Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3
A u mnie-dziwne rzeczy w 2 ulachUśmiech
W pierwszym jedynym ktory przezimowal dziwne rzeczy. Ul nie radzi sobie z waroza. Przynajmiej na pierwszy rzut oka. Od wiosny nie widac bylo zadnego rozwoju. Widac za to mnostwo jajeczek na sciankach a nie na dnie komorek. Matki ani widu ani slychu. (Tak bylo z miesiac temu). Dwa tygodnie pozniej matka byla. Znalazlem ja na jednej z 17 ramek wz. Jednak pszczoly jak na lekarstwo. Biegaja po kilku plastrach. Matka jak by nie czerwila. Jakas slaba. Razem z innymi pszczolami pasie sie miodem.
Wiec dzisiaj udalem sie znowu do tej rodzinki. Mowie sobie. Znajde matke, wywale wszystkie pszczoly z ula. Trutowki przepadna... jednak cos dziwnego spotkalem. Najpierw ta sama czarna matke mysle sobie - nie jest zleOczko pozniej druga matke w kolorze zlotym. I tak 2 matki biegaja so ie w ulu. Widac swierzo wygryziony matecznik i Mnostwo warrozy na pszczolachUśmiech I tak stwierdzilem ze daje jeszcze tydzien i zobacze co sie tam wydarzy. Czy bedzie jakikolwiek czerw.
Co mi poradzicie w tej sytuacji?Uśmiech

A w 2 osieroconym w czwartek ulu ktory zajmuje 3 korpusy ln 3/4 ilosc matecznikow ratunkowych?Uśmiech Cale 2Uśmiech a mialy byc meega podzialy...
Cytuj ten post

Wiadomości w tym wątku
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - beekeeeper98 - 27.04.2017, 16:15
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - MirusB - 03.05.2017, 20:39
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - MirusB - 23.05.2017, 07:41
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - Naturalny Maniek - 18.06.2017, 20:59
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - karolinka777 - 08.09.2017, 08:59