Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3
(19.05.2017, 12:03)bonluk napisał(a): a jak młode rodziny? Ma ktoś już pierwsze czerwiące matki z tego roku?
Jak unasiennianie? Jak wam to idzie?

Ja mam już mateczkę, ale musiałem jej zmienić lokum, bo mi się resztki rodziny, którą wywiozłem w siną dal, bardzo uzłośliwiły. Ganiały mnie po podwórku Uśmiech Po poddaniu mateczki w niedziele wieczór jak ręką odjął, wreszcie spokój. Jutro pewnie będę sprawdzał czy czerwi, wygryzła się czw-pt poprzedniego tygodnia.
Niestety to moja jedyna młoda matka, bo 4 pozostałe wychłodziło za bardzo i zamarły. To był jeszcze czas tych mrozów w nocy, czerw z odkładu też wtedy zmroziło na rogach. No ale i tak dobrze, że była chociaż ta jedna, kolejne dwie wygryzają się w przyszłym tygodniu. Spadł plaster z czerwiem, to stwierdziłem, że nie mam zamiaru marnować okazji i chociaż kilka larw przełożę, było późno i ciemno, więc większość zmasakrowałem, jak to ja Uśmiech Więc resztę wyciąłem i dałem między ramki rodzinie bezmatecznej której zabrałem wtedy matkę, licząc że pociągną mateczniki z tego co się ostało.
Cytuj ten post

Wiadomości w tym wątku
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - beekeeeper98 - 27.04.2017, 16:15
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - MirusB - 03.05.2017, 20:39
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - kosz85 - 19.05.2017, 13:19
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - MirusB - 23.05.2017, 07:41
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - karolinka777 - 08.09.2017, 08:59