Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3
Dziś o 4:30 przesiedliłem pszczoły ze startera do paki. Po pracy pojadę po plasterek dla nich, żeby sobie odciągnęły matki.
EDIT: Starter ze styroduru budowlanego-ryflowanego słabo mi zdał egzamin. Pszczoły raźno wzięły się za podgryzanie daszku przy każdym rowku. Nadgryzły także krawędzie korpusu. Nic im to nie dało, bo całe zamknięcie jest na zakładkę, ale próbowały też powiększyć sobie wylotek.

Trochę mam doła - mam nadzieję, że jak im podwieszę na drucikach ten plasterek z larwami, co im dostarczę dziś, to go nie oberwą własnym ciężarem, bo nie mam pomysłu, jak go inaczej zamocować. Na dnie paki postawiłem im ramki ze startera, bo mają tam jeszcze z kilo miodu - przez dwie i pół doby wyjadły około połowy zapasu, wydaje się, że sporo. 

Znowu partanina i ciapanina, a miało jej nie być. No, ale zabawa to zabawa, co byśmy bez niej zrobili? Jakoś doświadczenie trzeba zdobywać.

[Obrazek: 2017-05-24-02_klebik_na_daszku.jpg]

Na daszku startera zostawiłem im ustawione w "namiocik" resztki plasterków z larwami do odzysku. Zauważyłem wczoraj wieczorem, że solidnie je przykleiły i pokrywają równym kłębem, dlatego dziś rano postanowiłem przenieść towarzystwo do paki - nie wykluczałem, że skoro tak ich wiele preferuje nocleg pod chmurką, może sobie tam coś odciągnęły, ale bynajmniej. Jednak operację zakończyłem - są już tak odurniałe, że chyba im wszystko jedno, gdzie wiszą. W pace wciąż leży wabik z zapachem trawy cytrynowej, więc może się lepiej zorganizują, zanim dostaną ten plasterek, nie mam pojęcia. Przy okazji usunąłem zaczątek gniazda szerszenia - chyba planowały się zasiedlić, a potem zrezygnowały. W każdym razie trociny z górnego ocieplenia dobrze rozgrzebały.

[Obrazek: 2017-05-24-11_wnetrze_paki.jpg]
== Apibus ibi mel? Buhahaha! ==

Cytuj ten post

Wiadomości w tym wątku
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - beekeeeper98 - 27.04.2017, 16:15
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - MirusB - 03.05.2017, 20:39
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - MirusB - 23.05.2017, 07:41
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - flamenco108 - 24.05.2017, 04:40
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - karolinka777 - 08.09.2017, 08:59