Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3
(25.02.2018, 10:25)Borówka napisał(a): Dziękuje Sławku za relację. Znamienna. Powodzenia na przyszłość.
Kilka pytań.
1. To ile miałeś tych pni nieleczonych na jesieni, bo materiał sugeruje, że dwa?
2. Jakie środki lecznicze stosowałeś w 2017 i zamierzasz stosować w 2018?
3. Czy bierzesz pod uwagę też Nosemę cerenae, jako powód upadku Twoich pszczół?
4. Zwykły styropian a nie styrodur do ocieplania tymczasowego, dlatego, że taniej, czy akurat miałeś?
5. Jak nie ma 1000 subskrybcji na YT, to co się traci?

Spostrzeżenie. W tej padłej nieleczonej, widziałem jednak troszkę kału.

1. W środku sezonu było ich coś koło 10 jednak potem jak warozza tak opanowała jedną rodzinę że padły w środku sezonu to stwierdziłem że może lepiej część przeleczyć. Więc do zimy zostawiłem dwa ( moim zdaniem najlepsze). Jeden koło domu a drugi właśnie na tym pasieczysku. Wiec z tych 10 rodzin padły 2 zupełnie nie leczone i 7 po próbie ratowania. Jedna rodzina żyje z tej grupy chodź przyjęła z 3 tabletki apiwarolu. Można wnioskować że jest to jakaś szansa?
2. W 2017 głównie stosowałem apiwarol i jakieś tam próby z kwasem mrówkowym w żelu. W 2018 Zaprzestaje robienia odkładów na ramkach z czerwiem. Pakiet z matką i albo opruszę kilka razy cukrem pudrem i pozostawię na noc lub jedna tabletka apiwarolu oraz przeniesienie na inne pasieczysko. Wrzucę na węzę i susz. Po sezonie taki odkład można połączyć z rodziną produkcyjną lub zostawić do zimowania. Wydaję mi się że powinien to być dobry sposób. 
3. Bez badań tego nie stwierdzę.
4.Zwykły styropian akurat miałem i jeśli wytrzyma kilka lat to czemu by nie robić w ten sposób potem bardzo łatwo można go ściągnąć i założyć drugi a środek drewniany zostanie. 
5.YT wprowadził zmiany związane z wyświetlaniem płatnych reklam. Zawsze miałem kilka groszy za to. Kupiłem gimbala co bardzo pomogło w nagrywaniu filmów. Sam używam Adblocka ale jeśli ktoś zasługuję na pomoc to klikam w reklamę bo co mi szkodzi. W tym miesiącu YT zmienił zasady i aby móc wyświetlać reklamy trzeba 1tys. subskrybcji. 
Cytuj ten post

Wiadomości w tym wątku
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - beekeeeper98 - 27.04.2017, 16:15
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - MirusB - 03.05.2017, 20:39
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - MirusB - 23.05.2017, 07:41
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - karolinka777 - 08.09.2017, 08:59
RE: Co w trawie piszczy o tej porze? cz.3 - slawekmalec1992 - 25.02.2018, 11:21