Jak przenieść pszczoły z ula wielkopolskiego do langstrotha 3/4.
Kupiłem w tamtym roku dwa ule Langstrotha 3/4. Miałem w nich zrobić osyp ale musiałem wyjechać a później było za późno. Teraz zostały mi dwie rodziny w wielkopolskich i pomyślałem żeby je przenieść do nich. I zakupić następne dwa ale nie wiem jak się za to wziąć. Czy macie jakiś pomysł, był bym wdzięczny Uśmiech Konrad
Cytuj ten post
(11.04.2017, 22:18)Konrad napisał(a): Czy macie jakiś pomysł, był bym wdzięczny Uśmiech  konrad

Ja nie mam, ale Babcia Ostrowska miała:

[Obrazek: bbbb.jpg]
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
Borykałem się z podobnym problemem, poczytaj:
http://forum.wolnepszczoly.org/showthread.php?tid=286

A może skoro masz już te ule to pozostaw w nich pszczoły, a dokup w ln 3/4 - zaoszczędzisz roboty z przenoszeniem.
Cytuj ten post
(11.04.2017, 22:18)Konrad napisał(a): Kupiłem w tamtym roku dwa ule Langstrotha 3/4. Miałem w nich zrobić osyp ale musiałem wyjechać a później było za późno. Teraz zostały mi dwie rodziny w wielkopolskich i pomyślałem żeby je przenieść do nich. I zakupić następne dwa ale nie wiem jak się za to wziąć. Czy macie jakiś pomysł, był bym wdzięczny Uśmiech  Konrad

Z tego co kojarzę do LN ramka wlk wchodzi na ciepłą zabudowę. Czyli zrób jakiś pierścień, przełóż ramki na ciepłą zabudowę a na górę normalny korpus LN3/4 z ramkami... z czasem pszczoły tam przejdą i zabudują górę a Ty wycofasz dół...
Cytuj ten post