Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3
(27.07.2017, 09:21)flamenco108 napisał(a):
(27.07.2017, 09:14)kosz85 napisał(a): nie wiem o jakiej części Warszawy myślisz

To jest detaliczne położenie tej rodziny.

No to o ile mnie pamięć nie myli, ule są przy polach mokotowskich, wiec nie miały daleko Uśmiech 

Do tego ciekawa jest wypowiedź Miejskich Pszczół na temat rójki w obrębie Mokotowa:
Cytat:Odpowiedzialny opiekun pszczół słysząc o roju znajdującym się blisko jego uli myśli od razu "czy to nie moje?" // tutaj bliskość z Królikarnia była niepokojąca // to nie te pod naszą opieką zrobiły ten psikus // w najbliższej okolicy monitorujemy też dwie dziko żyjące rodziny pszczele // jest też komercyjna pasieka na dachu dużej galerii handlowej // są wreszcie ule o których nie wiemy, choćby na terenie ogródków działkowych // pszczelarz-producent-miodu nie dopuszcza do wyrojeń pszczół - dla niego to finansowa strata, miejski pszczelarz-opiekun-pasjonat wie, że takie sytuacje nie budują dobrego odbioru miejskiego pszczelarstwa - także nie dopuszcza do wyrojeń, choć z nieco innych powodów

Są więc i dzikie gniazda w Wawie, pola Mokotowskie blisko, dużo drzew, może w którymś mieszka jakaś rodzina.
A normalne ule znajdują się m.in. na Arkadii, Galerii Mokotów i Warszawie Wileńskiej, Pałacu kultury, Hotel Warsaw Regency, pod sejmem i na dachu ministerstwa rolnictwa (w sumie niedaleko bo 1,2km),  budynku Focus oraz siedzibie Agory, Teatrze Wielkim Opery Narodowej, ... można wymieniać Duży uśmiech są też i moje Język 

Komuś mogła rójka uciec, nikt się przecież nie przyzna Oczko

http://warsawnow.pl/pasieki-na-dachach-warszawskich-biurowcow/
http://pszczelarium.pl/nasze-ule/
Cytuj ten post

Wiadomości w tym wątku
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - beekeeeper98 - 27.04.2017, 16:15
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - MirusB - 03.05.2017, 20:39
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - MirusB - 23.05.2017, 07:41
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - kosz85 - 27.07.2017, 09:41
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - karolinka777 - 08.09.2017, 08:59