Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3
(07.05.2017, 06:41)bonluk napisał(a): To racja mrowek w tym roku wszedzie...
Co do info o pszczolach to sprawdz czy to pszczoly miodne. Ludzie nie odrozniaja pszczol. Juz w tym roku 2 razy sie o tym przekonalem.
Nie mam pojęcia, zasiałeś wątpliwości. Są wielkości pszczół, były ciemno umaszczone. Wspiąłem się na drabkę, żeby mieć bliżej. Ale byłem już koło fajrantu, więc latała jedna na pół minuty. Przylatywały do domu z jasnym brzuchem, jakby się w czymś utytłały (obok trwa budowa domu, więc to możliwe). Korzystały z dwóch szpar między podbitką a tynkiem, więc jakby to było jedno gniazdo.
Dziś znowu tam podjechałem, ale dzień zupełnie nielotny, więc nie mogłem uzupełnić obserwacji.
Zachęciłeś mnie do przeczytania opisów innych pszczół. Wyraźnie będę musiał się im przyjrzeć w pogodny dzień.

(07.05.2017, 06:41)bonluk napisał(a): Z tym pozostawieniem rodziny na 2 korpusach z 6 ramkami czerwiu bylbym ostrozny... bedzie pogoda beda pracowac, bedzie zimno pomysla o rojce.
Czyli w wolnej chwili podejdę i zabiorę półpowałkę dzielącą korpusy, aby im się w gnieździe schłodziło. I będę zaglądał częściej Oczko Ale mowa o korpusach dadanta (9 ramek), czyli chyba można liczyć jak Twoje trzy korpusy. Czerwiu było na każdej ramce jak talerzyk deserowy, 3 ramki to wielkopolskie. A gdyby zechciały się roić, to przecież byłoby dobrze, bo bym je podzielił i miałbym z głowy pomnażanie genetyki rodziny fuksów Oczko
EDIT: a pewnie jeszcze trochę im gniazdo rozciągnę na 2 korpusy, to też je chyba przekieruje raczej na pracę niż rojenie...
== Apibus ibi mel? Buhahaha! ==

Cytuj ten post

Wiadomości w tym wątku
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - beekeeeper98 - 27.04.2017, 16:15
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - MirusB - 03.05.2017, 20:39
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - flamenco108 - 07.05.2017, 18:14
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - MirusB - 23.05.2017, 07:41
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - karolinka777 - 08.09.2017, 08:59