Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3
(10.05.2017, 08:10)kosz85 napisał(a): Harnaś, jak będziesz rozmnażał, to będziesz patrzył na kolor, czy mnożysz jak leci i nie zwracasz uwagi na ewentualne kundlenie? Ciekawe czy kolejne pokolenia się uzłośliwią, będziesz robić selekcje pod tym względem?
Kolor u matki bardzo ważny....im czarniejsza tym lepsza, no ale pewność daje tylko badanie genetyczne lub skrzydełkowe.
Ale matki córki po AMM muszą być AMM choćby w połowie i o to chodzi. Kolejne pokolenia się nie uzłośliwią. Jeśli pszczoły atakują przy ulu to norma, gdy Cię gonią po zbożu i do stodoły to trzeba zmienić czyli stara matkę pod but i niech wychowają nową na tym samym czerwiu...następna na pewno będzie inna.
Ja w tym roku wszystko naturalnie....najsilniejsze rodziny ścieśnię w czerwcu tak, żeby założyły mateczniki rojowe.....potem odkładziki i do każdego odkładu matecznik wytnę z plastra lub z ramką do odkładu i gotowe.
Wiem...wiem ....metoda prymitywna, ale natury jeszcze nikt nie przeskoczył.
Chcę mieć solidny naturalny i prawdziwy materiał genetyczny.......a nie jajo z fermy.
I nie ma tu żadnej selekcji na rojliwość....rasowa AMM wcale nie chce się roić....trzeba ją do tego zmuszać.
A najlepsze to takie matki, które muszą jeszcze pokonać w walce inne konkurentki w innych matecznikach. U prawdziwej AMM, gdy macie kilka mateczników, to gdy wyjdzie jedna matka to po godzinie załatwi wam wszystkie inne matki i zwycięża najsilniejsza......jest selekcja??? I to jaka!!!!
I TO JEST PRAWDZIWA KRÓLOWA !
A u Buckfastów wyjdzie kilka matek z mateczników i łazi to to po ulu jak .......
Kto próbował tego, to wie o czym mówię.
Pozdrawiam
HB
Cytuj ten post

Wiadomości w tym wątku
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - beekeeeper98 - 27.04.2017, 16:15
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - MirusB - 03.05.2017, 20:39
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - Harnaś Beskidzki - 10.05.2017, 08:33
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - MirusB - 23.05.2017, 07:41
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - karolinka777 - 08.09.2017, 08:59