Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3
Flamenco nie frasuj się. W tym roku jakby pszczoły na złość nie słuchają pszczelarza...no jakby celowo robiły inaczej.
Tydzień temu dałem do w pełni osieroconego odkładu bez czerwiu otwartego ramkę hodowlaną z 14 larwami i przyjęły tylko jedną. A dawałem miseczki do pucowania i sytą były pryskane i święconą wodą też. Nie i już!
Wczoraj dałem znowu 14 larw i chyba wszystkie przyjęte. Mówię chyba, bo z nimi nigdy nic nie wiadomo.
Taki dziwny opór w tym roku mają. A larwy były AMM dane do Asty...to krewniacy przecież. Nie i już!
Wczoraj była pełnia....i przyjęły....już sam nie wiem.
Tu się pochwalę nowym nabytkiem do kolekcji:
Apis Mellifera Mellifera ze Skandynawii....100% cukru w cukrze, żeby nikt nie mówił, że to nie pszczoła tylko słoń....bo słyszałem już na innych forach, że prawdziwej AMM już na tym świecie nie ma.
No..., ale Kopernik też była kobietą.
Co się musiałem natrudzić, aby ją przyjęły, Asta nie przyjęła, chciały ją ubić, aż w końcu zrobiłem zsypańca z Buckfasta i otumaniłem je w piwnicy olejkiem pichtowym i poszło....czerwi. Tylko jedną mi utłukły, reszta jest.

https://www.youtube.com/watch?v=Cb22qPTUg8g

Znowu chmury, zimno, deszcz....karmię rzadką sytą...nie ma wyjścia.
Pozdrawiam
HB
Cytuj ten post

Wiadomości w tym wątku
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - beekeeeper98 - 27.04.2017, 16:15
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - MirusB - 03.05.2017, 20:39
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - MirusB - 23.05.2017, 07:41
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - Harnaś Beskidzki - 10.06.2017, 18:05
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - karolinka777 - 08.09.2017, 08:59