeciw warozie wykonalem w 2016 było to jednorazowe odymienie apiwarolem chyba 24 października. Na forum trafiłem tej zimy i w tym sezonie staram wprowadzać promowane tutaj sposoby prowadzenia pasieki, troche żałuje, że nie trafiłem tutaj wcześniej.

Witam... Masz dobre pożytki w tamtych pinczowskich rejonach... chodź i pszczelarzy chyba sporo. Powodzenia i fajnie że w końcu ktoś w miarę blisko mnie
Cytuj ten post
Pożytki na moim terenie nie są złe, rolnictwo mało intensywne, bardzo rozdrobnione, troche nieużytków sporo łąk i pastwisk, lasy. Roślinność jest zróżnicowana, miód towarowy można odbierać z rzepaku (nie każdego roku jest siany) potem akacja i facelia siana przezemnie i kolegów. Później pożytek raczej na potrzeby pszczół chyba że rok dobry to przybytki są większe i można coś jeszcze odebrać. Pszczelarzy może i sporo ale z wiekszych pasiek to są 3-4, a na północ i wschód od mojej pasieki nie widziałem pasiek w pobliżu wiec jestem raczej "na uboczu".
Cytuj ten post
Cześć Janek. Oczko
Cytuj ten post
witaj Uśmiech
Jola
Cytuj ten post
Witam Wszystkich.Paweł z Rakowa woj.świętokrzyskie,ule wielkopolskie.Nie używam żadnej chemii ani do pszczół ani w ogóle w gospodarstwie,czysta natura.Pszczoła NDM-ka jako podstawowa drugi rok.
Cytuj ten post
Cześć Paweł. A co to jest NDM-ka?
Cytuj ten post
Witam.
Cytuj ten post
cześć
Jola
Cytuj ten post