Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3
(28.06.2017, 09:34)bonluk napisał(a): Krzysiek wiesz ja tam kolorami się nie zajmuję... specjalistami w tym zakresie jest Koszu i Kuba... mogły pojawiać się pszczoły w różnych kolorach ale większość była w typie AMM...

Łukaszu uszczypliwość zauważyłem chociaż jej nie rozumiem. Po co ona? Ja za żadnego specjalistę się nie mam Dodatkowo uznaję Twoją większe doświadczenie i wiedzę w tym temacie. Jeno cytowałem prof. Woyke.
Sam przecież założyłeś wątek Ciemna pszczoła: http://forum.wolnepszczoly.org/showthread.php?tid=40
Próbowałeś z różnymi ciemnymi pszczołami AMM, pisałeś, że warto odrestaurować populację tej pszczoły w Polsce więc nie wiem po co ta uszczypliwość dlatego, że inni też próbują.

Już wyjaśniam o co mi chodziło bo chyba to jakieś nieporozumienie.

Z tą matką od Krzyśka to był pół żartem pół serio. Chodziło mi o to, że ta córka przedwojennej jest mocno nieciemna a matki AMM z tego co piszą badacze i znawcy pszczół (może się nie znają) są ciemne i lub prawie ciemne z lekkimi przebarwieniami W zasadzie z tym się zgadzasz jak napisałeś więc nie wiem o co chodzi. Zaczynam podejrzewać, że co do tych przedwojennych to różne mogą być te pszczoły i nie są dość ujednolicone jako lokalna populacja (przynajmniej pod kątem koloru odwłoka) więc zastanawiam czy można tam szukać korzeni populacji AMM patrząc z dystansu. Być może są dośc jednolitą populacją pod kątem genetyki pomimo to. Ale to chyba warto by je jeszcze raz przebadać co najmniej kilka rodzin np. skrzydełkowo bo tamte 3 rodziny co miał Bartek z jednego sezonu mogły być akurat takie a już w kolejnym sezonie wyszły by inne. To tyle.
Cytuj ten post

Wiadomości w tym wątku
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - beekeeeper98 - 27.04.2017, 16:15
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - MirusB - 03.05.2017, 20:39
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - MirusB - 23.05.2017, 07:41
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - Borówka - 28.06.2017, 10:12
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - karolinka777 - 08.09.2017, 08:59