Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3
Cytat:Tylko że mnie chodzi o to że Wy próbujecie opierać to wszystko o czystość pszczoły w danej rasie czyli AMM. Mnie interesuje pszczoła w danym typie a nie rasie

Zwał jak zwał. Mnie też interesuje podgatunek vel. ekotyp a nie utrzymywanie sztucznej selekcji. Nie pisałem o rasach tylko o podgatunkach właśnie celowo.
Cytat:"Kolejna sprawa opierając pasiekę tylko na AMM "

Znowu. Jakie tylko. Gdzie ja pisałem, że TYLKO? Opieram pasiekę na przeżywających plus AMM w tym roku jak na razie. A po co byłem u Ciebie?

Cytat:AMM z instytutu a pszczoła lokalna która u mnie jest już F4 i przeżywa.

Zgadzam się ale sam je przecież brałeś bo od czegoś trzeba zaczynać.
Zresztą ja je brałem zanim się jeszcze poznaliśmy. 
Cytat:Kolejna sprawa opierając pasiekę tylko na AMM prawdopodobnie mamy sporo mniejsze szanse na pszczoły bez leczenia, niestety wraz z importem obcych matek mamy sporo też obcych patogenow więc i zasadne jest mieć różne pszczoły.
To prawda ale jeżeli te informacje o preferencjach i większych możliwościach o dobierania się w zakresie własnego odmiennego podgatunku są prawdziwe to zyskuję też zaletę, która zwiększa szansę na dojście do TF.

Zwyczajnie. Jak mam kupić i tak jakąś pszczołę hodowlaną to wolę kupić jakąś lokalną jak Dobra czy AMM niż inne. Choćby przez sam fakt, że podoba mi się idea mnożenia lokalnych zapomnianych niepopularnych pszczół.
Cytuj ten post

Wiadomości w tym wątku
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - beekeeeper98 - 27.04.2017, 16:15
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - MirusB - 03.05.2017, 20:39
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - MirusB - 23.05.2017, 07:41
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - Borówka - 28.06.2017, 14:01
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - karolinka777 - 08.09.2017, 08:59